KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Cross linking Okolaser
Autor Wiadomość
kris33 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 11:04 am   Cross linking Okolaser

Witam. Jestem nowy, stożek zdiagnozowany w tym roku, choć był już wcześniej. Jedno oko mam jeszcze dość dobre drugie co raz gorzej. Chcę wykonać cross linking w Warszawie w Okolaser. To dobry wybór? Z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 3:20 pm   

Generalnie zabieg ten nie należy do skomplikowanych. Wybieraj tam gdzie taniej. Ja za swój zabieg + za trzy wizyty kontrolne zapłaciłem we Wrocku w Eyelaser Center 1600 PLN.
 
 
kris33 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: Śro Sie 02, 2017 11:28 am   

Najbliżej mi do warszawy, jest jeszcze druga klinika w wawie Optegra, ale trochę droższa. Trochę już się naczytałem jak to po tym zabiegu bywa gorzej niż lepiej, ale chyba nie ma za bardzo wyjścia tylko cross co nie?
 
 
Wojciech Sz. 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 131
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Sie 02, 2017 1:14 pm   

Jeśli jest progres stożka to nie ma na co czekać. Ja się długo zastanawiałem nad crossem. Konsekwencją tego jest utrata kilku linijek na tablicy, a zabieg i tak zrobiłem tyle, że później...
 
 
kris33 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: Śro Sie 02, 2017 1:54 pm   

W okolaser stosują cross linking KXL Averdo, nie wiem czy to wada czy zaleta
 
 
marcin5206 

Rok wykrycia SR: 1234
Dołączył: 19 Cze 2017
Posty: 22
Skąd: Bogatynia
Wysłany: Śro Sie 02, 2017 11:28 pm   

kris jaki masz stopień stożka jak to się stało że go wykryli ja dziwnie widzę w nocy jesteś 2 lata młodszy ode mnie ja mam podejrzenie tworzącego się stożka jesteśmy już po 30 to trochę późno jak na tę chorobę
 
 
kris33 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: Czw Sie 03, 2017 9:48 am   

Łapie się zdaje się w I stopniu. Niecałe dwa lata temu zauwazylem ze gorzej widze na jedno oko. Najpierw astygmatyzm, a tym roku stwierdzony stozek. Jest progresja. Trzeba coś robić puki w miarę widzę. Osobiście uwazam ze u mnie przyczynilo sie do tego tarcie i przyciskanie oczu, mam problemy ze snem od wielu lat, ból oczu i uczucie napięcia w gałkach ciągle mi towarzyszy.
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Nie Wrz 17, 2017 3:35 pm   

Co do tarcia to nie wiem czy może się przyczynić do rozwoju stożka, ale wiem że stożek "przyczynia się do rozwoju tarcia". Gdzieś kiedyś przeczytałem że to jeden z objawów stożka i był to jakiś artykuł medyczny . A co do crossa to tak jak napisał kolega, kieruj się ceną , nie jest to skomplikowany zabieg , nie wymaga chirurgicznej precyzji operatora . Jeśl masz wątpliwośći do szybkiego crossa w OKOLASER to podobno można zrobić go tradycyjnie tym samym laserem naświetlając mniejszą wiązką przez dłuzszy czas .
 
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Nie Wrz 17, 2017 8:23 pm   

ja jestem przykladem tarcia.
mialem uczulenie i wciskalem paluchy, tarlem i za godzine mialem klopot.
wczesniej widzialem wszystko na tablicy i co jeszcze sie dalo, widzialem WSZYSKO a dzis jest jak jest, dziekuje i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: