KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
ciśnienie w oku
Autor Wiadomość
edyta 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 87
Wysłany: Nie Paź 29, 2006 10:17 pm   ciśnienie w oku

Powiedzcie mi moi drodzy czy kazdy stozkowiec ma cisnienie wewnatrzgalkowe spowodowane stozkiem? czy to wcale nie musi byc regula? napiszcie jak to u Was wyglada, czy stosujecie kropelki jakies itd ;) Pozdrawiam :D :D :D
 
 
Aga 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączyła: 26 Wrz 2006
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 12:44 pm   

Ja stosuję już prawie od 12 lat dwa razy dziennie Betoptic 0,5. Podobno tak trzeba :cool:
_________________
Agnieszka
 
 
edyta 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 87
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 1:25 pm   

no ja tez wprawdzie stosuje kropeli, kiedys betoptic, potem betaman, obecnie travatan, tylko tak przszlo mi do glowy zapytac czy to cisnienie zawsze jest przy naszej chorobie? bo wprawdzie przyznam sie ze nigdy nie mierzylam sobie go...
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 2:38 pm   

z nabytej przez mnie wiedzy wynika, ze to wlasnie zbyt wysokie cisnienie wybrzusza rogowke.... a cisnienie nie tylko obnizaja krople lecz takze................. alkohol :D
_________________
 
 
edyta 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 87
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 6:19 pm   

powaznie alkohol obniza? hehe nie wiedzialam zawsze wydawalo mi sie ze podwyzsza :D :D
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 9:28 pm   

Apropos ciśnienia w gałce ocznej to występuje u każdego (nie tylko u stożkowców) tylko, że u nas wiązania kolagenowe są słabsze i rogówka nie jest w każdym miejscu takiej samej grubości i dlatego zreguły bierze się kropelki na obniżenie ciśnienia ale np ja nie bioorę kropli (wcześniej brałem betaman, betopic, oftenisn) ale moje ciśnienie w oku jest na poziomie 14-18 i w moim przypadku jest jak najbardziej ok. Po założeniu szwów (w sumie to po operacji przeszczepu) brałem krople obniżające ciśnienie ale juz mi je kazali odstawić. Ciśnienie wewnątrz gałkowe wzrasta podczas stressu lub wysiłku fizycznego więc nie jest poniekąd prawdą twierdzenie że stożek rogówki tworzy się z wysokiego ciśnienia. Apropos % to nie mam pojęcia jak wpływają na ciśnienie wewnątrz gałkowe ale wiem jedno że nie mają substancji odżywczych i podnoszą ciśnienie (w nadmiernych ilościach) ogólen tętnicze.
pozdro Konrad
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 31, 2006 8:18 pm   

odpowiedzią u mnie może być stres + odpowiednie czynniki...
pan Ścibior mówiłmi że leczenie betablokerami występuje tylko w polsce.
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Paź 31, 2006 8:38 pm   

edyta napisał/a:
powaznie alkohol obniza? hehe nie wiedzialam zawsze wydawalo mi sie ze podwyzsza :D :D


podwyzsza ogolnie w organizmie ale w oku obniza :)
_________________
 
 
edyta 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 87
Wysłany: Wto Paź 31, 2006 9:39 pm   

dobrze wiedziec :D :D chociaz czasami sie tym wykrecalam :P :P ale mam nadzieje, ze moi znajomi nie czytaja tego forum :D :D
 
 
todato 

Rok wykrycia SR: 1991
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 23
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 12:32 pm   

Witam.

Temat widzę już dawno zakończony, ale dorzucę swoje trzy grosze, bo może ktoś jest jeszcze zainteresowany. Otóż mi również ordynowali w Katowicach betoptic, używałem przez czas jakiś, ale przestałem, bo w końcu się zapytałem dlaczego mam tego w sumie używać. Ciśnienie w gałkach ocznych mam prawidłowe. Okazało się, że jest to standardowa u nich procedura. Po prostu taka teoria, że jeśli się obniży ciśnienie w gałce ocznej, to będzie lepiej, no bo stożek nie będzie się tak szybko rozwijał, pogłębiał itd. Teoria ta wedle tego co się u nich dowiedziałem nie została jednak w żaden sposób zweryfikowana. Więc przestałem. Obecny mój lekarz odradza takie krople mówiąc, że betablokery stanowią dodatkowe ryzyko perforacji stożka. I bądź tu mądry i pisz wiersze...

Pozdrawiam, Tomek.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 4:24 pm   

Takie same informacje uzyskałem od mojego Optyka.
też odstawiłem betoptic a po dzisiejszej wizycie okazuje się że mój stożek jest w fazie stagnacji.
i dobrze.
 
 
nameless 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 58
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 8:03 pm   Ciśnienie w oku

//admin: temat wydzielony z innego wątku

ostatnio moja pani doktor polecila mi odstawic krople na obnizenie cisnienia
mojemu bratu tez
 
 
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 10:05 am   

nameless napisał/a:
ostatnio moja pani doktor polecila mi odstawic krople na obnizenie cisnienia
mojemu bratu tez

Ja nigdy ich nie uzywalem. Bedac w Katowicah (odradzam kazdemu) mi je zalecono , natomiast okulistka do ktotrej chodzilem powiedziala zebym dal sobie z tym spokuj...
 
 
nameless 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 58
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 10:55 am   

wogole ostatnio chyba jest trend do odchodzenia od tych kropli
a w katowicach ciagle to samo
moj brat meczyl sie pradopodobnie przez te krople sporo czasu
a teraz jak ich nie uzywa lepiej sie czuje
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 4:30 pm   

Mi też krople na pobnizanie ciśnienia "skomplikowały" życie, różne dolegliwości się pojawiły z tym związane i ...odstawiłem ale w moim przypadku to ciśnienie w oku jest ok więc nic się nie dzieje a w katowicach kazano mi je brać, lublin podszedł już do tego bardziej lajtowo i tylko po przeszczepie przez jakiś czas brałem kropelki ale po około 6 miesiącach sam sobie odstawiłem, pojechałem na wizytę kontrolną i po pomiarze ciśnienia okazało się idealne więc nie biorę ich już od tego czasu i wszystko jest ok :)
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: