KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przeszczep - choroba przeszczepu
Autor Wiadomość
tuptusiaa

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 15
Wysłany: Sob Maj 26, 2018 6:05 pm   

Alicarter to znaczy że jak dr Izdebska zrobi przeszczep to ona na wizytach kontrolnych ogląda zawsze ?? Bo u mnie koleżanka mówi że w Katowicach to oglądają ja jacyś młodzi lekarze co widać że nie za bardzo się znają i dlatego zawsze chodzi też prywtanie ,już nie raz gdyby nie poszła źle by ją zdiagnozowano

[ Dodano: Sob Maj 26, 2018 7:08 pm ]
A i jeszcze chciałam zapytać o masc Cornegel .. jak to z nią jest bo jak koleżance przepisał lekarz prywatnie to na Ceglanej mówili że po przeszczepie nie wolno smarować ta maścia (to akurat mówiła dr która ją operowała ).. może ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat lub używał ??
 
 
alicarter 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 48
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Sob Maj 26, 2018 6:37 pm   

Jesli chodzi o corneregel to stosowałem go po przeszczepie i zdjęciu szwów . Na regeneracje nabłonka jak najbardziej można, a nawet trzeba .Za granicą ten gel jest dostępny bez recepty więc wielkich skutków ubocznych nie powinien mieć . Jednak jeśli rogówka jet w pełni zdrowa nie należy go przyjmować bo będzie powodował pieczenie oczu ( opinia lekarza ) . Podsumowując , do samego nawilżania oka nie nadaje się.

A jeśli chodzi o pierwsze pytanie to :
nie , nie zawsze . kwestia jak cie umówią na pierwszą wizytę po zabiegu . Mnie umówili na czwartek (tak samo po obu przeszczepach ) , a ona akurat w czwartek jest . I tak to się już kręciło koło czwartków . Co prawda nie sama , bo są w tym samym gabinecie jeszcze 2 inne , więc jak akurat są wolne to też mogą cie poprosić. To dziwne co piszesz o tych młodych lekarzach wojujących na Ceglanej bez nadzoru . To nie powinno mieć miejsca.
 
 
 
Salliash

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 8
Wysłany: Pon Maj 28, 2018 9:21 am   

Na Sierakowskiego też oglądają Cię młodzi lekarze ale zawsze na każdej wizycie oglądał i podejmował decyzję lekarz bardziej doświadczony.

Co do dr Izdebskiej to ona wykonywała mi i cross linking prywatnie i przeszczep rogówki. Nie mam podstaw aby twierdzić, że jest złym lekarzem w końcu widzę się z nią regularnie od 12 lat i ona mnie prowadzi od diagnozy mojej choroby. Po przeszczepie w przeciągu półtorej roku na kontrolach była dwa razy ale to tak jak Alicarter pisze wszystko zależy od tego jak wypadnie wizyta kontrolna. Jak trafiałem na kontrole przy chorobie przeszczepu na młodych lekarzy to zawsze byłem prowadzony na oddział po opinię jakiegoś specjalisty od chorób rogówki.

Niestety mam wrażenie, że właśnie przez to, że tylu pacjentów trzeba dziennie przyjąć i nie ma ich kiedy wcisnąć to byłem umawiany co pół roku na kontrole pomimo zalecenie odstawienia leków i oba razy skutkowały pogorszeniem się widzenia.
 
 
tuptusiaa

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 15
Wysłany: Pon Maj 28, 2018 11:06 am   

A Ty po przeszczepie brałem od razu steryd i Celcept czy dopiero jak się okazało że może być odrzut? a ostatnie zdanie które napisałeś to chodzi o to, że jak odstawiales leki to zaczynales słabiej widzieć, ale chodzi o krople?
 
 
Salliash

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 8
Wysłany: Pon Maj 28, 2018 11:10 am   

Po przeszczepie dają steryd ja dostawałem Metypred. I Metypred kazano mi odstawić co jest oczywiście prawidłowe ale wydaje mi się że może za późno miałem wizytę kontrolną umówioną po rozpoczęciu odstawienia ponieważ każda zmiana może wpłynąć na przeszczep może jakby mi wcześniej skontrolowano to choroba przeszczepu nie przeszłaby tak gwałtownie. Cellcept dostałem jak stwierdzili odrzut.
 
 
tuptusiaa

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 15
Wysłany: Nie Cze 03, 2018 6:36 am   

A tak z ciekawości dopytam czy jak kazano Ci brać celcept to brałem także acyklowir i antybiotyk, bo słyszałam że w początkowym okresie może się uaktywnić wirus i zakażenia atypowe? A jak widzenie, lepiej?
 
 
Salliash

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 8
Wysłany: Pon Cze 11, 2018 9:39 am   

Tak brałem heviran i jakiś antybiotyk przez miesiąc. Zamglenie ustąpiło prawie całkowicie ale ostrość widzenia jest bardzo słaba.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 641
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 12, 2018 11:16 am   

może ktoś przeedytować tytuł wątku? kurna jak czytam "choroba przeszczepu" to mnie trzęsie jak w febrze...
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Nie Sie 12, 2018 8:50 pm   

ja napisze krotko bo juz to pisalem pare razy
mialem dwa przeszcze miedzy 2013-2016 ..oba w czechc
krople tylko przez miesiac--
przez pierwszy tydzien mialem dwa rodzaej kropli potem na 3 tygodnie juz 1
nazw nawet nie pamietam
sterydy...nie wiem co to jest nawet
mialem tylko jedna butleke kropelek i czasem teraz zakropie zeby nawizyc i wiem ze jak oko szczypie to odstawiam#
jak czytam o przeszczepach i powiklaniach niektorych to wspolczuje
bo sam bylem laikiem i zero pomocy i rad bylo..potem dopiero to forum i czeska klinika..i zapomnialem o stozku.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Śro Sie 15, 2018 4:48 pm   

Baca napisał/a:
ja napisze krotko bo juz to pisalem pare razy
mialem dwa przeszcze miedzy 2013-2016 ..oba w czechc
krople tylko przez miesiac--
przez pierwszy tydzien mialem dwa rodzaej kropli potem na 3 tygodnie juz 1
nazw nawet nie pamietam
sterydy...nie wiem co to jest nawet
mialem tylko jedna butleke kropelek i czasem teraz zakropie zeby nawizyc i wiem ze jak oko szczypie to odstawiam#
jak czytam o przeszczepach i powiklaniach niektorych to wspolczuje
bo sam bylem laikiem i zero pomocy i rad bylo..potem dopiero to forum i czeska klinika..i zapomnialem o stozku.


no Baca, a jakie ostateczne wizenie, bo z teog co wiem nie byles zadwolomny i szukales jeszcze lasera..

poprawilo sie cos?
ile widzisz rzedow ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: