KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Twarde soczewki a blizna na rogówce
Autor Wiadomość
M7 

Rok wykrycia SR: 2019
Dołączył: 25 Wrz 2019
Posty: 2
Wysłany: Czw Wrz 26, 2019 11:05 am   Twarde soczewki a blizna na rogówce

Witam, może jest tu ktoś kto przechodził przez coś podobnego i mógłby podpowiedzieć.

Po 3 miesiącach walki zakończyłem leczenie wrzodu na rogówce. Niestety pozostawił po sobie sporej wielkości bliznę która utrudnia mi życie - mam podwójne widzenie, obraz widoczny za lekką mgłą, muszę bardzo mocno przymrużyć oko żeby cokolwiek przeczytać, nie rozpoznaję twarzy ludzi i nie ma mowy o prowadzeniu auta. Przed chorobą miałem wadę +3,5, bez astygmatyzmu, teraz po chorobie astygmatyzm jest kosmiczny, coś na poziomie 16-17. Miałem nadzieję że bliznę można usunąć laserowo ale okazało się że jest zbyt głęboka.. i chyba ostatnią nadzieją przed przeszczepem rogówki są twarde soczewki kontaktowe. Czy są one w stanie skorygować tak duże wady wzroku czy powinienem sobie je odpuścić?
Jestem totalnie załamany
 
 
Anastasis 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 53
Wysłany: Pią Wrz 27, 2019 10:51 pm   

Twarde soczewki kontaktowe są w stanie skorygować duże wady astygmatyzmu z zadowalającym widzeniem, choć u wielu osób męcząco się je nosi. Najprościej umówić się na wizytę z jakimś optometrystą lub okulistą który ma doświadczenie w doborze tw. soczewek. Kwestia jeszcze przezierności Twojej rogówki i czy blizna jest na peryferiach czy bardziej w centralnej części a to już sprawdzić trzeba w gabinecie na jakimś sprzęcie
 
 
M7 

Rok wykrycia SR: 2019
Dołączył: 25 Wrz 2019
Posty: 2
Wysłany: Sob Wrz 28, 2019 7:34 am   

Blizna nachodzi od góry, mniej więcej na 1/2 powierzchni źrenicy ale nie zmniejsza mi pola widzenia, widzę przez mgiełkę.

Może jest tu ktoś z warmińsko-mazurskiego i mógłby polecić mi jakiegoś ogarniętego optometrystę?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 06, 2019 8:41 pm   

blizna może byc w takim miejscu że zadna korekcja nie pomoże. ja tak miałem, w korekcji widziałem 50% i pomogł dopiero przeszczep.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: