KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie się leczyć?
Autor Wiadomość
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Sie 19, 2016 6:49 pm   

Andy w Czechach jest w niektórych klinikach o wiele taniej niz w PL, jeśli chodzi o problem z kasą. Dlatego tam pojechałam, bo u mnie też krucho z kasą. Przeszczep to koszt 6tys zl, ale jest jeden haczyk. Żeby ci NFZ oddał kasę mudisz mieć skierowanie na przeszczep do szpitala od polskiego lekarza. Lepiej nie mów że rozważasz przeszczep za granicą bo wtedy nic ci nie wypiszą, a wpis w karcie choroby nie ma znaczenia, musi być skierowanie. Może jeszcze nie trzeba przeszczepu u Ciebie? Dziwne że nie powiedzieli wprost co masz robić. Skonsultuj się jeszcze z kimś innym, bo tak nie może być że nie wiesz bo nic nie mówią.
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob Sie 20, 2016 6:13 pm   

Andy napisał/a:
Witam.

Pierwszy post, nie wiem w sumie gdzie zacząć więc podpinam się tutaj. Byłem w Optegrze (dawne Lexum) w Krakowie i zrobiłem topografię rogówki. Lewe oko OK, prawe zaawansowany stożek III/IV. Jeśli dobrze zrozumiałem to 60%. Powiedzieli wprost że w tym stadium to w Krakowie nic nie robią. Odsyłają do Warszawy/Ostravy. W grę wchodzi pewnie przeszczep rogówki.

Nie jestem załamany, choć ciężko się pogodzić z tym, kiedy człowiek ma 30 lat i zawsze zdrowy, uprawia sport i dba o siebie. Traktuję chorobę jako wyzwanie, z którym muszę się zmierzyć. Pytanie do Was konkretne. Czy uderzać do Ostravy, czy do Katowic z wynikami topografii czy gdzieś indziej? Nie powiem że kasa nie jest zupełnym problemem, ale znajdzie się jeśli będzie potrzebna, priorytetem jest ratowanie oka i nie można zwlekać.


nie rozumiem....jeśli nie powiedzieli Ci że jedynie przeszczep to po co się niepotrzebnie nakręcasz że musisz mieć przeszczep? Uderzaj do Ostravy, byłem i polecam. Bądź dobrej myśli. Mam wrażenie że w Czechach mniej straszą ludzi niż w Polsce.
 
 
Andy 

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 10:43 am   

Dzięki za odpowiedzi. Nie, nie narkęcam się. Natomiast zdaje sobie sprawę z takiej ewentulaności.

Zatem czy polecacie od razu uderzać z wynikami do Ostravy czy konsultować wcześniej wyniki topografii z kimś w Krakowie, Katowicach itp. w Polsce. Jeśli tak, to z kim - kogo możecie polecić?
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 12:18 pm   

Też mnie trochę dziwi, że nie dostałeś żadnych konkretnych propozycji - chyba, że od razu powiedzieli, że zabiegi typu CXL lub ringi odpadają? Bo Optegra robi i jedno i drugie.

Tak czy inaczej ja bym uderzał do Ostravy. A to z tego względu, że jeżeli stan oka jest zły lub będzie się dalej pogarszał, a nie będziesz chciał czekać na przeszczep z NFZ, to chyba prywatnie najlepiej robić u nich.
Wyniki z PL jeżeli są świeże to nie będą ich interesowały, zrobią swoje badania.
 
 
Andy 

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 8:32 pm   

Wg Optegra Kraków CXL/ringi podobną odpadają.

Zapytam jeszcze o jedną rzecz. Jakbym chciał L4 na pierwszą wizytę do Ostravy, to mam sobie iść do rodzinnego/pierwszego kontaktu czy takie coś musi by wypisać okulista, do którego muszę najpierw dostać skierowanie od rodzinnego? Jak to działa w naszym NFZ?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 10:29 pm   

Wystarczy L4 od rodzinnego. U mnie rodzinny wie od samego początku wszystko, wypisuje L4, nawet krople po operacji gdy okulista nie chciał wypisać. Dobrze mieć takiego lekarza bo w razie czego ratuje tyłek na podstawie dokumentacji z klinik czy też zabiegów.
 
 
kolocz

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 2
Wysłany: Śro Lut 08, 2017 12:45 am   

Witam

Jest to mój pierwszy post i jeśli jest w nieodpowiednim dziale to przepraszam. W zeszłym tygodniu zdiagnozowano u mnie stożka rogówki i po przeczytaniu kilkunastu tematów mam mały mętlik w głowie jeśli chodzi o dalsze postępowanie. Czy może ktoś polecić jakiegoś specjalistę najlepiej z okolic Katowic, który dalej by mnie pokierował co dalej robić (soczewki, zabieg). Dodatkowo mam pytanie odnośnie samego opisu badania mapy rogówki, w jaki sposób odczytać stopień zaawansowania stożka.
 
 
hiberix 


Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 68
Wysłany: Śro Lut 08, 2017 8:23 am   

Dobrowolski,szpital sw.Barbary w Sosnowcu
_________________
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było
 
 
kolocz

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 2
Wysłany: Śro Lut 08, 2017 4:46 pm   

A czy ten lekarz zajmuje się też doborem soczewek ? Bo taką miałem pierwszą propozycję po wykonaniu badania mapy rogówki.
 
 
hiberix 


Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 68
Wysłany: Śro Lut 08, 2017 10:29 pm   

nie.on nie jest kontaktologiem,jest okulista chirurgiem i naprawde zna sie na stozku.
_________________
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: