KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Diagnostyka stożka - lekarze i gabinety w okolicach Warsza
Autor Wiadomość
Vinderlan

Rok wykrycia SR: 2019
Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 1
Wysłany: Czw Maj 02, 2019 5:49 am   Diagnostyka stożka - lekarze i gabinety w okolicach Warsza

Cześć. Mam 23 lata. Czy możecie polecić gabinety w warszawie w których bedę mogl zdiagnozować stożek rogówki ?

Objawy mam swiadczace o stożku. Wczesniej korygowalem wadę soczewkami i okularami i bylo ok, teraz niestety sie pogorszylo i w ciemnych warunkach nie pomagają juz nawet okulary z cylindrami, nizej dam zdjecia jak widzę.
sam lekarz okulista mi to mówił ze moje objawy swiadczą o stożku jednak badanie w keratometrze (tym mniejszym) wskazuje jedynie astygmatyzm prosty. Niestety w Bialymstoku brak gabinetów specjalizujących się w diagnostyce i leczeniu stożka

Poszukuje więc dobrej kliniki/gabinetu/dobrego lekarza w Warszawie lub okolicach( Może byc tez Wroclaw,Kraków lub inne miejscowości z wysoką renomą) gdzie bedę mógł wykonać badania diagnostyczne potwiedzajace stożek. Slyszalem o Optegra w warszawie, czy u nich mozna wykonać badania diagnostyczne na stozek ??



Grubosc rogówki 505mmm i 510, cisnienie oczne miedzy 19 a 23 swiadczace o predyspozycji do stożka. Okulista mowil ze moge miec tzw "stozek tylny" ktorego nie mozna wykryc zwykłym keratometrem.


Pozdrawiam

Paweł

Tak widze zrodla swiatla przy slabym oswietleniu:





 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Czw Maj 02, 2019 9:23 pm   

Jesli w Warszawie na szybko to Pojedz na KEN36 do Koziaka.
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pon Maj 13, 2019 2:22 pm   

Na tych przykładach widzenia to jest zwykły astygmatyzm i powinno go się mniej więcej dać skorygować okularami.
Przy stożku niestety nie ma takiej fajnej symetrii przy rozciąganiu się źródeł światła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: