KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ania_kielce
Wto Lut 26, 2008 2:14 pm
Stożek na jednośladzie
Autor Wiadomość
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 2:12 pm   Stożek na jednośladzie

są na naszym forum osoby jeżdżące jednośladem? jak to u was wygląda?
kas otwarty czy szczękowy? pole widzenia itepe?

Mam kask otwarty AGV bo w zamkniętym czułem że mało widzę natomiast wkurzające są podmuchy wiatru- dlatego pod kaskiem noszę kominiarkę- skutecznie zmniejsza podmuchy wokół oczu.
może się mylę i powinienem był za cenę mniejszej widoczności nabyć jednak kask szczękowy?


rozbijam się niewielkim tanim chińczykiem po warszawie :) [/list]
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 8:40 pm   

na jednośladzie jeździłam kilka razy jako pasażer, na szczęście bez soczewek. zastanawiam się jak sobie radzisz z tymi podmuchami na jednośladzie, bo mnie podmuch wiatru na spacerze doprowadzają do szewskiej pasji.


ps. czy to jet ostrzezenie, ze jak bede w wawie mam uciekać i chodzic w podziemiach? :D
_________________
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 10:11 pm   

Ja jezdze na motocyklu, używam szczękowego kasku z szybą. z Twojego postu wnioskuję, że poruszasz się skuterkiem, w tym przypadku kask otwarty wydaje mi się lepszy jesli chodzi o widoczność a to w warunkach miejskich jest ważne, zawsze możesz założyć jeszcze jakieś okulary.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 3:29 pm   

Ania- nie musisz uciekać- nie rozjeżdżam pieszych :)
a z podmuchami i podkomarami [dowcip panów z intermotors] radzę sobie przy pomocy właśnie okularów przeciwsłonecznych [gdy świeci Słońce oczywiście] a normalnie noszę kominiarkę pod kaskiem- zmniejsza podmuchy.

Andriu - tak właśnie- poruszam się skuterkiem. nie miałem wcześniej doświadczenia z kaskami więc wybrałem otwarty - by móc całą głową obracać i widzieć więcej- jak mi się wydaje]

choć z drugiej strony w szczękowym to chyba mógłbym przewracać oczami bez obaw o spadnięcie soczewek?

taki otwarty w deszczu to masakra - btw powinni kaski seryjnie wyposażać w wycieraczkę :D
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 3:42 pm   

glub napisał/a:

taki otwarty w deszczu to masakra - btw powinni kaski seryjnie wyposażać w wycieraczkę :D


Ja nigdy nie uzywałem kasku otwartego (kiedyś, dawno, jezdziłem na WSk w tzw. orzechu :mrgreen: ) ale spróbuj jesli masz taką możliwość, pożyczyć od kogoś szczekowy i wtedy zdecydujesz w którym Ci wygodniej, w zamkniętym krople deszczu też przeszkadzają, poza tym te z "dolnej półki" lubią zaparować.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 7:47 pm   

wiesz, myśle że niżej AGV, Airoh nie zejdę :D
 
 
boby

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 5
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 6:10 pm   

ja śmigam w szarku troche ze względu na to że pracuje u importera na jednośladzie śmigam odkąd pamiętam prefereuje moto sportowe i nawet przy dużych prędkościach nie mam problemu
 
 
Adaś 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1
Skąd: Zambrów
Wysłany: Nie Lis 16, 2008 9:23 pm   

witam
jestem "świeżym" użytkownikiem forum (niestety) niedawno na jesieni kupiłem sobie motor i kask zintegrowany. Moim zdaniem alternatywą są okulary np przeciwsłoneczne ponieważ przy zamkniętej szybce ona paruje (muszę kupić lepszy kask;).
Pozdrawiam
_________________
:)
 
 
 
ewulsja 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączyła: 22 Gru 2007
Posty: 17
Skąd: Mniów/Warszawa
Wysłany: Nie Lis 16, 2008 11:32 pm   

Ooooooooooooo, uwielbiam jednoślady!!!!!!!!Wychodzi na to, że najbliżej mnie jest Glub, także jeśli (o ile w ogóle) to przeczyta, może da się nim przejechać :wink: Plis, plis, plis!
_________________
Ewcia :)
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 12:37 am   

Nooo:) udało mi się w końcu zresetować hasło i się wbić na forum.

Czyta czyta- tylko pisać za bardzo nie mógł :)
ewulsja- no nie wiem czy dam się przejechać- a jak jesteś bardziej ślepa ode mnie? :D
 
 
ewulsja 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączyła: 22 Gru 2007
Posty: 17
Skąd: Mniów/Warszawa
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 10:29 am   

:grin: No, nie zdziwiłabym się, gdyby tak było :lol: Ale jesteś najbliżej, także padło na Ciebie! Ale mam pomysł, wsiądziemy na jedznośladzika bez oczu (ja właściwie nie używam określenia soczewki)!!!!!!!!!! Ewulsja jest chętna, i to bardzo! W razie w pokrywam wszystkie straty.
_________________
Ewcia :)
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 1:22 pm   

Nie wsiadam bez oczu nawet do śniadania, nie mowiąc o moturze :)
 
 
ewulsja 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączyła: 22 Gru 2007
Posty: 17
Skąd: Mniów/Warszawa
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 7:14 pm   

A widzisz! A mnie się zdarza nawet wyjść bez oczu na spacer, jeśłi zrobię sobie "dzień dziecka". Ale tylko w towarzystwie, bo inaczej mogłabym już z niego nie wrócić :roll:

[ Dodano: Pon Lis 17, 2008 7:14 pm ]
Ale ok, rozumiem, że stchórzyłeś :cry:
_________________
Ewcia :)
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 8:11 pm   

bez oczu nie będę widział na co wsiadam, mógłbym się pomylić :D byś się mogła zdziwić.
 
 
ewulsja 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączyła: 22 Gru 2007
Posty: 17
Skąd: Mniów/Warszawa
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 9:27 pm   

Ale z kolei jeśli nie mam oczu, to często posługuję się...dotykiem :smile: Niekoniecznie byłabym zdziwiona!
_________________
Ewcia :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: