KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Topografia
Autor Wiadomość
Sprite19

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 24 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 12:46 pm   Topografia

Witam, 3 miesiące temu byłem na badaniu z podejrzeniem stożka. Na razie lekarz powiedział tyle ze jest to stożek ale na razie czekamy pół roku na kolejne badania czy coś się zmieni, nie mam nawet okularów bo jak powiedział wiele nie pomogą bo ostrosć nie jest najgorsza. Proszę kto umie to odczytywać o jakąś pomoc bo ja jestem zielony w tej sprawie :) i czy na tych wynikach gdzieś pisze jaką mam ostrość wzroku bo nawet mi lekarz nie powiedział, czy przy takiej wadzie okulary dużo pomogą ?

zdjęcia topografia
http://s14.postimg.org/p2t4rjsk1/IMAG0313.jpg
http://s3.postimg.org/rp7od0scj/IMAG0314.jpg

Z gory dziekuje za pomoc
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 1:44 pm   

Jak masz minusową wadę (a przy stożku taką masz na 99%) to okulary zawsze coś pomogą, szczególnie w początkowych fazach stożka.
 
 
adam001 

Rok wykrycia SR: 1996
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 71
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 2:24 pm   

Tj napisane etc. w początkowych stadiach, jeśli jesteś młody i jeśli to stożek potwierdzi się za parę miesięcy to szukaj dobrych specjalistów
 
 
Sprite19

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 24 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: Wto Paź 11, 2016 11:59 pm   

Witam ponownie. Byłem na kolejnych badaniach dostałem tam kontakt do Sosnowca aby próbować się tam dostać. Ktoś może powiedzieć coś o dr Dobrowolskim? I jeszcze mam pytanie czy na tym etapie stożka mogę poddać się zabiegowi crosslinking czy to jeszcze za wcześnie?
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 1:38 pm   

Z crosslinkingiem są różne podejścia. Jedni specjaliści mówią, że jak jest widoczna choć malutka progresja to żeby robić najszybciej jak się da (żeby zatrzymać stożek w jak najmniejszym stadium). Bywali nawet tacy, którzy chcieli robić CXL prewencyjnie jeżeli u młodego pacjenta w rodzinie stożek występował często, a wada minusowa zaczyna wzrastać.

Drudzy z kolei nie palą się do tego zupełnie biorąc pod uwagę, że jest stosunkowo spore prawdopodobieństwo pogorszenia jakości widzenia pod CXL szczególnie jeżeli stadium stożka jest wczesne i nie zaburza zbytnio widzenia.

Także co klinika to opinia. Sytuację pogarsza brak w 100% jednoznacznych opinii na temat skutków ubocznych zabiegu. Koniec końców decyzję przeważnie trzeba i tak podejmować samemu.
Jeżeli chodzi o moje zdanie to na takim etapie jaki Ty masz i przy stwierdzonej progresji powinieneś jak najszybciej wykonać ten zabieg, chociażby wariant z epi-on (mniej inwazyjny ale też mniej skuteczny).
 
 
Sprite19

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 24 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: Wto Lut 06, 2018 2:54 pm   

Witam. Po ponad roku stożek postępuje niestety, mimo obecnej wady lekarz nie zaleca zakupu soczewek bo widzenie obuoczne jest w miarę dobre. Próbował różne szkła jednak każde pogarsza mi widzenie obraz się potraja jeszcze gorzej więc okulary odpadają. Co do soczewek to mam pytanie czy dużo pomogą? Bo lekarz twierdzi że mogę ale jak na razie to nie warto ze względu na koszt i obecną wadę. Crosslingingu również nie zaleca. https://s18.postimg.org/9euonea3d/159_B43_C1-_BAED-4531-_AC40-0_BBD17875_ECA.jpg https://s18.postimg.org/rk7n1fmg9/56_C28370-6_CE5-4438-_B9_DD-_F91_FFA79_AC17.jpg wyniki badania
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Lut 06, 2018 4:35 pm   

Przy postępującym stożku nie zaleca crossa i każe bezczynnie czekać? Na co? Zmień lekarza. W 2013 miałam widzenie na poziomie 60%, też nie zalecali crossa mimo że na topografiach widać było że choroba postępuje. Zasłaniali się moim "zaawansowanym" wiekiem. Po roku było 5%. Musisz działać jeśli masz udokumentowaną progresję.
 
 
Sprite19

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 24 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: Wto Lut 06, 2018 4:46 pm   

Dynia napisał/a:
Przy postępującym stożku nie zaleca crossa i każe bezczynnie czekać? Na co? Zmień lekarza. W 2013 miałam widzenie na poziomie 60%, też nie zalecali crossa mimo że na topografiach widać było że choroba postępuje. Zasłaniali się moim "zaawansowanym" wiekiem. Po roku było 5%. Musisz działać jeśli masz udokumentowaną progresję.
. Tzn może źle to napisałem. Lekarz nie powiedział że nie zaleca tylko ze w tej chwili przy takim stożku nie nadaje się to pod zabieg cross. A co do soczewek powiedział że też nic na razie nie robić ale jeśli chce to soczewki mogę próbować ale też rewelacji nie będzie więc jak to jest z tymi soczewkami?
 
 
07 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 8
Wysłany: Pią Kwi 06, 2018 2:33 pm   

A gdzie byłeś u lekarza
 
 
 
Sprite19

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 24 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: Pon Kwi 16, 2018 5:36 pm   

07 napisał/a:
A gdzie byłeś u lekarza
Bylem u dr Antoniego Baka w Krosnie/Rzeszowie
 
 
07 

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 8
Wysłany: Wto Kwi 17, 2018 10:50 am   

Pytam bo mnie w Krakowie odrazu chcieli robić cross linking ale dobrze że trafiłem do Katowic bo jak się okazuje to stożek stoi w miejscu a w Krakowie prywatne chcieli wyrwać kasę nie patrząc jak będę widział
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: