KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z widzeniem po zdejmowaniu soczewek
Autor Wiadomość
Mobilny

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 6
Wysłany: Śro Wrz 24, 2014 8:01 pm   Problem z widzeniem po zdejmowaniu soczewek

Witam serdecznie. Mam pewien problem i chcialem sie dowiedziec czy ktos mial podobnie.
Wlasnie odebralem trzecia pare soczewek w swoim zyciu ( zmieniam co 2 lata ). Oprocz soczewek nosze takze okulary poniewaz meczy mnie noszenie twardzieli przez caly dzien, zazwyczaj nosze soczewki od 7 rano do 15 a potem zdejmuje i okularki. Lewe oko mam znacznie lepsze niz prawe i tak samo jest z okularami, prawe szklo w ogole nie funkcjonuje moj wzrok dziala tylko na lewym oku tzn dwoma oczami widze tak jak lewym ( nie wiem jak to dokladnie opisac, mam nadzieje ze mnie zrozumiecie.. ) tak samo mialem do tej pory z soczewkami, lewa strone widzialem lepiej. Teraz dostalem nowe soczewki i prawa strona widze lepiej i teraz obraz ogolny mam z prawego oka bo lewa soczewka jest slabsza. W ogole mam wrazenie ze mam zle dobrane soczewki ale lekarz powiedzial ze oczy beda sie musialy przyzwyczaic do zmiany i zajmie to pare dni, wiec poki co sie nie stresuje tym bo zauwazam ze z kazdym dniem jest lepiej. Natomiast mam inny problem, mianowicie gdy zdejmuje soczewki i zakladam okulary to bardzo slabo widze, gorzej niz na soczewkach do tej pory tak nie mialem, gdy zdejmnowalem soczewki i zakladalem okulary to wszystko bylo ok, no moze przez 2-3 minuty ale potem juz bylo ok a teraz caly dzien widze zle i dopiero rano jak wstaje i na chwile zakadam okulary to jest dobrze. Wiecie co to moze byc za przyczyna i czy da rade cos z tym zrobic czy musze wymieniac znowu soczewki ?
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 9:15 pm   

Cześć, ja co prawda w noszeniu twardych soczewek mam małe doświadczenie (ponosiłem je z tydzień, dwa i wróciłem do okularów bo nie wyrabiam) ale miałem dokładnie to samo. Im dłużej nosiłem soczewki tym więcej godzin potrzebował wzrok na powrót do siebie po ich zdjęciu. W skrajnym przypadku faktycznie widziałem kompletnie źle po wieelu godzinach po zdjęciu. Lekarz powiedział, że tak może być, żeby się tym nie przejmować i jak najdłużej je nosić..
Myślę, że jest to kwestia ich ucisku na rogówkę co powoduje stosunkowo trwałe jej odkształcenie (swoją drogą na takiej zasadzie działają soczewki ortokorekcyjne ale one po "odgnieceniu" rogówki przez noc mają wzrok poprawić na dzień..).
Moim zdaniem jest to kwestia zbytniego nacisku na rogówkę czyli złego doboru. No chyba, że już lepiej dobrać się nie da.. to zależy pewnie od wielkości stożka.
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 2:30 pm   

Złe widzenie po zdjęciu soczewek to normalna reakcja.
 
 
rozenek 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 2
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 1:33 pm   

ja staram się nie nosić ich za długo, potem tak mnie oczy bolą że nie idzie wytrzymać
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 2:43 pm   

Ja noszę nawet i więcej niż 12 godzin i nie bolą oczy.
 
 
Maria70 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 41
Skąd: OPOLE
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 10:18 pm   

U mnie bywa różnie raz bolą po 8 godz raz po 12 a czasem nawet po paru godzinach
 
 
AdamSiedlce 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 67
Skąd: Siedlce
Wysłany: Śro Paź 28, 2015 6:47 pm   

Proszę o odp
Soczewki odebrałem 3 tyg temu dodam że to moje pierwsze twarde. Od pierwszego dnia noszę je bynajmniej 12 godz dziennie. Wszystko jest ok jeśli chodzi o komfort ale widzenie okropne w nocy w dzień jest ok. Do tej pory funkcjonowalem na jednym oku teraz po zdjęciu bardzo źle widzę na lepsze oko o gorszym lepiej nie mówić. Mam umówiona wizytę na wtorek ale boję się że lekarz powie ze wszystko ok itp. Miał ktoś coś takiego ? Proszę o odp
_________________
Zanim zgine chce czuć ze żyje
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Cze 27, 2016 3:55 pm   

Czy admin może zblokować tą hermafrodytę reklamową na forum? Rejestruje się jako kobieta, pisze jako facet i wszędzie wciska i reklamuje soczewki, które dla nas i tak są nieprzydatne. Chyba się skontaktuje z tym sklepem, bo widzę że są nowe tematy, wchodzę a tu kolejna reklama soczewek. SPAMUJECIE NAM FORUM!

Adam mi kiedyś wcisnęli soczewkę, przez którą nic nie widziałam i wmawiali mi że to niemożliwe i że powinnam wszystko widzieć. Na moje protesty było tylko mówione, że "bardzo ładnie leży". Ale temat pogorszenia widzenia po zdjęciu soczewek już się tutaj przewijał parę razy/ Może to wina za ciasnej soczewki? Ja po samym przymierzaniu (kilkugodzinnym) wracałam do domu jak niewidoma, bo soczewka podrażniła oko. Widzenie wróciło do normy dopiero po 3 dniach (miałam to po skleralnych, których nie szło zdjąć z mojego oka i zdejmowali mi na siłę).Albo po prostu soczewka tak doskonale poprawiła ci widzenie, że po jej zdjęciu dopiero teraz widzisz ogromną różnicę w widzeniu i wydaje ci się, że jest gorzej niż przedtem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: