KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Klinika okulistyczna Lexum (Czechy Ostrava)
Autor Wiadomość
Abes92 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 6
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Sie 02, 2016 2:07 pm   

W moim przypadku była to fachowość i chęć zasięgnięcia opinii kogoś doświadczonego w temacie stożka (oczywiście o klinice dowiedziałem się od tutejszych forumowiczów, których relacje mnie przekonały).
Stożek mam w lewym oku i noszę na nim twardą soczewkę, co nie jest dla mnie zbyt komfortowe. Gdy zauważyłem, że w moim prawym "zdrowym" oku wzrok trochę się pogarsza, to lekarka, która dopasowywała soczewkę stwierdziła, że na razie nic nie tam nie widzi, ale najwyżej dobierzemy potem kolejną soczewkę (co jest dla mnie średnią wizją). Stąd też zdecydowałem się na wizytę w Lexum, którą miałem tydzień temu we wtorek. Nie żałuję ani trochę tej decyzji (mimo, że musiałem przejechać całą Polskę - w końcu jestem z Gdyni), ponieważ tak kompleksowych badań nie miałem jeszcze przeprowadzonych, a z wizyty wyszedłem w pełni usatysfakcjonowany i doinformowany. Dodam, że przyjmowała mnie pani dr Krejci.

@Edit:
Dodam, że ciężko mi oceniać na jakim poziomie pod względem stożka rogówki stoją gabinety lekarskie na południu Polski. Być może nie ma takich różnic pomiędzy nimi, a Ostrawą. W moim przypadku jednak, różnica pomiędzy Lexum, a miejscowymi gabinetami mam wrażenie, że jest kolosalna.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Wto Sie 02, 2016 3:13 pm   

Dla mnie głównymi kryteriami było:
1. Niezadowolenie z kliniki, podejścia i efektów leczenia w PL (a było to południe Polski heh).
2. Opinie pacjentów tutaj z forum oraz ogólne opinie o czeskiej okulistyce.

Cena nie jest dobrym kryterium bo akurat w Lexum jest drożej niż w polskich gabinetach.

Na razie miałem tylko wizytę diagnostyczną ale już po niej widać różnicę w podejściu do pacjenta i fachowości personelu/badań. Co będzie dalej to się zobaczy, w sumie powoli powinienem się zacząć umawiać na wizytę kontrolną.
 
 
Damian88 

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 31 Lip 2016
Posty: 4
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Wto Sie 02, 2016 7:41 pm   

Sandman napisał/a:
Dla mnie głównymi kryteriami było:
1. Niezadowolenie z kliniki, podejścia i efektów leczenia w PL (a było to południe Polski heh).


Południe, a możesz podzielić się gdzie? Dlaczego efekty leczenia były niezadowalające, jak byłeś leczony?
 
 
Margo 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 60
Wysłany: Pią Maj 18, 2018 8:19 pm   

Ja też południe PL. Leczenie u nas to porażka.

Wybrałam Ostrave bo:
1. Wysłuchali mnie i tego co chcę im powiedzieć, z czym mam problem
2. Zasugerowali pomoc po uprzednim FACHOWYM I WYCZERPUJACYM badaniu a raczej badaniach
3. Odpowiadali na moje obawy i pytania, nie zmuszali, miałam czas na zastanowienie i podjecie decyzji
4. Bardzo mili lekarze i pielęgniarki, pomocni

Nie żałuję. Wart ceny.
 
 
zarix 

Rok wykrycia SR: 1000
Dołączył: 03 Maj 2019
Posty: 2
Wysłany: Nie Maj 12, 2019 1:59 pm   

A ile tam w ogóle kosztuje wizyta? I czy to jakoś zależy od celu wizyty? Czy po prostu zapisujemy się, jedziemy, płacimy i mówimy co nam leży na sercu? :)
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pon Maj 13, 2019 2:33 pm   

Nie wiem jak teraz ale jak byłem w 2015 to pierwsza wizyta kosztowała 3000 koron. Należy na nią zarezerwać 3h i tym czasie wykonują wszystkie badania, a następnie z wynikami jest konsultacja z lekarzem o tym co znaleźli i co rekomendują zrobić. Oczywiście jak mamy jakiś konkretny problem z oczami to mówi się o tym i wtedy zapisują na te badania na konkretny oddział - chyba mieli dedykowany stożkowi jeśli dobrze pamiętam.
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Czw Cze 27, 2019 6:35 pm   

Jadę do lexum 3 lipca
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: