KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Aktywność fizyczna po przeszczepie
Autor Wiadomość
greeze

Rok wykrycia SR: 1111
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: Sob Cze 18, 2016 10:48 am   Aktywność fizyczna po przeszczepie

Witajcie, jestem 2 miesiące po przeszczepie drążącym i szczerze mówiąc mam dość tego siedzenia w domu. Lekarz powiedział mi, że nie można podnosić żadnych ciężarów (kilka kg max), więc siłownia odpada.

Niestety nie zapytałem o inną aktywność. Tu moje pytanie do Was, jak jest z jazdą na rowerze, bieganiem itp. Można, czy nie?
 
 
hiberix 


Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 68
Wysłany: Sob Cze 18, 2016 9:04 pm   

za wyjątkiem siłowni,wszystko inne jak bieganie czy jazda na rowerze nie powinno mieć wplyw na przeszczep,oczywiscie w granicach rozsadku,pamietam ze pierwszy przeszczep mialem zima a w wakacje robilem sobie male wyprawki rowerem
_________________
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było
 
 
greeze

Rok wykrycia SR: 1111
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: Nie Cze 19, 2016 10:32 am   

Z tym, że u mnie minęły dopiero 2 miesiące, a nie pół roku :neutral: A rozmawiałeś może na ten temat z lekarzem?
 
 
hiberix 


Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 68
Wysłany: Pon Cze 27, 2016 1:30 pm   

szczerze mówiąc to juz nie pamietam o czym rozmawialem z lekarzami po zabiegu poniewaz od tamtej chwili minelo 14 lat :smile: ale znajac moja przezornosc na pewno to skonsultowalem zanim zaczalem byc aktywniejszy fizycznie,mam tu na mysli wspomniana jazde na rowerze,bo chodzic na spacery zaczalem juz po wyjsciu ze szpitala do domu
_________________
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było
 
 
kanonier14 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 40
Wysłany: Czw Cze 30, 2016 4:56 pm   

Z tego co pamietam to na basen moglem chodzic dopiero pol roku po przeszczepie, okolo 3 miesiace po juz biegalem , a rok po przeszczepie zapisalem sie na silownie :D
 
 
greeze

Rok wykrycia SR: 1111
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: Sob Lip 02, 2016 1:31 pm   

O basenie i saunie mi lekarz wspominał po operacji, że są wykluczone. Dźwiganie podobno 2-3 kg. Chciałbym rozpocząć jakieś ćwiczenia cardio - 30-40 minut dziennie na rowerze stacjonarnym. Mam nadzieję, ze tyle można.
 
 
isico 


Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 37
Skąd: KOZIENICE
Wysłany: Nie Lip 03, 2016 8:44 pm   

Witaj. Trudno odnieść się do Twojego przypadku i ingerować w zalecenia lekarskie, ale skoro ja po okresie miesięcznego zwolnienia, wrócilem do pracy o charakterze budowlanym, gdzie jest kurz i dzwiganie , oczywiście w zakresie określanych przez przepisy BHP, to nie rozumiem skąd ta przesadna ostrożność. Powtórzę to co powiedział mój lekarz "żyj normalnie":) .W pierwszym miesiącu po zabiegu były pewne ograniczenia, ale potem? Oczywiście, że szarpanie się z cięzarami ,to nie należy do normalności, więc musisz uważać. Oczko i tak da ci znać :) Ja potrafie przejechać na rowerze 60 km w 4 godz :)cztery godziny :) , przyznasz że to nie jest wysiłek :) . Silownia 3 razy w tygodniu, raczej maszyny :) Odsyłam Cie do moich postów . :) Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Lip 04, 2016 4:38 pm ]
Witam ponownie :) . Wczoraj chyba nie do końca przemyślałem swoją wypowiedz. Przecież nie wiemy dla czego miałeś przeszczep, a każdy przypadek jest inny. :) Dzisiaj powiem Ci tak:. Jeżeli nie jesteś zawodowym kulturystą, kolarzem czy lekkoatletą to lepiej powrócić do aktywności miesiąc później, niż godzinę za wcześnie :) Pamiętaj że całe życie przed tobą :)
Ps. Nie psujmy sobie teraźniejszości, by w przyszłości przeszłość była mile wspominana. :) Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: