KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Odszkodowanie z PZU - odmowa
Autor Wiadomość
Bonnewille

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 06 Kwi 2018
Posty: 1
Wysłany: Pią Kwi 06, 2018 12:27 pm   Odszkodowanie z PZU - odmowa

Witam,
Miałem zabieg Cross-linking oka prawego 2 tyg temu w OPTEGRA Poznań. Złożyłem podanie do PZU gdzie mam ubezpieczenie grupowe z pracy. Dostałem pismo odmowy wypłaty świadczeń, ponieważ zabieg ten nie figuruje w ich rejestrze, a także jak twierdzą "nie ma wskazań medycznych warunkujące konieczność jej wykonania w celu zmniejszenia lub wyleczenia objawów choroby". Chce się odwoływać, ale podpowiedzcie proszę jak z nimi walczyć?
Z góry dzięki za odpowiedź i pomysły.
Pozdrawiam
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Kwi 06, 2018 2:51 pm   

Witam w klubie, u mnie było to samo. Zostaje ci tylko sąd. Ja z ZUSem wygrałam ale w PZU są o wiele gorsi. Będziesz się kopał z koniem. Niestety wszyscy ubezpieczyciele tacy są: składki płać ale gdy coś się stanie to nawet śmierć potrafią kwestionować. Nie dostałam ani grosza za operacje na stożku, ani w ogóle za chorobę. Stwierdzili, że stożek musiał powstać przed 18stym rokiem życia a wtedy nie byłam ubezpieczona u nich, czyli nie było ich odpowiedzialności. Oczywiście to stek bzdur ale jak to udowodnić skoro nie mam na to papierów i diagnozę dostałam dopiero w wieku 36 lat gdy byłam praktycznie już ślepa?
Opiszę wam moją ostatnią sytuację z PZU. W październiku zeszłego roku wychodzilam z mężem ze szpitala, on mnie wiózł na wózku. Było kiepskie oświetlenie i nie zauważyliśmy wyrwy w chodniku w efekcie zlecialam z wózka i się potłukłam. Zgłosiliśmy to do szpitala i podali nam ich nr polisy, niestety właśnie w PzU. 4 miesiące rozpatrywali sprawę. Pisaliśmy do Rzecznika Finansowego skargi, dzwoniliśmy na infolinię ale nic to nie dawalo. W końcu dostałam odmowę jakiegokolwiek odszkodowania. Do mnie to w ogóle nie doszło bo wysyłają wszystko zwykłym listem i mają w dupie czy dojdzie pismo czy nie. Jak nam facet na infolini czytał przyczynę odmowy myślałam że pęknę ze śmiechu. Wg nich i ich dziwnych wyliczeń (autentyk, zrobili jakieś śmieszne obliczenia!) mąż mnie źle wiózł. Mój środek ciężkości był źle rozłożony a siła pchania przez męża mojego wózka nieadekwatna. Zwalili winę na niego, że to jego wina. Jechaliśmy normalnie oczywiście, bo niby jak inaczej można jechać wózkiem?
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Czw Wrz 20, 2018 4:40 pm   

A ja dostalam po crossie 500zl z pzu z ubezpieczenia grupowego. Wszystko zalezy od polisy.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: