KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Pływanie
Autor Wiadomość
zyx

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 38
Wysłany: Czw Sty 14, 2016 6:13 pm   Pływanie

Witam, dużo już widziałem dyskusji na temat ćwiczeń na siłowni, ćwiczeń aerobowych z których wywnioskowałem, że mogę raczej uprawiać fitness, jeździć na rowerze, biegać, ale nie znalazłem informacji na temat pływania na basenie. Czy jest jakieś ryzyko/przeciwwskazanie do pływania na basenie (typu działanie chloru na rogówkę)?

Chodzi mi aktualnie o pływanie bez soczewek.

Z góry dziękuję za podzielenie się doświadczeniami :wink:
 
 
62krzych 

Rok wykrycia SR: 1979
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: Pią Sty 15, 2016 12:24 am   Re: Pływanie

zyx napisał/a:
Witam, dużo już widziałem dyskusji na temat ćwiczeń na siłowni, ćwiczeń aerobowych z których wywnioskowałem, że mogę raczej uprawiać fitness, jeździć na rowerze, biegać, ale nie znalazłem informacji na temat pływania na basenie. Czy jest jakieś ryzyko/przeciwwskazanie do pływania na basenie (typu działanie chloru na rogówkę)?

Chodzi mi aktualnie o pływanie bez soczewek.

Z góry dziękuję za podzielenie się doświadczeniami :wink:

Ja nosze twarde soczewki od 86 r....Dodam 1986r i żaden okulista nie miał coś do mojego pływania. Teraz chodzę w tych hybrydach, to nawet czasem bez okularów "pływackich" sobie pływam.
Ale bez soczewek, to spokojnie. No chyba że ktoś ma konkretną wiedzę, mogę tylko stwierdzić że mnie nie zaszkodził nigdy basen. Pomijając fakt zgubienia tych stricte twardych, z lewego oka, bo większy stożek.
Pozdrawiam[/list]
_________________
Pozdrawiam
 
 
kanonier14 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 40
Wysłany: Pią Lut 05, 2016 7:26 pm   

Mi nie cały rok po przeszczepie pozwolili pływać, ale powiedzieli,ze lepiej by bylo gdybym pływał w okulkarach ,bo to zawsze "bezpieczniej"
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 1:10 am   

Ja mam coś takiego że im więcej się ruszam typu rower, pływanie to widzę że widzenie jest lepsze (w soczekach) bo bez ;) rzadko się poruszam. A ostatnio miałem taką sytuację że pływając w soczewkach i okularach pływackich o dziwo jedna soczewka wypadła. Na szczęście zatrzymała się pod okiem heh
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: