KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
po zdjeciu szwow
Autor Wiadomość
Anastasis 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 53
Wysłany: Wto Maj 21, 2019 3:30 pm   

Jeśli brakuje z -6 do -9 cylindra to jeszcze tą różnicę możesz spróbować dobrać okulary dodatkowo na soczewki chociaż do chałupy, oglądania tv, monitora, zależy jak się będziesz czuł, czy to dla Ciebie. Spytam się, komfort w porządku cały dzień toryczne nosić?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 27, 2019 7:25 pm   

myslalem nad tym by brakujące mieć w okularze ale na razie to wiele halasu o nic, jest wystraczająco dobrze.
natomiast co do komfortu to lepszy niż w hybrydzie- bez problemu wytrzymuję te 14-18 godzin na dobę
 
 
kamzaw345 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 10
Wysłany: Sob Kwi 23, 2022 9:19 am   

Witam. W kwietniu 2020 miałem przeszczep rogówki oka lewego. W wtorek zdjęli mi szwy. Widziałem naprawdę fajnie, nie czytałem ostatnich trzech rzędów a teraz..... Fatalnie, wszystko rozmazane. Oko jest jeszcze mocno przekrwione po zdjęciu szwów, czasem nawet boli, ale boje się, że nie wróci do takiego widzenia jak przed zdjęciem szwów.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Sob Kwi 23, 2022 12:13 pm   

kamzaw345 napisał/a:
Witam. W kwietniu 2020 miałem przeszczep rogówki oka lewego. W wtorek zdjęli mi szwy. Widziałem naprawdę fajnie, nie czytałem ostatnich trzech rzędów a teraz..... Fatalnie, wszystko rozmazane. Oko jest jeszcze mocno przekrwione po zdjęciu szwów, czasem nawet boli, ale boje się, że nie wróci do takiego widzenia jak przed zdjęciem szwów.


nie przejmuj sie to normalne, zawsze mozna wszczepic myoring do tego oka, i powrocisz do widzenia.
 
 
 
kamzaw345 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 10
Wysłany: Sob Kwi 23, 2022 3:31 pm   

Nigdy nie słyszałem o myoring. Miałem przed przeszczepem intacs i przez nie zaczął się poważny problem ze stożkiem, pogorszyły jeszcze sprawę, spowodowały straszne blizny i został wpisany na listę do przeszczepów w trybie pilnym. Wszystko w Sosnowcu u dr. Dobrowolskiego. Mam nadzieję że sytuacja po zdjęciu szwów się unormuje i z korekcja będę widział.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 25, 2022 11:39 am   

też załuje zdjęcia szwów bo widziałem całkiem fajnie, tylko -6 cylindra... a po zdjeciu astygmatyzm tak -9...
 
 
kamzaw345 

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 10
Wysłany: Pon Kwi 25, 2022 12:54 pm   

Póki co cały czas widzenie bardzo kiepskie, wszystko rozmazane. Oby poprawiło się choć trochę. Mi szew się poluzował dokładnie po 2 latach po przeszczepie i dlatego usnęli wszystkie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: