KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
soczewki a okulary
Autor Wiadomość
zyx

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 38
Wysłany: Nie Lip 26, 2015 11:41 am   

Ja mam podobną sytuację, dostałem okulary minusy (-1) i nakaz obserwacji co pół roku. Okulary mi polepszają widzenie, ale dalej mam "artefakty" w postaci "ghostingu", głównie w jednym oku, zwłaszcza przy obrazach wyświetlanych oraz przy światłach samochodów. Lepiej się przyzwyczaić i chodzić w okularach póki można, czy rozważać powoli soczewki, by uzyskać obraz bez artefaktów stożkowych? CXL też jeszcze nie miałem, gdyż dopiero przy ewentualnej progresji mam planowany.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Nie Lip 26, 2015 11:50 am   

czasem zakładam miekie soczewki na astygmatyzm, i ghosty tez są, ale obraz jest sporo bardziej ostry :)
kobiety stają sie nieco brzydsze a przyroda nieco piekniejsza :)
a poważnie to dopiero ghosty podobno znikaja od hybryd w górę
 
 
zyx

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 38
Wysłany: Nie Lip 26, 2015 10:13 pm   

GSR napisał/a:
czasem zakładam miekie soczewki na astygmatyzm, i ghosty tez są, ale obraz jest sporo bardziej ostry :)
kobiety stają sie nieco brzydsze a przyroda nieco piekniejsza :)
a poważnie to dopiero ghosty podobno znikaja od hybryd w górę

Od hybryd w górę? Napiszesz może całą klasyfikację po kolei wg Ciebie w skrócie? Bo nie wiem, czy wszystkie opcje już poznałem czytając o SR, bo jestem dopiero początkujący?
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Lip 26, 2015 10:30 pm   

miękkie, hybrydy, twarde(w tym skleralne?)
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
zyx

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 38
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 10:47 am   

Laik napisał/a:
miękkie, hybrydy, twarde(w tym skleralne?)


I faktycznie po doborze tych soczewek ghosty mogą zniknąć? Bo najbardziej mi przeszkadzają w jeździe samochodem nocą (co jest dla mnie obowiązkową czynnością) ale na codzień okulary starczają w funkcjonowaniu (stożek 1 st. w lewym i prawym oku).
Ponieważ muszę się zastanowić bo dopiero za 2 mies. mam wizytę a muszę się zdecydować do tego czasu.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 4:29 pm   

ja nie wiem, towarzysza mi w nocy ciagle te skurw... w dzien czasem też, nie nosiłem hybryd ani twardych, miękkie mi nie niwelowały duchów tylko je zmieniały,
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 4:39 pm   

zyx napisał/a:
Laik napisał/a:
miękkie, hybrydy, twarde(w tym skleralne?)


I faktycznie po doborze tych soczewek ghosty mogą zniknąć? Bo najbardziej mi przeszkadzają w jeździe samochodem nocą (co jest dla mnie obowiązkową czynnością) ale na codzień okulary starczają w funkcjonowaniu (stożek 1 st. w lewym i prawym oku).
Ponieważ muszę się zastanowić bo dopiero za 2 mies. mam wizytę a muszę się zdecydować do tego czasu.


Wiesz, to wszystko zależy od stożka i doboru, ale ja mając stopnie tak jak widzisz w podpisie, 50% lewe oko 70% prawe w soczewkach, widzę lekki ghosting nocą dopiero, gdzie oczy są przemęczone, a jestem leniem i rzadko kiedy je zakraplam - ten zabieg pomaga w tym, ale ghosting na takim stopniu, że praktycznie nie przeszkadza, a trzeba zauważyć, że mam mocną wadę i bez soczewek a z soczewkami to jest niebo a ziemia.

Jednak mam za to inny problem, strasznie mi się łamie światło w soczewkach nocą, też gdy oczy są suche, o halo nie wspominam, bo to wiadome.

Zależy też, co masz na myśli mówiąc GHOST. Najlepiej pokaż jakiś JPG czy coś, bo nie wiem, czy dobrze się rozumiemy.
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
zyx

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 38
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 6:47 pm   

Coś na ten styl , w okularach trochę mniej widoczne są te "dodatkowe obrazy", ale jeśli jest mocniejsze światło to są widoczne i czasem utrudniają czynności, jak np. jazda wieczorem.
 
 
Wiktor 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 2
Wysłany: Pią Paź 16, 2015 10:18 am   Okulary czy soczewki

Witam, od kilku dni zacząłem nosić soczewki. Mam wiele problemów rano żeby je założyć a wieczorem zdjąć. Czy macie jakieś swoje pomysły aby odbywało się szybciej i było bardziej komfortowe. Po za tym zawsze po południu zaczynają mnie boleć oczy w tych soczewkach. Może dlatego że nie jestem jeszcze przyzwyczajony ale utrudniają mi pracę z każdym dniem zastanawiam się nad wyborem okularów korekcyjnych. Ostatnio przechodziłem przez miasto i byłem w tym sklepie http://www.uniqueboutique...ek-kontaktowych i pani poleciała mi takie soczewki może ktoś z was używa i jest w stanie powiedzieć czy są warte zakupu. Pozdrawiam
 
 
oka23 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 26 Cze 2016
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Cze 26, 2016 10:44 pm   

Mój lekarz też twierdził, że wystarczą mi okulary, ale ja chciałam spróbować jak to jest nosić soczewki i zakupiłam na tej stronie internetowej [SPAM] na początek kupiłam jednodniowe bo nie wiedziałam, które mam wybrać i powiem szczerze, że lepiej się czułam w soczewkach niż w okularach, praktycznie w ogole ich nie czułam i bardzo dobzre w nich widziałąm i dlatego od tamtej pory nosze tylko soczewki.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Nie Cze 26, 2016 11:06 pm   

Wyjebuj z tymi reklamami.
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Pon Cze 27, 2016 3:00 pm   

Narodził mi się temat trochę żonglerka dla oczów kto ma doświadczenie lub wiedzę od lekarzy w tej materii to proszę o wypowiedzi,
czy można dla oczów ze stożkiem w ciągu dnia tak bezkarnie dla widzenia przerzucać raz okulary raz soczewki w różnych tez konfiguracjach raz okulary raz soczewki raz 1 soczewka plus okular 0 na drugim okular, no wiadomo chodzenie cały dzień w soczewkach twardych jest męczące a nosząc okulary to przy stożku rogówka odpoczywa jak nie ma cegieł na oczach a z drugiej strony duże zmiany dla mózgu, mowa o wysokich dioptriach, cylindrach, wiadomo w okularach u stożkowców poprawa nieznaczna ale te 20% poprawy widzenia to dla stożkowca dużo zwłaszcza kiedy nie można na 1 lub dwoje oczu przez jakiś czas nosić soczewki,
proszę o wypowiedzi, Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: