KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie przeszczep
Autor Wiadomość
Marcin Tomaka 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 04 Lis 2015
Posty: 6
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią Lis 13, 2015 8:40 pm   gdzie przeszczep

Witam
Zostałem zakwalifikowany do przeszczepu drążącego w Warszawie na Sierakowskiego. Uzyskałem informacje że termin oczekiwania to 2-4 lat.
Czy ktoś z Was wie / o ile to w ogóle możliwe/ czy inne ośrodki robia szybciej
Może macie doświadczenie z ośrodkami za granicą.
Chodzi mi o czas a nie koszty.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje
Pozdrawiam
_________________
Witam
Zostałem zakwalifikowany do przeszczepu rogówki. Wybieram się na Siemiradzkiego. Mam już blizny wiec może to się odbędzie szybko
Napiszcie jak to wygląda przed przeszczepem/ badania, itp./ no i po przeszczepie/ opatrunki, zwolnienie , itp./
 
 
arthurh 

Rok wykrycia SR: 2003
Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 26
Wysłany: Śro Lis 25, 2015 1:41 pm   

Witam!
Ja też jestem w podobnej sytuacji jak Ty, leczę się na ulicy Sierakowskiego w W-wa i prawdopodobnie będę kwalifikował się na przeszczep rogówki drążący.
Moja rogówka jest pełna blizn i mało przeźierna.
Powiedz mi jak wygląda kwalifikacja do przeszczepu w Warszawie?
Długo to trwa?
Zaskoczony jestem że tak długo trzeba czekać, czytałem że czas oczekiwania zależy od wieku. Ale czy w W-wie też?
Co do przeszczepów, to znalazłem klinikę w Pragha gdzie można zrobić za pięniądze.
Niestety w Polsce nie da rady.
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pią Gru 04, 2015 11:52 am   

A klinikę OKoLaser sprawdzaliście?-prywatnie.Konsultacja z anestezjologiem przebiega na opinii dwóch lekarzy przeglądających komplet Twoich badań,jakie dostaniesz na liście-ekg serca,zaśw. od internisty i stomatologu o braku przeciwwskazań do narkozy (przynajmniej ja tak miałam).Wiadomo podstawowe badania do tego,elektrolity z krwi również.Jak masz komlet tych badań i możesz zostać zakwalifikowany do poddania cię narkozie, to dają Ci tam nr do przeszczepu.Ja w lutym 2011 dostałam 1549, a telefon dostałam we wrześniu w tamtym roku,ale nie poszłam,bo byłam krótko po utracie ciąży.Powodzenia
 
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Gru 04, 2015 1:20 pm   

OkoLaser nie robi już przeszczepów ze wzg na aferę z prof Szaflikiem, było to szeroko opisane w prasie, stracił przez to intratne stanowisko państwowe. W Czechach robią prywatnie przeszczepy, 11 tys za oko. Potem można pisać do NFZ o refundację ale kasę trzeba najpierw samemu wyłożyć. Plusem jest to że nie czekasz w kolejce. i masz o niebo lepszą opiekę. Mam kwalifikację do przeszczepu w PL i jestem 7 dni po MyoRingu. Jeśli MyoRing mi nie pomoże przeszczep będę robić też w Czechach. Na razie czekam na efekty.
Zainteresowanych tematem zapraszam do wątku gdzie opisuję operację i efekty
http://forum.keratoconus.pl/viewtopic.php?t=1226
 
 
aurer 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 28
Wysłany: Nie Sty 10, 2016 3:20 pm   

Kolejność przeszczepów jest ścisle okreslona.
Napisze wam cos o tym,bo właśnie wrócilem z kilkudniowego pobytu na Sierakowskiego.;-)
Obok mnie na sali lezał pacjent,któremu pękla tarcza od szlifierki i pocieła rogówke.Zostal zakwalifikowany do natychmiastowego przeszczepu rogówki. Mimo,ze przypadek nagly musial czekac miesiac az znajdzie sie dawca..;-).
Ja osobiście spokojnie czekałem na swoja kolejke, (3 lata).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: