KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie się leczyć?
Autor Wiadomość
rafalkk 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 24
Skąd: Krakow
Wysłany: Sob Gru 05, 2015 12:28 pm   

Mały update ode mnie. Cross zaplanowany na 15 grudnia w Lexum w Ostrawie. Cena bardzo duża jak na CXL - 2800 pln za jedno oko. Póki co robimy na lewe, które widzi lepiej (85%), ale stożek jest bardziej zaawansowany i rogówka jest cieńsza 436 µm.

Ze swojej strony mam pytanie, od 4 stycznia zmieniam pracę, czy będę do tego czasu w stanie w miarę normalnie funkcjonować?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Gru 05, 2015 3:18 pm   

Cena masakra. W Karlovy Vary za crossa bez ściagania nabłonka 1500 zł. Ale się w Ostravie cenią...

[ Dodano: Sob Gru 05, 2015 3:55 pm ]
Cena masakra. W Karlovy Vary za crossa bez ściagania nabłonka 1500 zł. Ale się w Ostravie cenią...
Po 3 dniach zszedł mi ten najsilniejszy ból. Teraz oko tylko pobolewa. Ale ja miałam 2 zabiegi jednocześnie (cross + MyoRing). Jestem 10 dni po zabiegach i jeszcze nie zeszła mgła, mam nadzieję że w ogóle zejdzie. Każdy inaczej się czuje po zabiegach, jednych boli jak diabli, innych wcale.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Nie Gru 06, 2015 9:34 pm   

Ciekawy jestem jak dlugo bedzie Cie trzymac mgla, czy duze masz zamglenie?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Gru 06, 2015 11:28 pm   

Zamglenie masakra, niczego nie jestem w stanie tym okiem przeczytać, a wcześniej dawałam radę z kilku centymetrów, teraz jakby nie potrafiło złapać ostrości i się rozregulowało. Ale... żeby nie było jak to mi jest źle... Po zabiegu obraz NATYCHMIAST się scentrował. Widzę jak przez szklankę wody z mlekiem ale nie mam dwojenia, to już coś. Telewizor np jest jeden a nie kilka, podobnie księżyc. Wcześniej nie widziałam samochodów które stały na parkingu tylko jakąś wielokolorową masę. Teraz jestem w stanie powiedzieć ile ich stoi. Widzę wielkie neony marketów typu Tesco, wcześniej to byla jedna wielka czerwona kula ognia.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 10:12 am   

No to wolisz jak jest teraz?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 10:33 am   

Nie. Teraz też nie jest dobrze. Zrobiłam te zabiegi po to żeby widzieć. Za 2 miesiące zobaczymy czy bedzie lepiej niz teraz. Trzeba czekać, nawet do roku.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 11:02 am   

Powodzenia w takim razie!
Zastanawiam sie czy to kros czy podniesienie nablonka do aplikacji oringu Ci pogorszylo widzenie,
. Kiedys jak czytalem jakas przygode z myoringiem to po 3 dniach bylo juz widzenie ok.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 11:13 am   

GSR napisał/a:
Powodzenia w takim razie!
Zastanawiam sie czy to kros czy podniesienie nablonka do aplikacji oringu Ci pogorszylo widzenie,
. Kiedys jak czytalem jakas przygode z myoringiem to po 3 dniach bylo juz widzenie ok.


GSR gdzie to czytales i czemu wprowadzasz ludzi w blad?
Minimum 3 miesiące.
 
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Wto Gru 08, 2015 7:36 pm   

Nikogo w blad nie wprowadzam, czytaj inne fora obcojezyczne rowniez.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Wto Gru 08, 2015 7:40 pm   

GSR napisał/a:
Nikogo w blad nie wprowadzam, czytaj inne fora obcojezyczne rowniez.


GSR - jak wiesz lecze sie u samego autora metody, wiem co mówi i itp.
Minimum 3 miesiące.
 
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Wto Gru 08, 2015 9:37 pm   

Tak, wiem, czytam Twoje posty. Pisze tylko, ze sledze rozne fora i grupy.
I jak pisalem zastanawiam sie czy zamglenie Spowodowane jest oddzieleniem nablonka do umieszczenia ringu czy wynikiem krosa , czy opuchlizna po zabiegu. Czytam jakies amerykanskie gowna i gosc wsadza ringi i wali krosa na siedzaco:) a na 3 dzien ludzie ida do pracy:-) moze taka sciema, jak to sie pieknie nazywa AGRESYWNY MARKETING:-)
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Śro Gru 09, 2015 10:03 am   

GSR napisał/a:
Tak, wiem, czytam Twoje posty. Pisze tylko, ze sledze rozne fora i grupy.
I jak pisalem zastanawiam sie czy zamglenie Spowodowane jest oddzieleniem nablonka do umieszczenia ringu czy wynikiem krosa , czy opuchlizna po zabiegu. Czytam jakies amerykanskie gowna i gosc wsadza ringi i wali krosa na siedzaco:) a na 3 dzien ludzie ida do pracy:-) moze taka sciema, jak to sie pieknie nazywa AGRESYWNY MARKETING:-)


Generalnie mozesz isc do pracy, jesli masz drugie oko zdrowie i widzisz.
Nie widze przeciwskazan.
Oczywiscie jesli nie masz swiatlowstretu i itp.

Po kazdym zabiegu na rogowce robi sie mgla, mniejsza badz wieksza, zalezy od indywidualnych cech.
Ja mialem samego myoringa i mgla sie utrzymywala bardzo krotko, dzien dwa.

Raczej u Dyni to bedzie spowodowane Crossem, chcoiaz i tak ona miala najdelikatniejszego CXL bo bez sciagania nablonka, ale za to wstrzykiwanego wprost do kieszieni rogowki.

Skutecznosc doskonala.
 
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Śro Gru 09, 2015 11:56 am   

Dzieki, pozdr. I szybkiego powrotu do zdrowia Wam życze.
 
 
Andy 

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 18, 2016 9:56 pm   

Witam.

Pierwszy post, nie wiem w sumie gdzie zacząć więc podpinam się tutaj. Byłem w Optegrze (dawne Lexum) w Krakowie i zrobiłem topografię rogówki. Lewe oko OK, prawe zaawansowany stożek III/IV. Jeśli dobrze zrozumiałem to 60%. Powiedzieli wprost że w tym stadium to w Krakowie nic nie robią. Odsyłają do Warszawy/Ostravy. W grę wchodzi pewnie przeszczep rogówki.

Nie jestem załamany, choć ciężko się pogodzić z tym, kiedy człowiek ma 30 lat i zawsze zdrowy, uprawia sport i dba o siebie. Traktuję chorobę jako wyzwanie, z którym muszę się zmierzyć. Pytanie do Was konkretne. Czy uderzać do Ostravy, czy do Katowic z wynikami topografii czy gdzieś indziej? Nie powiem że kasa nie jest zupełnym problemem, ale znajdzie się jeśli będzie potrzebna, priorytetem jest ratowanie oka i nie można zwlekać.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Czw Sie 18, 2016 11:26 pm   

No to dzida na czechoslowacje :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: