KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przeszczepy po oparzeniu chemicznym
Autor Wiadomość
Crustas

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 9
Wysłany: Czw Maj 24, 2018 11:45 pm   Przeszczepy po oparzeniu chemicznym

Witam mam na imię Bartek. Dodałem nowy temat gdyż jest mało informacji na ten wątek i chciałbym trochę się dowiedzieć czy są ludzie z podobnymi problemami czy są po przeszczepie ile i jak wygląda ich stan zdrowia. Mnie poparzył ług sodowy miałem obu oczny przeszczep drążący. Lekarze w Katowicach na ceglanej starali się początkowo wyprowadzić oczy ale rąbki były niewydolne bardzo dużo stanów zapalnych dodatkowo alergie na krople i stany martwicze. Wypadek miałem w maju przeszczepy we wrześniu do tej pory nie miałem (odpukać) żadnych większych problemów poza dużym ciśnieniem. Nie wiem co jeszcze pisać jak ktoś będzie chciał to pisać.
 
 
tuptusiaa

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 15
Wysłany: Pią Maj 25, 2018 11:40 am   

po oparzeniach to chyba jeszcze inny przeszczep trudniejszy, ale super ze nie ma,problemów narazie.A miałeś na dwoje oczu jednocześnie ?Napisz jak możesz jak rezultaty w widzeniu, wiem że,wcześnie jeszcze ale skoro piszesz to nie jest tak źle chyba.Jakie leki bierzesz i czy to wysokie ciśnienie to jaskra wtórna czy tylko skoki posterydach?I jak sobie z tym ciśnieniem poradziłes?wracaj do zdrowia :)
 
 
Crustas

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 9
Wysłany: Pią Maj 25, 2018 2:14 pm   

Aktualnie jestem z grupy wysokiego ryzyka co 2 tyg na kontrole. Tak oboje oczu w odstępie tygodnia. Widzenie dużo dużo słabsze bardzo spory astygmatyzm, przy źródłach światła widzę łuny w nocy jest jeszcze gorzej ale wszystko stabilnie :razz: Z ciśnieniem dalej walczę choć w porównaniu do stanu zaraz po zabiegach gdzie miałem 50 + to teraz średnio wychodzi mi nie więcej niż 25 ale i tak sporo. Zaćma posterydowa ale boją się na razie ruszać i czekają aż będą już musieli z tym coś zrobić ale bez pośpiechu mi też się nie spieszy :mrgreen: Leczenie to Diuramid w tabletkach raz co 2 dni albo po 0.5 na dzień + krople azopt timocomod nodofree combi wszystko na ciśnienie po za tym standard dexamethason ikervis i nawilżacze bez konserwantów a do ustnie encorton mycofit i kalipoz
 
 
tuptusiaa

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 15
Wysłany: Pią Maj 25, 2018 6:09 pm   

A pytałeś albo sprawdzali czy nie masz uszkodzonego nerwu od tego ciśnienia? Jak będziesz na kontroli to spytaj lepiej, bo na ceglanej to sami raczej Ci nie powiedzą jak nie dopytasz :)

[ Dodano: Pią Maj 25, 2018 6:16 pm ]
Masz na obu oczach przeszczep drazacy? te przeszczepy robiła w Katowicach Ci profesor Mrukwa Kominek?
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Pią Maj 25, 2018 6:49 pm   

diuramid dobra sprawa ale ja dostawalem keidys na cisnienie chyba ze dwa razy dziennie. a na cisnienie to mi zrobili w bydgoszczy strzal z lasera i sie cisnienie wyrownalo, :)
 
 
Crustas

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 9
Wysłany: Sob Maj 26, 2018 4:59 pm   

nie z nerwem wszystko ok bo jeszcze chodzę prywatnie do lekarza który mnie operował i bada mnie też pod tym kontem. Tak na obu po oparzeniu w ciągu miesiąca rogówki znacząco zmętniały a później to już całkowicie ślepy byłem. Pani profesor była przy operacji na 1 oku ale operowała mnie Pani Docent Wyględowska.

[ Dodano: Sob Maj 26, 2018 5:05 pm ]
To ja zanim przeszedłem na diuramid to codziennie chodziłem przez miesiąc do szpitala rano na pobór krwi i kroplówke z manitou. W październiku dopiero przeszedłem na diuramid i początkowo brałem 3 razy dziennie po czym przerwa była ze 2 tygodnie miesiąc znowu dwa razy dziennie po miesiącu znowu 2 tygodnie przerywy i do teraz mam 0.5 dziennie albo 1 co drugi dzień. Też myśleli o tym laserze ale boją się cokolwiek z nimi robić mówią ze na to przyjdzie czas nie ma co się spieszyć .
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Sob Maj 26, 2018 6:22 pm   

Gruba sprawa , 2 przeszczepy po oparzeniach . Astygmatyzm skorygujesz kiedyś twardymi soczewkami . Ważne żeby rogówka była przezierna . Jak u Ciebie z wiedzeniem przez dziurkę ?
 
 
 
Crustas

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 9
Wysłany: Sob Maj 26, 2018 7:18 pm   

Obecnie widzę tak ze na lewe nie czytam tablicy i raczej czytać już nie będę bo mam strasznie zniszczone to oko dodatkowo zaćma posterydowa w jednym i drugim tez przeszkadza ale na prawe widzę w sensie czytam do 5 linijki na tablicy więc jest ok. Dodatkowo mam soczewki opatrunkowe z + 2 więc z bliska to nawet całkiem całkiem. Lekarz prowadzący mi powiedział ze jak będą kiedyś tam usuwać zaćmę to coś takiego nie chce kłamać ale mówili coś o wszczepieniu jakiś soczewek że będę po nich lepiej widział. Na szczęście z rogówkami nic nie dziej się nic a dawali mi małe szanse na powodzenie. bo bardzo szeroka średnica przeszczepu bardzo blisko rąbków niewydolność rąbków duże stany martwicze a tu już ponad pół roku i (trzymać kciuki, odpukać i co tylko :mrgreen: ) ładnie się trzymają. Nawet już mnie dwa razy dla studentów jako okaz wystawili do nauki :razz:
 
 
tuptusiaa

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 15
Wysłany: Nie Cze 03, 2018 4:35 pm   

Dbaj o te oczy jakbyś wczoraj miałem przeszczep min rok :)Mam pytanie jaka immunosupresje Ci zastosowali Steryd i celcept czy jeszcze coś? I bierzesz albo brałem heviran i jakiś antybiotyk przez pół roku po przeszczepie?
 
 
Crustas

Rok wykrycia SR: 2017
Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 9
Wysłany: Nie Cze 03, 2018 8:46 pm   

Podczas leczenia miałem Metypred po przeszczepach przeszli na encorton i doxycyline przez 3 miesiące, obecnie biorę encortonu po 10 mg dziennie dodatkowo mycofit 1000 mg. Będzie dobrze co najgorsze juz jest za mną mam świadomość że mogę mieć odrzut ale też wiem że medycyna idzie powoli do przodu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: