KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Intcas
Autor Wiadomość
lukas285 

Rok wykrycia SR: 2019
Dołączył: 15 Lut 2020
Posty: 10
Wysłany: Pon Lut 17, 2020 2:13 pm   Intcas

Witam jak to jest z tymi pierscieniami ? Wytrzymja 7 lat czy sa na cale zycie ?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Lut 19, 2020 5:11 pm   

Intacsy to nie pierścienie tylko segmenty, pierścienie są przy MyoRing, być może jeszcze przy innych metodach. Sama czekam co będzie z moim pierścieniem po 7 latach. Dr Studeny nie mówił nic na temat tego, że trzeba pierścień wymieniać. Mój pierścień ma teraz 5 lat. Wszystko jest względne. Soczewki hybrydowe mają być niby na 6-8 mcy a moja ma już 4 lata i nic się z nią nie dzieje. Specjalista mówi, że nie trzeba jej jeszcze wymieniać. Inna sprawa, że bardzo o nią dbam.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 19, 2020 8:54 pm   

Patrz Dynia, ja o moją soczewkę dbam [cotygodniowe odbiałczanie, codzienne czyszczenie lipocleanerem i dailycleanerem, trzymanie w płynach oksydacyjnych] i co? wżery... już nawet modyfikacja plazmatyczna nie pomaga tak jak kiedyś...
teraz ma 6 miesięcy i są lekkie wżery. na zeszłej nie było wżerów nawet gdy miała 9 miesięcy ale część miekka rozleciala się...
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Lut 19, 2020 9:04 pm   

Glub, ja tylko przepłukuję Biotrue i wrzucam do Biotrue i nic więcej.
 
 
lukas285 

Rok wykrycia SR: 2019
Dołączył: 15 Lut 2020
Posty: 10
Wysłany: Czw Lut 20, 2020 5:47 pm   

Chodzilo mi wlasnie o te segmenty jak jest z nimi ?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 20, 2020 7:55 pm   

Dynia napisał/a:
Glub, ja tylko przepłukuję Biotrue i wrzucam do Biotrue i nic więcej.


i moje oczy nie znoszą biotrue... pojebane chyba są
 
 
Anastasis 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 53
Wysłany: Pią Lut 21, 2020 12:23 pm   

biotrue, nie mają działania sterylizacyjnego na soczewki, podobnie jak większość do miękkich, hybrydy proponuję spróbować w aosepcie na nadletku wodoru, wysterylizują soczewki z wszelkiego syfu, powinno pomóc kto ma z tym dylemat
testowałem biotrue i renu porażka, stany zapalne, nietolerancja na soczewki, wizyty po okulistach okazało sie,że wymiana płynu pomogła,
może też się zdarzyc u kogoś nietolerancja na jakiś składnik konserwant w płynie,

[ Dodano: Pią Lut 21, 2020 12:27 pm ]
Dynia pewnie masz fajne oczka, że nic się nie dzieje po delikatnych płynach, możesz komfortowo nosić soczewki

[ Dodano: Pią Lut 21, 2020 12:30 pm ]
glub spróbuj aosept te duze butle, powinna byc róznica a odbiałczanie sporadycznie
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 23, 2020 1:53 pm   

aosepta oczywiście znam i używam także pokrewne.... nie działa tak jak opisujesz.

on tylko sterylizuje soczewki a nie usuwa osady
 
 
Anastasis 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 53
Wysłany: Nie Lut 23, 2020 2:38 pm   

Przynajmniej u mnie była przesiadka z biotrue na aosept liga różnicy
biotrue miałem często stany zapalne miesięczne toryczne robiły sie tygodniowe i nie dało sie nosić, oko nie znosiło, wyszły twarde plus concare a wiadomo jak się nosi twarde >>cegły>>
Ciekawe co będzie na starość z naszymi oczkami
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Lut 23, 2020 6:39 pm   

Concare najgorszy szajs jaki miałam. Ale wiadomo, na początku, naiwna ja, dawałam sobie wcisnąc wszystko przez lekarzy.
Soczewki hybrydowe wymagają innej pielęgnacji niż twarde, delikatniejszej. Żadne mydełka i innych wymyślnych rzeczy, bo niszczą soczewkę. Tylko płyn i nic więcej. Optometrysta obiecał mi, że po Biotrue soczewka będzie na dłużej ale nie spodziewałam się, że aż na tyle. A gdy zdarzyło się, że nie miałam tego płynu to lałam je i trzymałam w soli fizjologicznej. Od dłuższego czasu nie słucham lekarzy bo g.... wiedzą o soczewkach i wciskają wszystko i byle jak aby tylko odbębnić i zarobić.

My tu gadu gadu ale miło by było jakby się odezwał ktoś, kto ma ringi czy też segmenty dłużej niż 7 lat.
 
 
Anastasis 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 53
Wysłany: Pon Lut 24, 2020 10:21 am   

Myślę, że Pani wypowiedzi są zbyt radykalne, są lekarze/optometrysci którzy też coś wiedzą na temat właściwości płynów, zresztą na internecie też można na ten temat poczytać, sam fakt że concare nie jest płynem uniwersalnym do wszystkiego dużo mówi
Rzeczywiscie jest to dział wypowiedzi odnosnie pierścieni nie płynów
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Lut 24, 2020 8:01 pm   

Pierwszy raz mnie ktoś nazwał radykałem... Nie wiem czy się cieszyć czy zastanowić nad sobą :mrgreen:
To wszystko przez czekanie 36 lat na diagnozę, notoryczne odsyłanie przez lekarzy do psychiatry i to że dzięki lekarzom i braku jakiejkolwiek opieki choroba odebrała mi znaczną część wzroku i posadziła mnie na wózek, podczas gdy można było to przynajmniej odsunąć w czasie. Kiedyś myślałam, że nic gorszego niż stożek mnie już nie spotka... Supraśl!
Uważam, że mam prawo tak troooszeeeczkę sfiksować po tym wszystkim. A wszystkim pseudolekarzom, do których trafiałam mówię... (cenzura: bardzo brzydkie wyrazy plus gest posłanki Lichckiej).

I proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Używam Biotrue od wielu lat i w ulotce jak byk stoi: do pielęgnacji, oczyszczania, usuwania osadów białkowych, dezynfekcji, płukania i przechowywania. Zabija 99,9% drobnoustrojów.
Moje oczy produkują dużo syfu. Codziennie wyciągam obrzydliwe nitki z oczu a z tego co mówi mąż soczewka po całym dniu jest cała w osadzie (biała, jakby się w mleku moczyła). Po nocy w Biotrue soczewka wygląda jak nowa. Nigdy nie czyściłam jej siłowo, pomaga samo moczenie.
Wątpię aby jakikolwiek płyn miał właściwości sterylizacyjne. Sterylizacja to bardzo silny proces, który by raczej zniszczył soczewki bo działa się silnymi kwasami lub wysoką temperaturą.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 25, 2020 8:21 pm   

Dynia, ale raczej gadasz bzdury. to nie biotrue, biotrue nie czyści nic, nie ma żadnych wlaściwości czyszczących, ulotka to kit... gdyby czyścił to nie byłby łagodny dla oka. on ma zadanie konserwować soczewkę.

lekarz ci kit wcisnąl a propos czyszczenia hybryd- delikatne? tak ale bez przesady, miekkie jednodniowe są dlikatniejsze, tak samo dwutygodniowe. nie potrzeba czyścic? potrzeba
ile? tyle ile trzeba bo każde oko syfi inaczej- twoje może wcale. ale moje jest poligonem na srodki czyszczące. odbiałczanie i mydełka to codzienność.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Lut 25, 2020 8:37 pm   

No dobra, ale jak w takim razie wytłumaczysz długowieczność mojej soczewki i to, że po nocy wyciągam czystą soczewkę bez białego nalotu? Jest na niej trochę takiej piany jakby, płuczę ją tylko solą fizjologiczną z tego i na oko. Nic więcej. Syfu na soczewce jest codziennie dużo.
To nie lekarz. Nowak mi to doradził, optometrysta. Wszystko to, co mi mówił się sprawdziło. Natomiast lekarze polegli na całej linii. Ten płyn działa!
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 05, 2020 10:25 pm   

nie u mnie, moje oczy go nienawidzą. mam wyjątkowo żrące łzy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: