KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Klinika okulistyczna Lexum (Czechy Ostrava)
Autor Wiadomość
kulinka 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączyła: 12 Paź 2012
Posty: 15
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 4:34 pm   Klinika okulistyczna Lexum (Czechy Ostrava)

Witam, dziś byłam na wizycie w Ostravie, kompleksowe badania plus konsultacja- wrażenia bardzo pozytywne- wszystko o czasie, badań całe multum. Pani Dr Tavandzi oraz pielęgniarki, technicy, niesamowicie mili, pomocni, rzetelni itp. Po 3 godzinach badań, 40 minutowym wywiadzie ku mojemu zdziwieniu Pani dr podała mi zupełnie inny stopień stożka jak lekarze dokładnie dwóch jeden dr z Rzeszowa drugi bardziej znany z Katowic którzy stwierdzili, że na lewym oku mam 2-3 stopień KK, na prawym 2 stopień KK i korekcja okularami będzie możliwa tylko na lewym w 30 % na prawym w 50%, (oczywiście ich zdania nieco się różniły o kilka % widzenie) Dr Tavandzi, po obejrzeniu wszystkich badań i wykonanych przeze mnie testów stwierdziła, że na lewym oku mam dopiero 1 stopień KK, na prawym niecały 1 dokładnie 0,2 stopnia - korekcje okularową w 100% na oba oczy. Pani Dr zaproponowała mi wstępnie na lewe crossa (i poniższe metody), na prawe obserwacje do roku czasu i póki co jeśli wolę okulary to korekcje okularową lub soczewki, które od wewnątrz rogówki są twarde od wewnątrz miękkie i zwykłe twardziele. Nie sądziłam, że lekarze tu i tam mogą być zupełnie innego zdania co do stopnia KK no ale jak widać mogą. W Polsce nikt mi nie dał tak wyczerpujących informacji na temat choroby jak w Czechach, nikt też nie zaproponował mi chociażby połowy badań, które tam wykonano. nikt też nie poświecił mi na wywiad więcej niż 10 min nie mówiąc już o odpowiedzi na moje pytania. Pani Dr prosiła także bym zrobiła sobie testy alergiczne- to tak na marginesie. To pokrótce na tyle- jestem zadowolona, że pojechałam do Czech- (lerge :smile: ), i zdecydowanie tam będę prowadzić chorobę.
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro Gru 12, 2012 11:55 am   

trasa autem, poszło na priva
 
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Czw Maj 30, 2013 8:51 pm   

Byłem , widziałem, odwiedzam ich prawie co tydzien a teraz w poniedziałek jade po raz trzeci do Pragi
miedzy Polskimi klinikami i lekarzami-- dla mnie niebo a zienia ..ale zaznaczam źe to to tylko moje zdanie i że mam porównanie
 
 
robert6820 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 3
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 9:59 pm   

Czy za leczenie i wizyty trzeba płacić jak prywatnie?Jestem po przeszczepie,ale trzeba robić od nowa,przynajmniej wierzch.Znalazłem w necie tą kliniką,podobno robią przeszczepy,cz też warstwowe?Głównie potrzebuję informacji o ewentualnych kosztach leczenia,jakieś wskazówki.A może na NFZ można.No i czy nie ma problemu z językiem polskim. :roll:
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Pon Gru 23, 2013 2:30 am   

z tego co wiem to u mnie w umowie pisało ze nie robia na NFZ
nie jestem pewien czy robia to w ostravie, mi robili w pradze--w ostrawie mam kontrolne wizyty
nie ma problemu z jezykiem w ostravie, w pradze angielski
wiecej poczytaj w moim temacie o przeszczepie- tam tez jest koszt
pozdrawiam-
 
 
kulinka 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączyła: 12 Paź 2012
Posty: 15
Wysłany: Wto Maj 06, 2014 3:54 pm   

Miną rok od zdiagnozowania SR i wizycie w czeskim Lexum. Druga wizyta w Ostrawie o polowe tańsza :smile: - kompleks badań jak za pierwszym razem, personel jak zwykle sympatyczny i bardzo rzetelny, badania przebiegły sprawnie i po półtorej godziny byłam już w drodze do domu. Dzięki Bogu mój SR stoi w miejscu :grin: , kolejna kontrolna wizyta już za rok:)
 
 
marcin_lublin 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 38
Wysłany: Wto Cze 24, 2014 3:14 pm   

Pisałem o swoich operacjach w Ostrawie w odpowiednich linkach, jestem juz parę lat po, także polecam ten osrodek wszystkich współcierpiącym.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Wto Gru 22, 2015 10:21 am   

Wizyta umówiona, terminy szału nie robią bo na za dwa miesiące:)
Jak rozumiem z dr. Tavandzi rozmawiamy po angielsku - jak tam wam szła rozmowa na takie bardziej techniczne tematy?:) Ja angielski rozumiem całkiem dobrze ale mogę mieć problemy z opowiadaniem o tym co przeszedłem w Polsce z moim okiem;)

ps.
Ten temat chyba powinien być przeniesiony na forum "Kliniki i gabinety specjalistyczne" - tam bardziej pasuje.
 
 
rafalkk 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 24
Skąd: Krakow
Wysłany: Wto Gru 22, 2015 11:02 am   

Rozmowa z dr. Tavandzi po polsku. Mówi baaaardzo dobrze.

Lexum w Ostrawie polecam również. Bardzo jestem zadowolony, że zdecydowałem się na leczenie właśnie tam. Fakt faktem, trzeba trochę poczekać na wizytę.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Wto Gru 22, 2015 11:48 am   

Po polsku? :smile: to świetnie. Mailowo powiedzieli mi że po angielsku i pytali czy będę sam gadał czy przez tłumacza:)

A jeszcze takie pytanie, może ktoś wie - jeżeli chodzi o transport publiczny z Polski do Ostravy to tylko PKP zostaje? Są jakieś inne opcje?
 
 
rafalkk 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 24
Skąd: Krakow
Wysłany: Wto Gru 22, 2015 12:36 pm   

Też myślałem, że wszystko tam będzie po angielsku, ale podczas telefonicznej rozmowy od razu przełączyli mnie na osobę rozmawiającą po polsku i na miejscu również. Jest jedna pani na recepcji która mówi płynnie po polsku, dr Tavandzi mówi bardzo dobrze po polsku, a reszta personelu co nie co.

Z komunikacją nie ma żadnego problemu, z resztą, sami wolą mówić po PL niż po EN.

Co do komunikacji, to jest bezpośredni autobus z Krakowa do Ostrawy.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Gru 22, 2015 5:57 pm   

Sandman, tak jak przedmówca napisał: sprawdź autobusy, nie wiem czy PolskiBus czasem tam nie jedzie, musisz sprawdzić, bo wprowadzili jakieś nowe połączenia i ekskluzywną linię o nazwie GOLD - jeszcze jej nie przetestowałam. Może są też inni konkurencyjni, prywatni przewoźnich w twojej okolicy. Jakby co to jest jeszcze blablacar - taki nowoczesny autostop- niedrogi, bo możesz się dogadać. Trzeba tylko założyć konto z podaniem danych osobowych - ze wzgl bezpieczeństwa- ty wiesz z kim jedziesz i on też wie. Ogólnie fajna sprawa. W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości.

P.S. Jest jakaś firma w PL która dowozi Polaków właśnie do Lexum, załatwiają też wszelkie formalności w klinice. Pisali o tym w gazetach. Korzystają z tego głównie seniorzy z zaćmą. Poszperaj na necie.

Znalazłam tylko coś takiego, niestety dotyczy zaćmy
http://zacmawczechach.pl/index.php/oferta

I na koniec perełka, którą pozostawiam waszej ocenie
http://wiadomosci.onet.pl...pieniadze/30nte
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 9:54 am   

Jestem po swojej pierwszej wizycie w Ostrawskim Lexum. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, wszystko jest dobrze zorganizowane, a personel miły (co w Polsce nie jest niestety takie oczywiste). W recepcji jest pani, która mówi idealnie po polsku, reszta personelu zna tylko podstawowe zwroty ale można na pytania na badaniach odpowiadać po polsku i idzie się tak dorozumieć. Formularze do wypełnienia są po polsku. Na miejscu jest też tłumacz, który w razie potrzeby jest zawsze dostępny - ale na prawdę nie ma takiej potrzeby.

Najważniejsza konsultacja z dr. Tavandzi jest po polsku. Doktor mówi trochę łamaną polszczyzną i wtrąca czeskie słówka ale nie pojawiły się żadne nieporozumienia.

Całość od wejścia do wyjścia trwała 4 godziny. A to z powodu, że dr. Tavandzi wypatrzyła u mnie na "zdrowym" oku jakiś mały defekt na rogówce, który wygląda na jakąś dystrofię, co trzeba było dokładnie obfotografowac. Ciekawe, że byłem w Polsce chyba u 10 okulistów w ciągu ostatnich dwóch lat i żaden tego nie dostrzegł. A tutaj mam już wszystko obfotografowane i będzie można obserwować. Wygląda to trochę jak odprysk na szkle.

Do obfotografowania była tez oczywiście blizna po CXL i zamglenie rogówki - w Polsce nikt nie robił zdjęć więc jak to można było obserwować w czasie?

Badań faktycznie jest masa w tym takie jakich nie miałem nigdy w życiu.

Nie mówię, że Polsce nie ma takich klinik - pewnie są, ale ja do takiej nie trafiłem. Także jak ktoś chce mieć pewność, że nic nie zostanie przeoczone, a leczenie będzie ściśle monitorowane to polecam wybrać się tam. Moja klinika w PL to jest śmiech na sali w porównaniu, a kasę biorą niewiele mniejszą..


Ważny, a może i najwazniejszy jest też specjalista. Dr. Tavandzi jest bardzo otwarta i ekspresyjna co może niektórym przeszkadzać. Dla mnie natomiast jest to przejaw pasji z jaką podchodzi do swojego zawodu. Autentycznie jak opowiadała mi o stanie moich oczu, o stożku, zabiegach i jej doświadczeniach z pacjentami to miała aż chyba wypieki na twarzy:) Fajnie, że po tylu latach pracy zawodowej ma tyle energii i wspomnianej pasji do tego czym się zajmuje. W pewnym momencie zawołała koleżankę żeby obejrzała ten defekt na rogówce i opowiadała jej po czesku co to może być. Każde badanie dokładnie opisywała co sprawdza i po co.

Widać też jej doświadczenie, otwarcie opowiadała o statystykach w jej klinice, o przeszczepach które wykonywała, interesowała się tym co robię w życiu, co mogło wywołać stożek w tym wieku i co robić dalej.

Z zainteresowaniem słuchała też moich obserwacji na ten temat. Ja nie wiem, czy to na prawdę jest tak rzadkie, że do tej pory nie trafiłem na nic podobnego? Być może.


Tak czy inaczej nie żałuję decyzji i leczenie będę kontynuował tam, mimo że mam do kliniki 300 kilometrów.
 
 
Margo 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 60
Wysłany: Śro Lip 13, 2016 11:08 pm   

Polecam, bardzo!

PL ..porażka, lekarze a byłam u kilku...naciągacze niesamowici a wiedza, cóż..
 
 
Damian88 

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 31 Lip 2016
Posty: 4
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Nie Lip 31, 2016 2:48 pm   

Witam, wszystkich uciemiężonych. Co głównie przekonało Was do skorzystania z usług kliniki z Ostravy (cena, jakość usług, odległość, fachowość, opinia)?
Kilka dni temu stwierdzono u mnie SR i zostałem skierowany do dra Jaworskiego. Mieszkam w takiej lokalizacji, że do Chorzowa mam dalej niż do Ostravy (35 km). Jestem już umówiony tam na wizytę, a teraz trafiłem na to forum no i na tą Ostrave.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: