KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Somich w Czechach
Autor Wiadomość
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pon Maj 30, 2016 7:38 am   

To na pewno zależy od konkretnego przypadku i lekarz jako takie przewidywanie da ale nic nie zagwarantuje..
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pon Maj 30, 2016 9:57 am   

Wojciech Sz. napisał/a:
A czy jest szansa, że MyoRing mogą poprawić widzenie na tyle, że soczewki można zastąpić okularami? Mój stozek to 2-3 stadium. Jeśli tak, to w sumie Myoring jest bardziej opłacalny niż soczewki.


Szansa jest.
Klinika w Ybbs mowi iz w wiekszosci przypadkow widzenie jest praktycznie takie podobne do tego w soczewkach.
 
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 12:53 pm   

Jestem po wizycie u pana Nowaka i po badaniu przez 4 biegłego sądowego (od 3 lat sprawa z ZUS w Sadzie Pracy). Bez optymalizacji/centrowania MyoRingu dobranie soczewki na lewe oko jest niemożliwe. Także wracam do Czech w najbliższym czasie, lipiec lub sierpień. Dobra wiadomość jest taka że po poprawieniu ringa może być jeszcze lepiej z widzeniem i może uda się wtedy na to oko miekką soczewkę.

Biegły sądowy był pod ogromnym wrażeniem pracy wykonanej w Czechach oraz zdziwiony brakiem jakiejkolwiek refundacji z NFZ jeśli chodzi o stożek.

[ Dodano: Czw Wrz 22, 2016 3:44 pm ]
18 października mam zabieg (optymalizację). Małe zaskoczenie: dostałam maila że optymalizacja będzie PŁATNA! Na szczęście tylko 1000 Czk (160 zł), więc do zniesienia (jak za zwykłą wizytę). Jakby ktoś się do nich wybierał między 17 a 20 października to proszę o kontakt.
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 6:51 am   

Hej Dynia, jak tam? Miałaś tą optymializację? Jak teraz widzisz w MyOring? Jak rozmawiałem z Panem Grabowskim na Floriańskiej w Krakowie w czasie doboru moich hybryd to dowiedziałem się, żę to kilku osobom z pierścieniami dobierał soczewki hybrydowe. Może warto byłoby się do niego udać.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 7:55 am   

Nie było optymalizacji. Nie ma szans abym odbyla tak dlugą podróż. Funkcjonuję jako tako na jednym oku.
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 10:45 am   

Kurcze, rozumiem. A jak widzenie w MyOring? Czy coś się zmieniło? W każdym bądź razie spróbuj może w Krakowie dobrać soczewkę na MyOring. Warto dodać, że dr Grabowski ma podpisaną umowę z NFZ więc raz do roku można ubiegać się o dofinansowanie.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 5:06 pm   

Widzenie na poziomie 6%. Zbyt wiele oczekiwałam po zabiegu.

[ Dodano: Pią Lip 20, 2018 12:37 pm ]
Mała niespodzianka. Byłam na badaniach i okazało się, że oko z MyoRing ma teraz 12% widzenia. Czyli rzeczywiście jakby z czasem było coraz lepiej, chociaż cudów lepiej nie oczekiwać. Jest to poprawa o 100%. Niestety lekarz nie potrafił odpowiedzieć mi praktycznie na żadne moje pytanie, a miałam ich mnóstwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: