KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czas oczekiwania na przeszczep rogówki
Autor Wiadomość
sarnin 

Rok wykrycia SR: 1993
Dołączyła: 24 Cze 2015
Posty: 9
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 9:57 pm   

ja niestety mam 48 lat to raczej sobie poczekam niby mówili ze czas oczekiwania to ok roku ale wiem czy to prawda

[ Dodano: Śro Cze 24, 2015 10:58 pm ]
ja niestety mam 48 lat to raczej sobie poczekam niby mówili ze czas oczekiwania to ok roku ale wiem czy to prawdaJawor210,
 
 
Jawor210 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 30
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 10:06 pm   

Podobno tak, bynajmniej rozmawiałem ze starszą Panią kiedy czekałem na wizytę, to opowiadała, że czeka ponad 2 lata i nic. O wiek nie pytałem bo nie wypada xD, ale na oko wygląda na osobę powyżej 60 roku życia. A powodem przeszczepu było słabe widzenie i dość duże zmętnienie. Czyli norma w przypadkach przeszczepu. Więc w jej przypadku się zbytnio nie śpieszyli, ale rozmawiałem też paroma osobami, i opowiadali, że rogówke dostałi do roku czekania. Jedynie ta starsza Pani miała dość dużego pecha i czeka dość długo:/ Tutaj przeszczep to jak loteria, albo się trafi albo nie. Ale nie martw się uszy do góry, na drogę wyjechali motocykliści, więc zawsze jakaś szansa xD Nie, że mam coś do motoccklistów, sam zresztą mam w domu takową maszynę, ale stereotypy nie biora się z nikąd :)
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 08, 2015 9:53 pm   

a ja czekam na przeszczep już w huk czasu... tak z 8 lat...wiec nie mam pojęcia czemu aż tak...
 
 
pak 


Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 27
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Paź 14, 2015 10:11 pm   

glub napisał/a:
a ja czekam na przeszczep już w huk czasu... tak z 8 lat...wiec nie mam pojęcia czemu aż tak...


Sprawdz czy jesteś aktywnym oczekującym. W tym roku dowiedziałem się że od 3 lat jestem nieaktywny, bo leczyłem się w 2 szpitalach i nie określiłem gdzie ma być wykonana operacja. Oczywiście żadnego sygnału o "deaktywacji" nie dostałem. Wystarczyło iśc do szpitala w którym czekałem na przeszczep i u koordynatora przeszczepów podac wymagane informacje.

Mam kwalifikacje do przeszczepu z 2005 roku i ciągle czekam...
_________________
poszukiwana glowa z dobrymi rogowkami - potencjalnych znalazcow uprasza sie o kontakt.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 15, 2015 9:52 am   

Jestem, na szczęście przyszedł list z poltransplantu wiec już jest ok.

A nieaktywny bylem poprzednio bo telefon mieli nie taki jak trzeba a i unikałem tego burdelu organizacyjnego.

Wszystko się wyjaśniło gdy kilka razy miałem fakapy z oczami ze tam lądowałem na dyżurze okulistycznym wiec wszystko zostało uruchomione od początku.
 
 
sarnin 

Rok wykrycia SR: 1993
Dołączyła: 24 Cze 2015
Posty: 9
Wysłany: Pią Paź 14, 2016 6:47 pm   czekam

niestety juz mineło półtora roku i nadal cisza straciłam nadzieje
 
 
hiberix 


Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 68
Wysłany: Pią Paź 14, 2016 9:15 pm   

na rogowke czeka sie dlugo,trzeba sie uzbroic w cierpliwosc,poltora roku to nie jest jeszcze tak dlugo
_________________
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Paź 15, 2016 1:58 pm   

Pamiętam jak ZUS po kwalifikacji do przeszczepu dał mi łaskawie 3 MIESIĄCE świadczenia rehabilitacyjnego bo wg nich przeszczepy robią od ręki. Jprdl!
Może jeszcze niech kilka przelewów uskutecznią na pewną szkołę w Toruniu i Świątynię pod nazwą Opatrzności Bożej. A co tam! Ludzie niech ślepną, umierają od raka, w końcu to już życie urodzone a nie dopiero poczęte więc w doopie z nimi wszystkimi. Leczenie? Renty? Państwo nie ma kasy.
Kolego co czekasz jedenaście lat - skarga do Strasburga. Ja tylko czekam aż mi się w sądzie polskim wyczerpią wszystkie instancje i uderzę właśnie tam.
 
 
sarnin 

Rok wykrycia SR: 1993
Dołączyła: 24 Cze 2015
Posty: 9
Wysłany: Pon Sty 07, 2019 2:47 pm   

witam czekam na przeszczep juz przeszlo 3,5 roku 27 kwietnia bedzie 4 lata dzisiaj dzwonilam do Sosnowca jestem niby 17 w kolejce na liscie planoiwanych przeszczepow jak sadzicie ile jeszcze bede czekac widze coraz gorzej Zaznaczam ze mamn 52 lata wiec juz wiekowa jestem niestety
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: