KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Uczucie kłucia
Autor Wiadomość
pawel_rz

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 6
Wysłany: Sob Lut 27, 2016 7:37 am   Uczucie kłucia

Witam serdecznie, o moim stożku dowiedziałem się, gdy poszedłem do szpitala, obraz na lewym oku rozmazany, obecnie próbuję dostać się do specjalisty...

Mam jednak do Was pytanie. Czy towarzyszyło Wam uczucie dziwne kłucia, jakby rzęsa się wygięła i wbijała w oko?

Przepraszam, jeśli gdzieś to już się pojawiło - ale nie doszukałem się tego na tym forum.

Na razie na prawe oko widzę dobrze, powiedziałbym - normalnie. Czy zawsze w przypadku stożka atakuje on jedno i drugie oko?
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Sob Lut 27, 2016 8:29 am   

Mnie czasem tez kluje. Wczesniej tego nie mialem. Ogarnij oko na ktore widzisz gorzej. Soczewka ,krosa czy co tam zadecydujesz. I zbieraj w glowie pieke widoki. Juz nigdy nie beda takie wyrazne :-) . Rad bylbym gdy sie pomyle. Ma to swoje plusy, kobiety sa ladniejsze :-) . I najwazniejsze . ŻYJ. Bo na to akurat nie umrzesz ale wkutwisz sie nie raz
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Lut 27, 2016 3:45 pm   

Paweł nie tylko kłucia ale wręcz potworny ból jakby ktoś widelec wsadzał i po chwili wyjmował. Lekarze kłamią że stożek nie boli. Dużo ludzi skarży się na forum na ból o różnym nasileniu.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Sob Lut 27, 2016 3:49 pm   

Też miewam kłucia i bóle stożkowego oka.
 
 
pawel_rz

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 6
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 5:06 pm   

Sandman czy to oznacza, że drugie oko masz zdrowe? Próbuję ustalić czy to dziadostwo zaatakuje mi tez drugie oko.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 6:49 pm   

Pewnie zaatakuje wiec podziwiaj przyrode.
 
 
Uwuw 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 7:47 pm   

Jak myślicie czy jest szansa na to że jeszcze za naszego życia naukowcy odkryją jakoś nowatorską metodę leczenia stożka ? Ma ktoś może widzę czy są prowadzone jakieś badania które mogą być przełomem w leczeniu tego cholerstwa :?:
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 8:31 pm   

Odkryć może i odkryją, za to gorzej z wdrożeniem. Dla lekarzy pacjent wyleczony to pacjent stracony.
 
 
pawel_rz

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 6
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 9:16 pm   

Tutaj Holendrzy chwalą się innowacyjnym rozwiązaniem, podobno skutecznym.

http://www.medicalfacts.n...conus-halt-toe/

tutaj kolejny tekst negatywnie o cross-linkingu. Nie rozwiązuje problemu deficytu nerwowego.

http://www.healio.com/oph...for-keratoconus
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 9:31 pm   

pawel_rz napisał/a:
Sandman czy to oznacza, że drugie oko masz zdrowe? Próbuję ustalić czy to dziadostwo zaatakuje mi tez drugie oko.

Na drugim oku mam w miarę regularny astygmatyzm i krótkowzroczność. Obie wady znacznie się pogłębiły jak czas temu, a na razie stanęły w miejscu. Choroba przeważnie dotyczy obu oczu ale prawie zawsze w różnym stopniu i to mogą być znaczące różnice. Także jeżeli na jednym oku zrobi się tylko pierwszy stopień stożka to np. na drugim może się nie pojawić w ogóle.

pawel_rz napisał/a:
tutaj kolejny tekst negatywnie o cross-linkingu. Nie rozwiązuje problemu deficytu nerwowego.

http://www.healio.com/oph...for-keratoconus


Hm ale co to jest problem "deficyty nerwowego? Wiesz coś więcej na ten temat?
Przy ściąganiu nabłonka niszczone jest wierzchnie unerwienie rogówki, które po roku - dwóch w teorii wraca do normy. Ja przez kilka miesięcy miałem obniżone czucie na niej. Jak rozumiem wg. tych badań z linka wyszło im, że ta regeneracja nie przebiega w pełni. Tylko w czym to przeszkadza?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: