KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy stożek może wystąpić nagle?
Autor Wiadomość
rambo5323 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 19
Wysłany: Sob Lip 01, 2017 10:19 am   

Tak, zdaje sobie sprawe, ze jest 10 20% szans ze cross sie nie uda, ale jezeli to stozek to jest 10% prawdopodobienstwa ze sie nie powiekszy, a ja za wszelka cene chcialbym uniknac noszenia twardych soczewek.
 
 
marcin5206 

Rok wykrycia SR: 1234
Dołączył: 19 Cze 2017
Posty: 22
Skąd: Bogatynia
Wysłany: Sob Lip 01, 2017 10:54 am   

A jak widzisz w dzień bo ja trochę straciłem ostrość rób sobie często topografie będziesz wiedział czy idzie w kierunku stożka
.
 
 
rambo5323 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 19
Wysłany: Sob Lip 01, 2017 12:16 pm   

W dzien widze calkiem znosnie, ostrosc jest na poziomie 0,8~0,9 bez korekcji.
 
 
marcin5206 

Rok wykrycia SR: 1234
Dołączył: 19 Cze 2017
Posty: 22
Skąd: Bogatynia
Wysłany: Sob Lip 01, 2017 12:40 pm   

A czy masz dwojenie jaskrawych rzeczy napisów i męty ciała szklistego
 
 
rambo5323 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 19
Wysłany: Sob Lip 01, 2017 2:15 pm   

Dwojenie tak, metow duzo nie mam
 
 
bestplayereu

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 7
Wysłany: Pon Lip 03, 2017 2:22 am   

Dlugo mnie tu nie bylo , ale widze ze ktos z mojego wieku to sie wypowiem. Zyje z dwojeniem,cieniami,metami juz ponad rok i nic wiekszego sie nie dzieje , mam astygmatyzm i niestety tego dwojenia nie koryguja mi zadne okulary i niektorzy tak beda mieli ze wzgledu na wieksza zrenice fizjologicznie co bedzie dawalo takie efekty,bo im wieksza tym wiecej rogowka odsloni znieksztalcen w efekcie tego smugi itp. Na poczatku niezle sie sralem, ale stwierdzam ze nie ma co sie zadreczac dopoki faktycznie ktos nie stwierdzi stozka. Obecnie mam astygmatyzm rzedu +2 L i +1,75 L i co ciekawe niedawno wykryli mi alergie na wiekszosc pylkow i kurz,a od malego nie oddychalem przez nos i myslalem ze to normalne ;) , wiec cos z tym musi byc alergik-astygmatyzm-stozek. Ogolnie posluchaj rad kolegow z tego forum, nie trzyj oczu przedewszystkim.Prowadze nie do konca zdrowy tryb zycia silownia,uzywki,komputer min 5h(mam zamiar byc informatykiem) i narazie w 1,5 roku astygmatyzm postapil o +0,25 w obu i krotkowzrocznosc +0.50 w obu.Mam nadzieje ze mi nie wyjdzie stozek w przyszlosci, bo jak czytam ludzi tutaj to jestem predysponowany. Sa ludzie z takimi samymi smugami, cieniami, rozblyskami jak stozkowcy,maja to nawet od ponad 10 lat i nie maja stozka.Przykladowo ja zamiast 1 puntkowej diody widze takich 4 + od kazdej rozblyski,jadac samochodem w nocy od swiatel promyki ,od latarni a podwojne litery to juz dla mnie norma :D . Zamowilem soczewki , moze zminimalizuja ten efekt. I u mnie podobnie jak u rambo 18 lat dobrego widzenia az tu nagle, wszystko podwojnie. Ciekawe czy kiedys dowiemy sie co jest przyczyna tego stozka , mam nadzieje ze nie jest mi pisany,lecz ja uwazam ,ze rogowka nie rosnie ot tak w ksztalt stozka. nawet przez to tarcie oczami , lecz mysle ze jest to zapisane w genach, a im mniej dbamy o wzrok tym szybciej to wystapi.
 
 
marcin5206 

Rok wykrycia SR: 1234
Dołączył: 19 Cze 2017
Posty: 22
Skąd: Bogatynia
Wysłany: Pon Lip 03, 2017 10:48 am   

A ja miałem 35 lat dobrego widzenia i się dołuje wadę mam prawe - 1.2. lewe -0.6 a źrenice po ciemku to ja ma z 10mm
 
 
Laik 


Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Gru 04, 2017 11:29 pm   

bestplayereu napisał/a:
Dlugo mnie tu nie bylo , ale widze ze ktos z mojego wieku to sie wypowiem. Zyje z dwojeniem,cieniami,metami juz ponad rok i nic wiekszego sie nie dzieje , mam astygmatyzm i niestety tego dwojenia nie koryguja mi zadne okulary i niektorzy tak beda mieli ze wzgledu na wieksza zrenice fizjologicznie co bedzie dawalo takie efekty,bo im wieksza tym wiecej rogowka odsloni znieksztalcen w efekcie tego smugi itp. Na poczatku niezle sie sralem, ale stwierdzam ze nie ma co sie zadreczac dopoki faktycznie ktos nie stwierdzi stozka. Obecnie mam astygmatyzm rzedu +2 L i +1,75 L i co ciekawe niedawno wykryli mi alergie na wiekszosc pylkow i kurz,a od malego nie oddychalem przez nos i myslalem ze to normalne ;) , wiec cos z tym musi byc alergik-astygmatyzm-stozek. Ogolnie posluchaj rad kolegow z tego forum, nie trzyj oczu przedewszystkim.Prowadze nie do konca zdrowy tryb zycia silownia,uzywki,komputer min 5h(mam zamiar byc informatykiem) i narazie w 1,5 roku astygmatyzm postapil o +0,25 w obu i krotkowzrocznosc +0.50 w obu.Mam nadzieje ze mi nie wyjdzie stozek w przyszlosci, bo jak czytam ludzi tutaj to jestem predysponowany. Sa ludzie z takimi samymi smugami, cieniami, rozblyskami jak stozkowcy,maja to nawet od ponad 10 lat i nie maja stozka.Przykladowo ja zamiast 1 puntkowej diody widze takich 4 + od kazdej rozblyski,jadac samochodem w nocy od swiatel promyki ,od latarni a podwojne litery to juz dla mnie norma :D . Zamowilem soczewki , moze zminimalizuja ten efekt. I u mnie podobnie jak u rambo 18 lat dobrego widzenia az tu nagle, wszystko podwojnie. Ciekawe czy kiedys dowiemy sie co jest przyczyna tego stozka , mam nadzieje ze nie jest mi pisany,lecz ja uwazam ,ze rogowka nie rosnie ot tak w ksztalt stozka. nawet przez to tarcie oczami , lecz mysle ze jest to zapisane w genach, a im mniej dbamy o wzrok tym szybciej to wystapi.

Trochę odkopuję, ale widzę, że nieźle przeżywacie :razz: W wieku 13 lat wyszedł mi mały minus, -0,5 chyba, który długi czas nie rósł, aż w wieku 16 lat w pół roku straciłem połowę ostrości w korekcji(w sensie, nie do skorygowania), żeby potem zrobić topografie i się dowiedzieć, że mam 3(co któraś topografia sugerowała 3-4 w jednym) stopień stożka... więc :grin: A przez te 3 lata nic się nie działo... :mrgreen:
Po prostu widać, że mi to było pisane jak to piszesz "w genach". Jeśli ma Ci to wyjść, to wyjdzie, choć z każdym rokiem to są mniejsze szanse na to, a tym bardziej, że jak już robiłeś kontrolnie topografie i Ci ewidentnie wykluczyło chorobę. Te rzeczy o których piszecie też występują naturalnie w astygmatyzmie, więc nie róbmy sobie jaj... ;d nie dramatyzujcie, bo czysto stożkowe artefakty są o trzy klasy mocniejsze :twisted:

Edit:
O, aż odkopałem swoją pierwszą topografię w życiu :D


Macie gdzieś mój temat, jak tu się jeszcze wpisywałem przed pierwszym pomiarem z pytaniem, czy mogę mieć stożka... ale chyba połowę postów stamtąd edytowałem :(
_________________
OL - III(III-IV) - CXL + MOD PRK(23.04.2014)
OP - III - CXL + MOD PRK(23.04.2014)

Nie zaglądam na forum, ale odpisuję na PM-ki jak coś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: