KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Korekcja laserowa astygmatyzmu po przeszczepie rogówki
Autor Wiadomość
Morfologia

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 09 Sty 2018
Posty: 6
Wysłany: Wto Sty 09, 2018 11:54 am   Korekcja laserowa astygmatyzmu po przeszczepie rogówki

Witam,
czy jest ktoś na forum kto miał robiony przeszczep rogówki i astygmatyzm pooperacyjny próbował korygować laserem, jakie są efekty takiej korekcji, czy można w ogóle taką rogówkę po przeszczepie korygować laserem czy poddawać innym zabiegom chirurgicznym, jakie są ewentualne niebezpieczeństwa. Czy sprawa warta jest świeczki aby korygować nie szkłami twardymi a zwykłymi okularami,
 
 
gregorii12 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 30
Wysłany: Wto Sty 09, 2018 1:44 pm   

Witam. Nie wiem czy to forum jeszcze żyje i czy wypowie się ktoś jeszcze, ktoś kto ma większą wiedzę w tym temacie. Ja jestem po przeszczepach rogówek obu oczu, noszę miękkie toryczne soczewki kontaktowe na obu oczach, wysokie wartości bo i wada spora. Operacje miałem wykonywane we wrześniu 2010 i maj 2011 roku, pół roku temu byłem do kontroli u doktora Dobrowolskiego i zapytałem o możliwość laserowej korekcji wzroku, gdyż doczytałem, że nawet przy baaardzo dużych wadach jest to możliwe. Lekarz stwierdził, że owszem, jest to możliwe, ale..! Ale nie do końca jest to bezpieczne i warte poświęcenia. A dlaczego? Ponoć im większa wada, tym możliwość powrotu wady po korekcji laserowej większa. Dodatkowo większe prawdopodobieństwo skutków ubocznych tj. widoczne mrowienia, gwiazdki - dobrze o tym poczytać w sieci. Poza tym po tych paru latach od przeszczepu, noszenia soczewek i pracy nawet w branży budowlanej ocenił stan fizyczny moich oczu na świetny i stwierdził, że jeśli da się to korygować soczewkami to lepiej nie ryzykować i odpuścić takie laserowe korekcje, gdyż szkoda w razie jakichkolwiek komplikacji popsuć oczy.
Znam też 2 osoby, które miały taką korekcję, jednak nie miały one przeszczepów. Jedna osoba z normalną, niezbyt dużą wadą, druga z tego co mi wiadomo miała jakiś astygmatyzm, ale nie aż takie wartości jak ja i obie te osoby są zadowolone, nie mają skutków ubocznych itd. Ja jednak na razie powstrzymuje się od wyboru takiej metody korekcji, jak już nie będzie wyjścia to może zaryzykuje. :)
Panuje też opinia w sieci, że skoro laserowa korekcja jest w pełni bezpieczna i skuteczna to dlaczego tak wielu okulistów korzysta z okularów a nie skorzysta z tejże metody w celu zniwelowania wady? :)
Tak jak wspomniałem, może ktoś tutaj się zdecydował i się wypowie. :) Aa no i ja noszę miękkie kontakty i całkiem dobrze radzą sobie z korekcją po przeszczepach. :) Pozdrówka!
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 10, 2018 3:59 pm   

panuje też opinia że skoro przeszczepiano rogówkę to teraaz szkoda ją ścieńczach laserem. gdyż skoro raz wystąpił stożek to drugi raz też może choć prawdopodobiensdtwo jest nikłe, ale nasi lekarze w pl boją się i robią wszystko na wyrost. zapytaj lepiej gdzieś na zachodzie.
w stanach ponoć przeszczep rogowki jest operacją która daje widzenie bardzo dobre, ludzie odzyskują szybko wzrok [tak slyszalem] a u nas nie...
 
 
Anastasis 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 53
Wysłany: Śro Sty 10, 2018 4:05 pm   

Kwestia tego, że po przeszczepie jest wysoki astygmatyzm i efekem końcowym jest dalsze toporowanie oka często twardymi szkłami, stąd wniosek, że laserowa korekcja do 3 cylindrów asygmatyzm sprawia że wystarczy nosić zwykłe okulary, czy dobrze napisałem

[ Dodano: Śro Sty 10, 2018 4:07 pm ]
czy stożek na przeszczepionej rogówce będzie się powtarzał czy nie , niewiadomo
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Sob Mar 17, 2018 10:05 pm   

NIE nie nalezy korygowac laserem definitywnie nie..
mam dwoje oczu po przeszczepie

2013 maj i 2015 pazdziernik -- krok nastpny soczewka fakijna ze szwajcari wszepiana na stale..
rozwazam bo tez nie tania okolo 20tys za pare oczu :)
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Sob Maj 26, 2018 5:38 pm   

mam oboje oczu po przeszczepie . Jedno po laserze - 5 lat , drugie ze scleralną soczewką . Oko po laserze - wada zminejszona z blisko 5 cylindrów do 0,5 bezprośrednio po zabiegu . Po kilku miesiącach pojawiła się blizna która ściągnęła rogówkę . Od tamtego czasu astygmatyzm 2,5 cyl tyle ze bardziej regularny . . Brat po przeszczepach obu oczu i laserowej korekcji obu oczu (na własne żadanie) .Od zabiegu okulary zakłada tylko okazyjnie . Gdybym miał zaryzykować ponownie to tylko z takim okiem (ale tylko z jednym , bez kozaczenia ) w którym wada da się skorygować w pobliżu zera . Korygować z -8 na -3 jest pozbawione sensu , a więcej się nie da .
Rogówka cienka ,a nawrót stożka zawsze należy brać pod uwagę . Szczególnie do 30 roku życia .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: