KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Optegra Warszawa - MyOring
Autor Wiadomość
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Cze 19, 2016 8:46 pm   Optegra Warszawa - MyOring

Dowiedziałem się, że Dr Marcin Smorawski z kliniki Optegra w Warszawie wszczepia MyOring. Dzwoniłem do niego w piątek po południu i dowiedziałem się, że koszt na jedno oko to około 2000 euro. Mimo, że cena zabiegu jest o 1 tys. niższa od ceny Daxera w Austrii to jednak znacząco wyższa aniżeli w Czechach w klinice opisanej przez Dynię. Sam dr nie mógł uwierzyć w cenę podaną przez Dynie. Twierdzi, iż koszt samego ringu to 1 tys euro. Dr Smorawski przez telefon wydawał się bardzo konkretny i wyczerpującą odpowiadał na moje pytania. Prawdopodobnie w niedługim czasie umówię się do niego na wizytę. Miał ktoś z was styczność z tym okulistą?
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pon Cze 20, 2016 1:01 pm   Re: Optegra Warszawa - MyOring

Wojciech Sz. napisał/a:
Dowiedziałem się, że Dr Marcin Smorawski z kliniki Optegra w Warszawie wszczepia MyOring. Dzwoniłem do niego w piątek po południu i dowiedziałem się, że koszt na jedno oko to około 2000 euro. Mimo, że cena zabiegu jest o 1 tys. niższa od ceny Daxera w Austrii to jednak znacząco wyższa aniżeli w Czechach w klinice opisanej przez Dynię. Sam dr nie mógł uwierzyć w cenę podaną przez Dynie. Twierdzi, iż koszt samego ringu to 1 tys euro. Dr Smorawski przez telefon wydawał się bardzo konkretny i wyczerpującą odpowiadał na moje pytania. Prawdopodobnie w niedługim czasie umówię się do niego na wizytę. Miał ktoś z was styczność z tym okulistą?


potwierdzam cena w Austrii 3 tyś za operacje, ale wszytskie wizyty leki, czy optymalizacje mamy bezplatnie

w czechach to cos okolo 4-5 tyś zł, jak z wizytami zapytajcie Dynii

w Polsce 2500 euro ? wedlug mnie za drogo jak na polskie warunki i tez nie wiemy jak z wizytami, lekami, czy optymalizacja poprzez przesuniecie badz laser.
 
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Cze 20, 2016 1:04 pm   

Aktualnie w Polsce 2000 euro za zabieg. Jednakże za jakiś czas mają zrównać się z austriackimi cenami. Też mnie dziwi taka cena jak na nasze warunki. Pojadę tam i dowiem się czegoś więcej.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pon Cze 20, 2016 1:52 pm   

Wojciech Sz. napisał/a:
Aktualnie w Polsce 2000 euro za zabieg. Jednakże za jakiś czas mają zrównać się z austriackimi cenami. Też mnie dziwi taka cena jak na nasze warunki. Pojadę tam i dowiem się czegoś więcej.


Wiesz to tak jak z zacma w polsce i czechach.

tam jest o 50% taniej.
 
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Cze 21, 2016 9:18 pm   

Pan dr Smorawski niech sobie zajrzy na stronę czeskiej kliniki do działu z cennikiem, jeśli nie wierzy. Sprawdziłam, ok 4112 zl. Skoro Czechom się taka cena za MyoRing opłaca to cena z kosmosu pana dr jest niczym innym tylko czystym zdzierstwem.

P.S. Zapłaciłam tylko za pierwszą wizytę 150zl, razem z badaniami. Leki, optymalizacja i ewentualne wyciągnięcie ringu za free.

Nie mogłam się powstrzymać i weszłam na stronę tej kliniki. Kwalifikacja do operacji stożka 250 zl, cross linking 2500 !!! Dołóżcie 500zl i macie w Czechach zrobione oboje oczu. Jedno słowo mi się tylko ciśnie: złodzieje.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 6:34 am   

Strasznie latwo uzywas slowa ktore jest dosc mocno obrazliwe. A sa to proste zasady ekonomii i skoro ktos chce lub wymusza sie na nim jakas cene, ktora musi zaplacic i ja placi, znaczy, ze cena jest ok.
Jest kapitalizm , demokracja , ba nawet dostep do roznych metod leczenia w kraju i za granica, jest nawet internet gdzie mozna porownac ceny wiec nie mozesz winic Pana Zdzisia, ze za usluge bierze 100 zlotych a Pan Stasiu 50. Mamy mozliwosc wybrania miedzy uslugami obu panow. I ublizanie ktoremukolwiek z nich jest nie na miejscu. W polsce nie tylko ceny operacji i zabiegow na oczach sa drozsze niz w innych krajach. Czy nalezy dilerow samochodowych wyzywac od zlodzieji? Czy bedziemy wyzywac od zlodzieji pracownikow lub wlascicieli sklepu AGD?
Wiec Dynia zanim kogos obrazisz to sie zastanow, bo nie pierwszy raz wyrazasz swoja opinie na temat polskich lekarzy dosyc swobodnie.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 9:26 am   

To nie jest swobodne wyrażanie opinii, tylko wyrażanie opinii poparte doświadczeniem. W imię poprawności politycznej mam nie nazywać rzeczy po imieniu? Ale masz rację, rynek szybko zweryfikuje ich kosmiczne ceny. Tylko co z osobami mało kumatymi, które pójdą tylko do nich i nie będą dalej szukać, czy gdzieś są inne możliwości? Windowanie cen jest wykorzystywaniem chorych ludzi.
 
 
Yo87 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 41
Skąd: Bobrowniki/Braintree
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 10:45 am   Re: Optegra Warszawa - MyOring

ptaszeek napisał/a:
Wojciech Sz. napisał/a:
Dowiedziałem się, że Dr Marcin Smorawski z kliniki Optegra w Warszawie wszczepia MyOring. Dzwoniłem do niego w piątek po południu i dowiedziałem się, że koszt na jedno oko to około 2000 euro. Mimo, że cena zabiegu jest o 1 tys. niższa od ceny Daxera w Austrii to jednak znacząco wyższa aniżeli w Czechach w klinice opisanej przez Dynię. Sam dr nie mógł uwierzyć w cenę podaną przez Dynie. Twierdzi, iż koszt samego ringu to 1 tys euro. Dr Smorawski przez telefon wydawał się bardzo konkretny i wyczerpującą odpowiadał na moje pytania. Prawdopodobnie w niedługim czasie umówię się do niego na wizytę. Miał ktoś z was styczność z tym okulistą?


potwierdzam cena w Austrii 3 tyś za operacje, ale wszytskie wizyty leki, czy optymalizacje mamy bezplatnie

w czechach to cos okolo 4-5 tyś zł, jak z wizytami zapytajcie Dynii

w Polsce 2500 euro ? wedlug mnie za drogo jak na polskie warunki i tez nie wiemy jak z wizytami, lekami, czy optymalizacja poprzez przesuniecie badz laser.


Albo miałeś szczęście, albo się zmieniło, bo po ostatniej wizycie w Austrii dostałem fakturę na 205EUR. Z racji tego, że zabiegi laserowe wykonywane są w innym oddziale kliniki, ale obciążyli mnie tylko za "zarządzanie"?(disposal).
_________________
Zycie jest jak transwestyta. Wszystko pięknie, ładnie a tu c%&!...
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 11:21 am   

Mógłbyś opisać jak aktualnie widzisz z MyOring i czy jesteś zadowolony z efektu?
 
 
Yo87 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 41
Skąd: Bobrowniki/Braintree
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 12:09 pm   

W dziale "Pozostałe metody leczenia" jest mój post z aktualizacjami. Póki co nie jestem zadowolony, a w nocy jest naprawdę słabo z efektem halo.
_________________
Zycie jest jak transwestyta. Wszystko pięknie, ładnie a tu c%&!...
 
 
MichałK 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 12
Wysłany: Pią Sie 26, 2016 11:34 am   

Hej, w Optegrze miałem wykonywany cross linking na obu oczach. Teraz zastanawiam się nad MyOringami. Lekarzem prowadzącym jest dr Smorawski. Również otrzymałem informację, że koszt zabiegu na jednym oku to 2000 euro i za jakiś czas będzie to 3 tys.

Dr Smorawskiego oceniam bardzo dobrze. Jest konkretny, ma dużą wiedzę, porozmawialiśmy również o metodzie pewnego profesora z Włoch polegającej na nacinaniu rogówki - dr ma naprawdę sporą wiedzę.

Natomiast koszt samego zabiegu jest spory. Moglibyście podać nazwy klinik w Czechach, które wszczepiają MyOringi?
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Sie 26, 2016 11:36 am   

A co Cross nie pomógł?
 
 
MichałK 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 12
Wysłany: Pią Sie 26, 2016 12:04 pm   

Cross pomógł w tym sensie, że po roku jestem w tym samym miejscu tzn. stożek się nie pogłębił. Natomiast jeśli chodzi o widzenie, to poprawy nie zauważyłem.

Ostatnio byłem mierzyć soczewki hybrydowe, ale z racji głęboko osadzonych oczu i małego oczodołu strasznei ciężko jest je założyć. Dr Smorawski zaproponował mi MyOring, z tymże trochę to kasy kosztuje a czytając posty jednego z użytkowników (w temacie o wrażeniach), mocno się zastanawiam.

Grubość rogówki w prawym oku to 460, więc jeszcze się kwalifikuje na ringi.

Wojtek - może jak hurtowo zrobimy zabieg to nam obniża cenę ?:D
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Sie 26, 2016 12:14 pm   

Ja również głęboko nad tym się zastanawiam. Jednakże opinie na temat MyOring na tym forum nie są zachęcające. Ponadto, efekty świetlne po zabiegu strasznie uturdniłby mi moją pracę, która wymaga długiego siedzenia przez monitorem. Z drugiej zaś strony, trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż na forum piszą zazwyczaj osoby, które nie są zadowolone aniżeli na odwrót. Pytanie ile jest tych zadowolonych w stosunku do niezadowolonych :) Pytałeś może doktora jakie są statystyki, oraz rokowanie dla twojego przypadku? Ja osobiście troche boję się namieszać i pogorszyć to co jest. Mam stożek 2-3 stadium, grubość rogówki nieco mniejsza od twojej, jednakże na szczęście nie mam progresu i przyzwyczaiłem się do hybryd. Pewnie jako pierwsze spróbuje z eybridami bądź skleralnymi u Nowaka.
 
 
MichałK 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 12
Wysłany: Pią Sie 26, 2016 8:35 pm   

Ja również pracuję przy komputerze i to częściej 10-12h dziennie, niż 8.

Jeśli chodzi o statystki to dr mówił, że w Polsce wraz z profesorem z Austrii przeprowadzili około 50 zabiegów i efekty były bardzo dobre. Mówił również, że ten zabieg w zasadzie nie może się nie udać.
Pytałem również o okres dojścia do siebie po zabiegu. Dr powiedział, że w zasadzie na drugi dzień mogę wrócić do pracy i że w porównaniu do crossa, to jest to lajtowy zabieg ;)

Jeśli chodzi o mój przypadek, to mój stożek jest scentrowany i MyOringi ponoć bardzo dobrze nadawałyby się dla mnie. Poważnie się zastanawiam się nad tym zabiegiem. W OP mam widzenie na poziomie 30-40%, w lewym gdzieś 50%. Przyzwyczaiłem się do słąbeog widzenia, ale bardzo chciałbym widzieć chociaż na poziomie 70%. Z drugiej strony obawiam się, że może być gorzej i moje słabe widzenie będzie jeszcze gorsze.

Zostałęm też poinformowany, że MYOringi wszczepiają przy minimalnej grubości 400, więc monitoruj, czy stożek Ci się nie pogłębia, bo może się nagle okazać, że MyOringi już nie są dla CIebie.

Nie ukrywam też, że koszt zabiegu jest dla mnie dość duży i raczej z ewentualnymi decyzjami będę czekać do wiosny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: