KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Stożek PMD - zwyrodnienie brzeżne przezroczyste
Autor Wiadomość
tukano 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 26 Lis 2018
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie Gru 30, 2018 10:22 pm   Stożek PMD - zwyrodnienie brzeżne przezroczyste

Witam
Czy ktoś na tym forum ma zdiagnozowany wariant PMD stożka czyli zwyrodnienie brzeżne przezroczyste.
Z tego co się dowiedziałem od lekarza jest to specyficzna odmiana stożka jednak nie wiem czy mam się cieszyć czy martwić z tego powodu.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Gru 30, 2018 11:31 pm   

Coooo?! To są jakieś odmiany stożka?! Żaden z lekarzy nigdy mi nic o tym nie mówił. :evil:
 
 
hiberix 


Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 68
Wysłany: Nie Gru 30, 2018 11:46 pm   

lekarz pewnie zastosowal ,,skrot myslowy,, :wink: PMD to ektazja rogowki tak jak i KC czy inna dystrofia Fuchsa-ale z tego co mi wiadomo-to sa inne jednostki chorobowe
_________________
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było
 
 
tukano 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 26 Lis 2018
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon Gru 31, 2018 1:12 pm   

Na pierwszej topografii (2010) miałem komentarz Stożek rogówki IS na lewym oraz Stożek rogówki, PMD na prawym oku.
Na ostatniej lekarz napisał już tylko PMD na obu oczach. Gdy zapytałem co to znaczy to określił to jako odmianę stożka...
Trochę więcej o tym poczytałem i już wiem że mam przechlapane... Dobór soczewek oraz przeszczep są znacznie bardziej skomplikowane a rokowania gorsze...
 
 
hiberix 


Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 68
Wysłany: Pon Gru 31, 2018 5:12 pm   

nieee to nie jest odmiana stozka a to ze jest cos zamieszczone w sieci to nie oznacze REGULY-tak samo jak w przeszczepach rogowki-z zasady ZAWSZE jest astygmatyzm po takiej operacji i to DUZY nasilajacy sie wraz z uplywem czasu od operacji-a ze mna w szpitalu byl chlopak z rozpoznaniem dokladnie takim jak moje czyli KC-przeszczep mielismy tego samego dnia i ten sam rodzaj -mija 17 lat od operacji a u niego astygmatyzm regularny i to na poziomie 1.5 dptr.-wiec ja bym sie tymi ,,poczytaniami,, az tak bardzo nie przejmowal...
_________________
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Gru 31, 2018 7:59 pm   

Hiberix dobrze prawi, przy stożku nie ma reguły. Walczyc o wzrok trzeba ale nie dawać się zwariować też.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: