KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
OKOLASER czy OPTOMED
Autor Wiadomość
beny16xd 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 29 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: Wto Sie 29, 2017 8:01 pm   OKOLASER czy OPTOMED

Witam wykryto u mnie stożek w lutym w Optomed odział Siedlce P.Jaworski. W marcu zrobiłem cross w lewym oku był większy, chce teraz zrobić w prawym. Ogólnie zabieg był dokuczliwy po kilku dniach było wszystko ok. Jestem z niego zadowolony, nie wiem czy się coś polepszyło bo mam na tym oku niedowidzenie więc i tak bardzo słabo na nie widzę. Zrobiłem to bardziej po to aby się nie pogorszyło, z tego co mi powiedziano po to jest ten zabieg. Chce zrobić teraz prawe oko ponieważ bardzo muszę o nie dbać, na lewe bardzo słabo widzę od urodzenia. W prawym oku chce zrobić coś takiego"szybki cross"- KXL AVEDRO ponoć to samo tylko szybciej z tego co czytam. Czy po prostu pozostać u P. Jaworskiego i zrobić to co w lewym oku.
 
 
Damian88 

Rok wykrycia SR: 2016
Dołączył: 31 Lip 2016
Posty: 4
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Pon Wrz 04, 2017 8:47 pm   

Niestety sam musisz podjąć decyzję... w końcu to Twoje oczy. Ja przeszedłem CXL na oboje oczu w 2016 roku w OPTOMED Chorzów. Podstawiając się w Twojej sytuacji nie ryzykowałbym innej metody niż tą, którą już sprawdziłem na pierwszym oku i która była skuteczna. Co z tego, że trzy dni po zabiegu niestety trzeba jakoś przetrwać, co z tego, że trzeba wytrzymać na stole przeszło godzinę z rozwartym okiem... liczy się efekt i pomyślność zabiegu, tym bardziej, że drugie oko masz ważniejsze z tego co piszesz.
Aktualnie jestem po laserowej korekcji jednego oka metodą EBK Lasik (również był ściągany nabłonek) trzeci raz przeszedłem ciężkie dni i... wiem, że warto... warto łamać bariery i wymagać od siebie :mrgreen:
 
 
beny16xd 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 29 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: Wto Wrz 05, 2017 4:39 pm   

zastanawiam się nad tym nie wiem czy czytałeś cos na ten temat ponoć metoda skuteczna "szybki cross"- KXL AVEDRO.
 
 
goha73 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 62
Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 10:13 am   

wiesz co, moim zdaniem znajdź mądrego lekarza i to on zadecyduje jaka ma być zastosowana metoda
tak było w przypadku mojego syna
_________________
goha
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: