KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
soczewki skleralne, semi skleralne
Autor Wiadomość
roody80 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 3
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 6:39 pm   

margaw12341 napisał/a:
@roody80 ale ten przeszczep zmienił twoje życie na dobre czy na lepsze?


hmm... musiałem się przeprowadzić, straciłem pracę i stabilność finansową, wpadłem w nałogi ale później poznałem obecną żonę, mam córkę, wybudowaliśmy dom, mam pracę którą lubię i przyzwoicie zarabiam. To chyba na dobre a nawet lepsze i dlatego wolałbym tego nie zmieniać znowu, więc szukam dobrego specjalisty który dobierze mi szkła z którymi da się w miarę normalnie funkcjonować
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Kwi 02, 2015 3:46 pm   

Witam. Czy ktoś się orientuje gdzie jeszcze można dobrać te soczewki skleralne (twardówkowe)? W zeszłym roku pan Nowak z Poznania próbował mi dobrać hybrydowe i nie dało rady. Obecnie czekam na przeszczep. Te soczewki może by mnie od niego uratowały. W kilku obdzwonionych przeze mnie klinikach nie wiedzieli o co chodzi. W Lexum jakiś facet z rejestracji powiedział że to są miekkie a oni dobierają tylko twarde, to samo w dwoch klinikach w Wawie. Dziwne to, bo wprowadzają w błąd. Z tego co czytam, to są soczewki twarde. A wspominam o panu Nowaku dlatego że zaproponował mi w zeszłym roku właśnie jakieś większe soczewki ale po złych doświadczeniach z hybrydami nawet ich nie założyłam. Teraz żałuję. Swoją drogą panienka w rejestracji też mi powiedziała że oni miękkich nie dobierają do stożka. Jakaś dezinformacja chyba.
Jestem trudnym pacjentem i obawiam się że Dr Mańczak i Szymek nie wytrzymaliby nerwowo. Pan Nowak to ostoja cierpliwości, polecam dla osób mniej sprawnych. Dwie godziny przede mną dosłownie klęczał :) Chyba pojadę w ciemno i zobaczymy, bo coś tak czuję że on miał twardówkowe soczewki już w maju 2014r.

[ Dodano: Nie Maj 17, 2015 2:07 pm ]
Jestem po wizycie u pana Nowaka. Przymierzałam hybrydy i soczewki skleralne. Hybrydy zdecydowanie przegrały tą przymiarkę. Koszt wizyty 200 zl przy czym pan Nowak poświęca 2,5 godziny. Kolejne wizyty 50-100 zl. Hybrydy koszt 1600zl para ale tylko na 8 miesięcy użytkowania (jak dla mnie bardzo krótko), skleralne 2000 użytkowanie ok 2 lata, które można przedłużać. Trochę kłopotliwe ściąganie z oka. Przyssała sę jak diabli i zeszła dopiero za którymś razem. Myślę że kwestia wprawy. W lustrze to ściąganie wyglądało okropnie, ciągnęło całe oko, myślałam źe je sobie wyjmę. Ciśnienie robi swoje, nie ma szans żeby soczewka wypadła. Jadę za 2 tygodnie znowu do Poznania i podejmę ostateczną decyzję. Bez soczewek ostrość wzroku mam 5% , wczoraj udało nam się uzyskać 90%! Jak dla mnie rewelacja.
Przede mną była pani na wózku i w poczekalni wychwalała za cierpliwość, profesjonalizm i podejście do pacjentów. Cieszę się że inni ludzie mają o tym gabinecie optycznym też takie dobre zdanie.

[ Dodano: Nie Maj 31, 2015 11:26 am ]
Jestem po kolejnej wizycie i niestety pojawił się poważny problem. Soczewki, które mierzyłam to soczewki semiskleralne. Zakładanie i widzenie rewelacja. Problem jest podczas zdejmowania. Wczoraj zajęło ono godzinę. Obie soczewki tak się przyssały do oczu, że nawet specjalista nie mógł ich zdjąć. Już myślałam, że pojadę na ostry dyżur, ale uspokajał że w końcu zejdą. Niestety był to drugi raz kiedy się to stało. Czy ktoś tak miał?? Soczewki ciągnęły całe oko, wyglądało to strasznie. Oczy całe czerwone, po zdjęciu soczewek taka mgła, że nic nie widziałam, nawet tego 5%. Wracałam do domu jak niewidoma i z pociągu wysiadałam zjeżdżając na tyłku bo nie potrafiłam inaczej (schodki). Niestety z tego powodu odradził mi te soczewki. Jestem załamana, bo to oznacza przeszczep. Powiedział, że nigdy wcześniej nie miał takiego przypadku żeby soczewka tak mocno utkwiła. MASAKRA. Dzisiaj widzenie też jest jeszcze gorsze niż zwykle. Lewym okiem widzę tylko światło. Dobrze że prawe daje radę.

Druga sprawa. Podobno przy tych soczewkach zdarzają się OMDLENIA. Gdy miałam je zakładane czułam się bardzo źle. Kręciło mi się w głowie i czułam że zaraz odjadę, ale nie chciałam wyjść na mazgaja i nic nie mówiłam. Tylko cała się spociłam i miałam dreszcze. Gdy pozwolono mi wstać z fotela "Rozchodziłam" to uczucie. Przeszło po paru minutach. Gadka szmatka i nagle słyszę jak pan mówi do męża że ludzie przy tych soczewkach mdleją. Wtedy się dopiero przyznałam że mi też było słabo. Zastanawiam się czym to jest spowodowane??

Ogólnie wizyta załamka. Nie wiem czy jest sens pojechać jeszcze w inne miejsce. Może czas się poddać ...
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 1:35 pm   

Witam. Po ponad pół roku noszenia soczewki semi scleralnej moge powiedzieć , że nigdy nie wrócę do tradycyjnych soczewek twardych( ewentualnie wypróbuję całkowicie skleralna). Pracuję w zanieczyszczonym środowisku , soczewka spisuję się świetnie. Nie ma mowy o jakimkolwiek dyskomforcie . Noszę ją od rana do wieczora . Zakładanie soczewki to tylko problem przez pierwsze kilka, kilkanaście dni a wbrew opinii przedmówczyni zdejmowanie jest banalnie proste. Oczywiście nie należy próbować zdejmowania soczewki przyssawką w centralnej cześci soczewki , bo prędzej wyjmie się oko razem z soczewką niż ją samą.
Należy umieścić przyssawkę na zewnętrznej części soczewki kontaktowej
od strony skroni. Dalej wykonać ruch po łuku na zewnątrz
w kierunku nosa. Nic skomplikowanego a stabilność soczewki to tylko jej zaleta. Na pewno się jej nie zgubi jadąc chociażby na rowerze, grając w piłkę czy po spojrzeniu skrajnie w bok czy górę/dół. Aha i soczewki nie powodują żadnych omdleń , chyba że z wrażenia ostrości wzroku
i komfortu noszenia .
 
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Lis 17, 2015 7:19 pm   

alicarter chyba specjalista wiedział jak się to dziadostwo zdejmuje? nie wiem jaki konkretnie model przymierzałam. Omdlenia... to podobno od ciśnienia na dużej powierzchni oka. Nikt nie mówi że wszyscy zaraz mdleją. Ja nie padłam mimo że było mi słabo.
 
 
Yo87 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 41
Skąd: Bobrowniki/Braintree
Wysłany: Śro Lis 25, 2015 12:51 am   

Ja obecnie jestem na etapie skrajnego ataku cholery po doborze soczewek semi skleralnych. Na przymiarkach super, a w zyciu codziennym masakra. Pomimo nawilzania oczu co godzine robia sie suche i pieka. Nie moge patrzec w gore i za mocno na boki. Na szczescie mam za kilka dni wizyte i mozliwe ze wpadna hybrydy lub inny wariant. Ciekawostka: w Wielkiej Brytanii komplet soczewek 115 GBP...
_________________
Zycie jest jak transwestyta. Wszystko pięknie, ładnie a tu c%&!...
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Cze 01, 2016 7:14 am   

Odświeżam temat :) Czy ktoś może podzielić się opinią na temat soczewek sklelarnych/ sermi sklelarnych po dłuższym okresie ich użytkowania?

Ciekawa prezentacja na temat soczewek skleralnych.https://www.youtube.com/watch?v=92rkEG0Tk8Y
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Wto Cze 14, 2016 5:21 pm   

Wojciech Sz. napisał/a:
Odświeżam temat :) Czy ktoś może podzielić się opinią na temat soczewek sklelarnych/ sermi sklelarnych po dłuższym okresie ich użytkowania?

Ciekawa prezentacja na temat soczewek skleralnych.https://www.youtube.com/watch?v=92rkEG0Tk8Y



Mnie ratuje życie . Noszę od rana do wieczora. Wizja i komfort perfekt po ponad roku noszenia. W pracy za granicą spisywała się bez zarzutu w przyciemnionych i często zakurzonych pomieszczeniach.
Decydujący przy tych soczewkach jest idealny dobór.
 
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Cze 14, 2016 5:23 pm   

A u kogo dobierales?
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Śro Cze 15, 2016 4:55 pm   

Wojciech Sz. napisał/a:
A u kogo dobierales?

U Szymanka w Warszawie. Udało mu się dobrać za drugim razem. Na moją kategoryczną prośbę wymienialiśmy soczewkę , bo chciał mi wcisnąć tę pierwszą jako jedyną właściwą.
Największe doświadczenie w doborze skleralnych ma chyba dr Mańczak z Poznania .
 
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Cze 16, 2016 6:40 am   

Niby tak. Jednakże, sporo osób z forum negatywnie wypowiada się na temat tej Pani. Nie sądze, że dobrałałaby nową soczewkę w razie pierwszej pomyłki. Poza tym, szkoda, że nie ma refundacji w jej gabinecie. Co myślicie o Nowaku z Poznania? Podobno również jest bardzo dobry i o niebo lepiej się z nim współpracuje. Piszę, ponieważ jestem b. zainteresowany tymi soczewkami. Aktualnie mam hybrydy i średnio zadowolony jestem z jakości widzenia.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Cze 16, 2016 5:27 pm   

Nowak jest świetny. Jadę do niego właśnie w niedzielę. Jestem bardzo ciekawa jak zmierzy ostrość wzroku w oku z MyoRing, z którym mają ogromny problem polscy okuliści. Potem zdam relację. Bardzo spokojny, życzliwy człowiek, a cierpliwy że pozazdrościć. Opowiadał mi że sam sobie założył kiedyś twarde soczewki żeby zobaczyć jak to jest i przeżycia z tym związanego nie zapomni. Można z nim osobiście pogadać, panie przekazują nr telefonu i oddzwania. Nie wciska na siłę soczewek. Byłam u niego kilka razy. Mam nietolerancję twardzieli, silny odruch rogówkowy. Wpadł na pomysł żebym przez miesiąc nosiła zwykłe miekkie żeby przyzwyczaić oko, że coś na nim jest. No ale potem zaczął się temat przeszczepu, zabiegi, itd. Zobaczymy jak teraz będzie. Dla porównania pan Nowak osiągną u mnie ponad 90% widzenia, Szymanek i Kałużny niecałe 60% i obaj wciskali mi soczewki twarde na siłę. Kałużny wręcz twierdził że intacsy i ringi to baaaardzo drogie sprawy i nieefektywne i najlepsze tylko twarde soczewki a teraz sam intacsy robi.
Ktoś tu na forum mi polecił pana Nowaka i ja też z czystym sumieniem go polecam. Po założeniu soczewek pyta czy nie ciśnie, jakie odczucia, można z nim normalnie pogadać i nie traktuje cię jak intruza.
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 1:43 pm   

Hej, powie mi ktoś jak wygląda sprawa ze mgłą w skleralnych soczewkach? Pamiętam, że coś takiego pojawiało mi się po 2-3 godzinach noszenia twardzieli. Przy hybrydach takowa mgła mi nie występuje. Zbliża mi się termin użytkowania hybryd i zastanawiam się nad wypróbowaniem soczewek skleralnych. Ponadto ile godzin dziennie można nosić skleralne? Przy hybrydach zaproponowano mi 8h godzina przerwy i pozniej można dodatkowe 3-4h.

[ Dodano: Wto Sty 24, 2017 11:46 am ]
Nikt nie chce podzielić się opinią?
 
 
nasstazja 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączyła: 09 Gru 2017
Posty: 1
Wysłany: Sob Gru 09, 2017 6:53 pm   

Witam, chcialabym zaczac nosic soczewki skleralne bo mam cieżki zespół suchego oka i chciałabym się zapytac jaki jest najlepszy specjalista w Polsce? Jestem z Rzeszowa, ale to nie problem dla mnie by dojechac. Pana Nowaka z Poznania polecacie? Macie może namiary jakieś na niego?
 
 
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Sty 07, 2018 2:56 pm   

Witam
Dawno tu nie zagladalem poczytalem troszke i mam kilka pytan co do dla mnie niowych sposobow korekcji. Bylem z pol roku temu na wizycie niedlugo mam dobierac nowa soczewke.
Nosze od samego poczatku zwyklego twardziela nigdy z jakosci widzenia nie bylem zadowolny (nic sie w tej kwestii nie zmienilo).
Wstepnie umuwiony jestem na hybryde w niej widzenie bylo ciut lepsze...
Teraz Was czytam i widze ze sa jeszce inne soczewki do korekcji SR jak w temacie czym one sie zasadniczo roznia czy mozna powiedziec w skrocie skleralnie to duze twardziele a semiskleralne hybrydy? Samego pojecia nie znalem dlatego zanim udam sie na wizyte chcialem sie troszke doszkolic :)
Generalnie wiem czego sie spodziewac po doborze...
Ostatnio jak zgladalem ktos wychwalal Lexum i pierscienie (intacsy?) o crossie pamietam teraz czytam ze jest forma korekcji inwazyjnej jak MyOring czym te pierscienie roznia sie od tamtych? i czy prawda jest ze je tez trzeba wymieniac?
_________________
admin :P
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Sty 07, 2018 8:24 pm   

Skleralne są duże a semiskleralne ciut mniejsze ale i tak większe od tradycyjnych twardzieli. Oba rodzaje są twarde. Hybrydowe składają się z części twardej i miękkiej.
MyoRing jest całym, pełnym pierścieniem, Intacsy to segmenty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: