KERATOCONUS Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Mgła od doktora Jaworskiego
Autor Wiadomość
saddamus 

Rok wykrycia SR: 1986
Wysłany: Sob Lip 25, 2020 6:49 pm   Mgła od doktora Jaworskiego

Witam,
Siedem lat temu walczyłem z twardymi soczewkami, problem opisywałem w tym wątku:
http://forum.keratoconus.pl/viewtopic.php?t=1007
Niestety, poddałem się i wróciłem do okularów. Teraz jestem już w takim wieku, że kłopoty akomodacyjne + wysoki astygmatyzm składają się poważne problemy z wykonywaniem pracy.
Po siedmiu latach wyciągnąłem soczewki z pudełka i rozpocząłem walkę od nowa.
Daje sobie jakieś 2 miesiące na przyzwyczajenie i spróbuję uderzyć do jakiegoś innego doktora, tym razem we Wrocławiu.
Co ciekawe, odgrzebując tematy, zalazłem sporo wątków, które łączyły hasła doktor Jaworski i mgła, co rozbudza moje nadzieje, że jest jakaś szansa na takie soczewki, które będą pozbawione tego d-efektu.
Obecnie już czwarty tydzień zakładam soczewki po pracy i noszę do nocy + całe weekendy, wylewając co chwilę do oczu hektolitry soli fizjologicznej. Zdarza się czasem, że mam odczucie jakby oczy robiły się suche i wtedy soczewki są czyste, taki stan potrafi utrzymać się nawet przez 2-3 godziny. Nie widzę jednak tendencji ku poprawie, bo kolejnego dnia mgła powraca. Wizja w porównaniu do okularów jest jednak jak VHS do Ultra HD, więc jestem zdeterminowany, żeby ten temat ogarnąć.
Czy ktoś z was miał takie doświadczenia w kontekście dr. Jaworskiego, tudzież innych lekarzy ?

glub 

Rok wykrycia SR: 2001
Wysłany: Wto Lip 28, 2020 8:02 pm   

miałem podobną sytuacje ale z hybrydami synergyeyes, pierwsza para normalnie, druga fatalnie, bo pokrywały się mgłą, a konkrenie jaimś syfem z oczu, jakby soczewki nie były pokryte jakąś śliską warstwą. zmieniłem hybrydy z synergyeyes na eyebrid i temat zniknął. za to na tapete wszedł inny temat niszczenia czesci miekkiej przez moje łzy.

saddamus 

Rok wykrycia SR: 1986
Wysłany: Czw Lip 30, 2020 10:53 pm   

Wydaje mi się i trochę mam nadzieje, że to problem z wykonaniem. Nie mam żadnych problemów alergicznych, suchych oczu itp. Soczewki zakładam codziennie już od ponad miesiąca, wciąż czuje je ciasno na oczach, po takim czasie już chyba nie powinienem wogóle odczuwać, że je mam, a czuje się jak w za małych majtkach.

Odpowiedz do tematu