KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przeszczep 25.03 w Ostravie
Autor Wiadomość
mattdunn 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 8
Wysłany: Czw Mar 21, 2019 2:36 am   Przeszczep 25.03 w Ostravie

Za mna już wstępne badania. Moja sytuacja nie jest najlepsza bo oprócz stożka mam jeszcze dodatkowo zaćmę. Jednakże chciałbym z Wami na bieżąco dzielić się moja historia od początku do, głęboko w to wierze pomyślnego zakończenia. Sam bardzo często szukałem tutaj informacji dlatego wierze w to zw moje wpisy chociaż odrobine komuś pomogą i w przypadku dobrego zakończenia podniosą na duchu. Najbardziej obawiam się powikłań tj oddzucsnie rogówki. Operacje będę mial w Ostravie, w Lexum. Na lewe oko. Byłem już w tej klinice w maju 2018 od tamtej pory stozek jest ch ale stabilny.

A jeżeli ktoś jest z Wrocławia i chciałby porozmawiać to można się spotkać gdzieś na piwo i porozmawiać o stożku i nie tylko ;)

Pozdrawiam, trzymajcie kciuki <3
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Czw Mar 21, 2019 4:07 pm   

Powodzenia:) W Lexum w Ostravie też byłem na badaniach swego czasu, nie zapomnij o nas i zdaj relację:)

Pisałeś wcześniej, że miałeś na to oko crossa - gdzie był robiony i jaki był efekt?
Ja miałem też na lewym crossa i mimo teoretycznego spłaszczenia stożka, z roku na rok widzę coraz gorzej tym okiem i końca pogarszania nie widać..
 
 
mattdunn 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 8
Wysłany: Czw Mar 21, 2019 8:00 pm   

Sandman, crossa miałem robionego we Wrocławiu i klinka nazywa się eye laser. To oko było juz z dość zaawansowanym stożkiem. W klinice robili mi tego crossa aby, jak to powiedzieli nie pękła mi rogowka, ale na przeszczep jeszcze za wczesnie (chociaż na to oko wtedy ja już widziałem niewiele). Efekt? Jak widziałem tak widziałem, stozek podobno trochę się zmniejszył ale nie „widzialem” różnicy. Teraz to oko jest dość stabilne stozek. Zobaczymy po operacji. Prawe trochę się wali ale to podobno przez zaćmę a nie stozek. Trzeba mi trochę cierpliwości i dobrej wiary ;)
 
 
Margo 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 60
Wysłany: Nie Kwi 28, 2019 10:46 pm   

Ja też lecze się w Lexum w Ostrawie. Jestem zadowolona.
Tu mój wątek: http://forum.keratoconus....p?p=18315#18315

Pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: