KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Dobre wyniki
Autor Wiadomość
Michall85

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 1
Wysłany: Sob Mar 09, 2019 4:52 pm   Dobre wyniki

Witam, moje lewe oko nadaje się tylko do przeszczepu. Jeżeli chodzi o prawe oko miałem na nim robionego crossa w roku 2015. Mimo, że według różnych badan mój stożek się już nie powiększa na tym prawym oku, to ja i tak widzę coraz słabiej. Dzieje się to systematycznie, co jakiś czas wzrok mi się pogarsza, ale badania tego nie wykrywają poza tablicą. Czy, mogę chorować na coś jeszcze niż stożek? Do dam też, że jeżeli chodzi o ciśnienie w oczach, to jest ono dobre.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Mar 10, 2019 1:46 pm   

Czy nosisz soczewkę na to oko? Może być wrażenie gorszego widzenia z powodu tego że oko się przyzwyczaiło że w soczewce dobrze widzi i po zdjęciu może być masakrycznie źle. Skoro ciśnienie masz w normie, to są jeszcze nerwy wzrokowe do zbadania. Tylko spokojnie i się nie martw na zapas. Dr Nowak mówił mi, że widzenie to złożony proces PSYCHOLOGICZNY. Składa się na wiele czynników, zależy od światła, wrażliwości na to światło a przy stożku światłowstręt bywa bardzo silny. Nawet pogoda ma wpływ na widzenie, wahania ciśnienia krwi, zwykły ból głowy, współistniejące choroby, przeziębienie, dosłownie wszystko. Ja tak 2 lata po crossie też gadałam że jest coraz gorzej. Topografia nie wykazuje pogorszenia. Ale od noszenia soczewki mam uszkodzoną rogówkę (ubytki). Wg lekarza to jest przyczyną że wydaje mi się że coraz gorzej widzę.
Możesz zrobić sobie badania na tarczycę jeszcze, żeby mieć święty spokój. Tarczyca lubi wpływać na widzenie.
U kogo się leczysz? Być może warto byłoby zasięgnąć porady innego lekarza.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Wto Mar 12, 2019 9:46 am   

Mam tak samo na oku po crossie. Stożek się zmniejszył (wierzchołek wręcz zapadł), a widzenie się pogorszyło. I pogarsza się systematycznie do dzisiaj. Co mniej więcej pół roku roku wygląda to tak samo - poczuję lekkie ukłucie w rogówce i z dnia na dzień wzrok wysiada. Rogówka drapie mnie przez kilka dni. Jadę do lekarza, mówi, że nic nie widzi co najwyżej lekkie pogorszenie astygmatyzmu, a ja muszę zwiększyć okulary o 0,5 dioptrii i kąt cylindra na okularach.
Jest już tak źle, że okulary nie pomagają w pełni i wkrótce pewnie skończę z soczewkami, których jak próbowałem to nie za bardzo tolerowałem..
Dr Jaworski mówi, że można by zrobić drugiego crossa ale to trudna sprawa bo już po pierwszym mam lekkie przymglenie rogówki na szczycie stożka i że to moja decyzja ech

ps.
Gdzie miałeś robionego crossa? Włączyłbyś wiadomości prywatne?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: