KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
soczewka twarda - biała po wyschnięciu
Autor Wiadomość
gatek

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 10:34 pm   soczewka twarda - biała po wyschnięciu

Witam

od dłuższego czasu mam duży problem z mgłą

Po wypucowaniu soczewka jest idealnie czysta, nic na niej nie widać. Dzisiaj zostawiłem je by wyschły i ku mojemu zdziwieniu totalnie całe były białe, jedna na środku miała dużą plamę.

Tabletki stosuje raz w tygodniu, soczewki noszę 3-4h dżinnie, płyny testowałem różne efekt taki sam. Po umyciu + tabletki + mycie również są białe.

Zauważyłem że płyn wylany na talerzyk gdy wyschnie też pozostawia lekko biały osad.

Co z tym zrobić ? to jakieś błędne koło... jak domyć soczewki ?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Lis 22, 2016 4:45 pm   

Być może się mylę, ale pozwalanie soczewkom wyschnąć to chyba nie jest dobry pomysł.
 
 
gatek

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Śro Lis 23, 2016 1:19 pm   

na oku soczewka też wysycha.
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw Lis 24, 2016 1:18 pm   

soczewek twardych nie powinno się suszyć
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Czw Lis 24, 2016 3:37 pm   

I to pod żadnym pozorem - można je tak trwale uszkodzić
 
 
gatek

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Pią Sty 06, 2017 6:02 pm   

Nikt nie mówił o suszeniu tylko o pozostawianiu soczewek na 5 minut, choć czasem nawet tyle nie potrzeba (jeśli zdjęta z oka).

Soczewka bez płynu ale szczelnie zamknięta może być przetrzymywana do 7 dni.. tak w każdym razie twierdzi (były) zakład z którego korzystałem.

Mam jeden stary komplet to testuje "różne" wersje łącznie z myciem w bieżącej wodzie.
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Pią Sty 06, 2017 7:40 pm   

po bieżącej wodze strasznie oczy szczypią,probowałem-nie polecam
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Sty 06, 2017 8:13 pm   

NIGDY nie używajcie do soczewek wody z kranu!

http://www.fakt.pl/wydarz...taktowe/0tz17ke

Tytuł trochę myli, bo nie stracił oka przez soczewki tylko przez to że nie przestrzegał ich higieny.

Nie wkurza was to, że każdy specjalista mówi co innego? Mnie powiedziano, że soczewka absolutnie nie może po zdjęciu z oka leżeć bez płynu. A gdy jej z jakiegoś powodu kilka dni nie noszę to CODZIENNIE trzeba wymieniać płyn.
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pią Sty 06, 2017 10:01 pm   

chyba nie trzeba codziennie wymieniac plynu jak nie nosisz.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 07, 2017 10:18 am   

to biale jak wyschnie to sól... w końcu płyny są na bazie soli fizjologicznej.
soczewki bez płynu nie wolno przechowywać.. jak zaklad trzymał 7 dni na sucho to lipton straszny
 
 
gatek

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Sob Sty 07, 2017 11:54 pm   

Dynia - wkurza i to niesamowicie.. co gorsza dobór soczewek to prawie ruletka.

Na początku używałem wody przegotowanej, potem prosto z kranu. Mam swoją studnię, bez chloru woda jest filtrowana i zmiękczana. Nie zaobserwowałem żądnych efektów ubocznych, jedyna zmiana to bardziej szorstka soczewka, jakbyśmy ją odtłuścili. Nawet po leżakowaniu w płynie noszenie było mniej komfortowe, dłużej wytrzymywała czysta ale czuło się krawędzie.

Co do bakterii, po coś chyba jest ten płyn....

Czasem z lenistwa po zdjęciu zostawiłem soczewki na talerzyku, teraz wiem że to błąd (cóż żaden spec nie powiedział). Teraz po założeniu nie wylewam płynu, jak nie mam weny na pucowanie to wkładam je do starego płynu.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 08, 2017 10:30 am   

Do czasu gdy nie nabawisz się zapalenia spojówek albo gorszej infekcji w oku...
Płyn wymieniać codziennie i nie eksperymentować z wodą z kranu czy studni.
I pewnie tez tabletek odbiałczajacych i mydełka do twardych nie stosujesz?
Gratuluję lekceważącego podejścia do własnego zdrowia.
 
 
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Nie Sty 08, 2017 9:15 pm   

Mi lekarz powiedział, żeby co 2 dni wymieniać wodę w soczewkach jak się ich nie nosi (Concare niebieski). Co ciekawe na samym pojemniku z Concare pisze, że soczewki mogą być przechowywane w płynie przez 30 dni...
Tak jak pisze mój przedmówca - żadnej wody ze studniu, kranu itp. To jest wszytko do czasu... aż coś się przypląta...
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 09, 2017 5:12 pm   

jak się ich nie nosi to tak, ale przy codziennym używaniu koniecznie soczewki trzeba zalewać świeżą dawką a nie maczać w zużytym roztworze.
 
 
gatek

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Śro Sty 11, 2017 12:55 pm   

Napisałem wyraźnie że to były testy (zainspirowane siecią) na starych soczewkach, gdzie wy chcecie mieć bakterie na przygotowanej wodzie ? więcej macie tego na paluchach. Moja woda z kranu jest zdatna do picia nie muszę jej dodatkowo filtrować, złoża płuczą się 1/24 i razem z filtrami są wymieniana co 6 miesięcy, badanie wody odbywa się raz na rok.

Sam na ten pomysł nie wpadłem, na forum są ludzie którzy ciągle tak robią i nie mają efektów ubocznych.

Czy to jest mydełko nie wiem, środki "białe" nazywane w zakładach mydełkami odstawiłem kilka miesięcy temu, znalazłem troszkę droższy środek ale lepiej czyści i nie zostawia białych śladów (jest przezroczysty), soczewki się po prostu łatwiej myje a płyn starcza na prawie dwa razy dłużej.

Tabsy zawsze w niedziele w pojemniku z koszykiem.

Pojemnik 1 stary płyn, schowane świeżo zdjęte soczewki, jak mam czas i wenę to myję i chowam do pojemnika 2 i płuczę pierwszy pojemnik, potem odwrotnie a po miesiącu oba nowe (mam ich dostatecznie dużo)

W czym masz problem ? wyluzuj, idź na piwo, weź tabletkę (tylko nie odbijającą). Nie oceniaj ludzi wedle własnych kryteriów, nie każdy ma takie pomysły.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: