KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Wątpliwości dotyczące Xlinkingu
Autor Wiadomość
rafal875

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: Śro Mar 19, 2014 8:37 pm   

Bez żadnych przygotowań - najważniejsze zebyś nie miał żadnych infekcji
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Śro Mar 19, 2014 11:31 pm   

Uzywanie antybiotykow nie jest zasadne bo promieniwoanie UV w trakcie CXL zabija wszystko co zywe w rogowce (wlacznie z keratocytami) do glebokosci 300um. Bardziej sie jzu oka wysterylizowac nie da.CXL jest nawet uzywany w niektorych ciezkich infekcjach oka.
Pozniej dostaniesz antybiotyk i sterydy, jak nablonek odrosnie to ryzyko infekcji jest minimalne.
Bron boze nie mocz oka ani nie dopuszczaj do zabrudzenia przez pierwsze kilka dni, pozniej bedzie luz.
 
 
Vent 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 13
Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 9:50 pm   

Witam kolegów,
Minęło trochę czasu więc wypadałoby zaktualizować wątek :)
Tak się składa, że wczoraj robiłem topografię rogówki w miejscu w którym prawie rok temu robiłem pierwszą swoją w życiu topografię, na której zdiagnozowano mi stożek. I można powiedzieć, że mimo że CXL (bez abrazji nabłonka) robiłem dopiero po pół roku od diagnozy, to po tym roku można powiedzieć, że stożek jest w zasadzie stabilny (są tylko niewielkie zmiany), z czego od samego czasu zabiegu lekarz zauważył lekkie polepszenie.
W moim gorszym lewym oku jednak dodatkowo powiększa się astygmatyzm soczewkowy więc z nim jest dość licho (ostrość w miarę ok w okularach, ale efekt ducha dokucza...).
Rozważam aktualnie twarde szkło na to oko, bo na przymiarce całkiem sprawnie redukowało mi to wspomniany efekt.

Jak tam kaczor u Ciebie?
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 11:35 am   

U mnie bez zmian, smigam bez zadnej korekcji, wieczorami swiat troche inny niz rok temu ale juz sie przyzwyczailem.
 
 
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Czw Paź 22, 2015 9:05 pm   

według jakiego kryterium lekarz zalecił Wam xlinking? zmniejszająca się grubość rogówki czy zmiany na mapie rogówki? Tam gdzie dobieram soczewki patrzą tylko na mapę i na tej podstawie mówią mi jak jest. Byłem dzisiaj na Ceglanej i odniosłem wrażenie, że liczy się tylko grubość rogówki i jej zmiany, a mapy to tylko taki dodatek...
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 11:05 pm   

ktoś miał może robiony cross ze ściąganiem nabłonka na obu oczach naraz? jak wrażenia? polecacie?
 
 
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Pon Kwi 04, 2016 11:22 am   

zobacz tu www.stozekrogowki.bjm.pl
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pon Kwi 04, 2016 12:00 pm   

Ja bym zdecydowanie odradzał takie pomysły bo nigdy nie wiadomo jak konkretne oczy zareagują na zabieg. U mnie było na prawdę słabo z okiem po zabiegu i jakbym miał tak na raz na dwojgu oczu to dziękuje bardzo.
Z tego powodu myślę też, że każdy lekarz odradzi takie rozwiązanie, a nawet się nie zgodzi na to. No chyba, że sytuacja jest super pilna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: