KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Porada - Topografia
Autor Wiadomość
Tozio 

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią Lut 12, 2016 6:43 pm   Porada - Topografia

Witam. Jestem nowy. Co prawda nie powiedziano mi wprost że mam SR .. Ale jestem na "obserwacji".. Następna wizyta za 6 miesięcy.. W związku z tym mam pytanie czy ktoś mógłby powiedzieć na temat mojej topografii rogówki coś konkretnego? Dla świętego spokoju bo nie ukrywam że się troche tym martwie. Najgorsze jest to że jestem kierowcą zawodowym i boję się o utratę pracy :)

LEWE OKO

Prawe Oko
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pią Lut 12, 2016 7:34 pm   

Wygląda to na zwykły astygmatyzm ale na jednym oku trochę niepokojąco mniej regularny.
Lekarz ma rację - trzeba poczekać i obserwować bo tak mogą wyglądać początki stożka ale na razie go nie ma. Szczególnie jeżeli zwiększenie astygmatyzmu nastąpiło ostatnio.
Jeżeli zauważysz jakąś szybką progresję to nawet wcześniej niż za 6 miesięcy bym zrobił drugą mapkę.
Astygmatyzm można łatwo samemu sprawdzać - w ciemnym pomieszczeniu popatrzeć jednym okiem na jakąś punktową diodę (np. w klawiaturze lub tv). Będzie się elegancko rozjeżdżać w osiach. Ja obserwowałem w ten sposób wszystkie zmiany na rogówce, które potem wychodziły na mapach :) Jak jesteś kierowcą to ewentualne zmiany zobaczysz na reflektorach aut jadących z przeciwka w nocy.
 
 
Tozio 

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią Lut 12, 2016 9:13 pm   

OK. Dziękuje za info. Pójde na topo za 3 miechy na wszelki wypadek. Masz racje światełka troche sie rozjeżdżają na prawym oku. Lewe rekompensuje i jest ok. Ale ciężko przez to dobrać okulary. :/ Przechylając głowę mocno w lewo obraz wraca praktycznie do normy. Ale nie bedę jeździł z przechyloną głową :D
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pią Lut 12, 2016 10:20 pm   

No to właśnie alarmujące będzie pogorszenie tego efektu w krótkim czasie (czyli kilku miesięcy chociaż u mnie to było raczej kilka tygodni..)
 
 
Tozio 

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 1:41 am   

Mi się ten stan utrzymuje już około 2 lat z tego co pamiętam. Nie tyle co mi to przeszkadza.. Mnie to denerwuje.. Tak to widzę elegancko.. Byle by nie było tych "rozmazań".. Chyba trzeba będzie pójść na kwalifikacje do laserowej korekcji wzroku.. Ehh
 
 
Yo87 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 41
Skąd: Bobrowniki/Braintree
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 11:03 am   

Uważaj z laserową korekcją. Poczytaj o keratoekstazji i zastanów się dwa razy komu powierzasz swój wzrok.
_________________
Zycie jest jak transwestyta. Wszystko pięknie, ładnie a tu c%&!...
 
 
bestplayereu

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 7
Wysłany: Wto Lip 25, 2017 10:59 pm   

I jak tozio poddales sie laserowej korekcji, jak tak to zdaj relacje czy lepiej czy gorzej ? Mam podobna topografie i sie zastanawiam czy sie poddac temu zabiegowi z tymze musze rok poczekac, mam 20 lat ,a rogowki ponad 570 um ,dlatego cos z tymi oczami planuje zrobic.Tylko glownym pytaniem jest czy te efekty ducha, podwojne widzenie znikna?
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Czw Sie 10, 2017 11:53 am   

odpowiem Ci na pytanie :)

moze zniknie moze nie :)
a powaznie, to przykre ale nikt Ci nie jest w stanie odpowiedziec na to pytanie.
 
 
bandhu 

Rok wykrycia SR: 1859
Dołączyła: 01 Gru 2020
Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 01, 2020 4:13 pm   

super temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: