KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie o polecany płyn lub zestaw do pielęgnacji soczewek

Którą markę płynów do dezynfekcji soczewek polecasz?
AO Sept
0%
 0%  [ 0 ]
BOSTON SIMPLUS
33%
 33%  [ 2 ]
CONCARE
16%
 16%  [ 1 ]
Ever Clean
0%
 0%  [ 0 ]
EYEYE
16%
 16%  [ 1 ]
PIILOSET
0%
 0%  [ 0 ]
Wohlk
0%
 0%  [ 0 ]
inne
33%
 33%  [ 2 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
Nameless404 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd: Sochaczew
  Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 3:19 pm   pytanie o polecany płyn lub zestaw do pielęgnacji soczewek

Pierwsze i jedyne soczewki na stożek dostałem w kwietniu tego roku (2016). Optyk polecił mi serię firmy EYEYE, mydełko, sól fizjologiczną SALINE, płyn dezynfekujący B5 Active. Pudełka mam w domu, więc nazw dobrze nie pamiętam. Generalnie mimo dokładnej instrukcji czyszczenia, przechowywania, pielęgnacji soczewek i oka poddałem się po ok 3 tygodniach. Do tej pory soczewki są w płynie do przechowywania. Oczy odczuwały duży dyskomfort, czułem piasek pod powiekami, łzawiłem, zachodziły mi ropą. Uznałem, że to albo wina tego, że w moim wieku na pierwsze soczewki już za późno (37 lat), albo soczewki są źle dobrane, albo tez płyny mimo, że takie dobre (komplet za 90 zł u okulisty), nie odpowiadają akurat moim oczom.

Stąd pytania, czy ktoś miał doczynienia z tą serią, jak czyścicie takim zestawem i czy przypadkiem firma ta nie jest przereklamowana? Jeśli tak, to proszę o polecenia innych zestawów lub 1 płynu + soli.

Czy używacie płynów po zalecanym terminie od ich otwarcia?
 
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 4:36 pm   

Używam Biotrue. Dezynfekuje, odbiałcza i coś tam jeszcze. Kupuję małe opakowania bo łatwiej mieć je zawsze ze sobą, a cenowo w przeliczeniu wychodzi tyle samo co za duży płyn (gdyby go podzielić na małe). Nie ma z nim problemu jeśli chodzi o dostępność-jest w aptekach (np w dozie pakowany po 2 butelki za 15,49 całość). To mój pierwszy płyn do soczewek, jak na razie sprawuje się bardzo dobrze i nie musiałam testować innych. Noszę hybrydy i ten płyn jest do takich soczewek.
Jeśli chodzi o sól fizjologiczną to używam taką w małych, plastikowyvh ampułkach ze wzg higienicznych i wygody (łatwo to mieć ze sobą). Kupiłam kiedyś w aptece całe pudło, akurat mieli takie co się zwą Gilbert. Schodzi mi tego dość dużo. Ogólnie jeśli chodzi o te dwie pozycje taniej jest w aptekach niż u optyka.
Nigdy nie używam płynu po terminie ważności. Boję się że zniszczy soczewkę. Wolę wylać do kibla kilkanaście zł niż stracić tysiąc.

P.S. Nosiłeś soczewki stopniowo? Może to nie wina płynu. Przez pierwsze 2 tyg nosiłam soczewkę góra 3h. Obecnie 6-7h, nie daję rady dłużej, ból jest nie do zniesienia. Niestety istnieje coś takiego jak nietolerancja soczewek.
 
 
Nameless404 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 9:56 am   

Nosiłem na początku po 2 godziny, a że okulista polecił mi sukcesywne zwiększanie o 2 godziny dziennie do 8 łącznie, to tak próbowałem, ale dotrwałem raz tylko do 7.

Racja, nie będę oszczędzał na płynie, kupie nowe przez internet, bo mam zamiar wrócić do walki z noszeniem szkieł. Zastanawia mnie tylko czy to podrażnienie oka u mnie nie wynikało może z tego, że niewłaściwie je czyściłem. Ja na początku używałem ok 30 sekund mydełka, potem przepłukiwałem je solą i na koniec polewałem płynem do pielęgnacji, żeby założyć na oko (akurat ten z serii B5 Active można nawet zakraplać do oka kiedy wyschnie). Jak je zdejmowałem też robiłem taką kolejność i przechowywałem je w płynie do pielęgnacji. Może to źle? Może źle spłukiwałem to mydło i mnie potem piekło? Chce teraz kupić inne płyny i przetestować, mimo że okulista polecił mi te wcześniej wspomniane, jako najlepsze obecnie na rynku.

Apropos hybryd i nie tylko znalazłem fajny artykuł człowieka których ich właśnie używa, a kiedyś próbował zwykłych twardych i podobno są o niebo lepsze. Może i u mnie będą kolejnymi :) http://www.moimioczami.pl...ki-keratoconus/

Dzięki za odpowiedź, dobrze wiedzieć, że ktoś czyta :)
 
 
 
eufrat

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączył: 25 Paź 2016
Posty: 1
  Wysłany: Wto Paź 25, 2016 12:45 pm   

Soczewki mydłem? Pierwsze słyszę... Ja zawsze tylko płynem do pielęgnacji soczewek i czyściłam ruchem góra-dół żeby nie uszkodzić soczewki no i na min. 4h do pojemnika z płynem. Jeśli chodzi o płyny to nie mam żadnych ulubionych, kupuje to co jest na promocji lubwyprzedaży
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 9:26 am   

Tak, do twardych soczewek używa się oprócz płynu tzw mydełka np. Concare. Natomiast do hybryd tylko płyn.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: