KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Usunięcie pierścieni INTACS
Autor Wiadomość
tomlorentus 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 10 Sty 2021
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 10, 2021 12:41 pm   Usunięcie pierścieni INTACS

Witam,

15 lat temu miałem wszczepione INTACS do jednego oka. W zasadzie jeśli chodzi o widzenie to poprawy nie było żadnej, ale chodziło głównie o zatrzymanie procesu postępowania choroby i to się chyba udało. Jednak od jakiegoś czasu strasznie boli mnie to oko i łzawi. Cały czas czuję że mam jakiś "obcy" element w rogówce. Czy orientujecie się czy gdzieś w Polsce (najlepiej Wrocław lub okolice) podejmują się usunięcia tych pierścieni? Wydaje mi się że to chyba lepsze rozwiązanie niż męczenie się z tym. W kilku klinikach, do których wysłałem maila powiedzieli mi, że albo nie słyszeli o takich operacjach usunięcia (klinika gdzie robiłem zabieg w Warszawie) albo zrobiliby to gdybym te pierścienie wszczepiał wcześniej u nich.

Pozdrawiam.
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Sty 10, 2021 8:00 pm   

Z Wrocławia do Czech rzut beretem. tam na pewno nie będą mieli takich problemów że skoro u nich nie wszczepiałeś to ci nie wyciągną. Masakra, widzę że lekarzom powoli zaczyna mocno odbijać a ja myślałam że to co wyprawiali kiedy ja walczyłam ze stożkiem to było już maksimum a ciebie widzę potraktowali jeszcze gorzej. Asekurują się że ho ho...
 
 
tomlorentus 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 10 Sty 2021
Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 12, 2021 6:35 am   

Wczoraj kolejny gabinet we Wrocławiu odmówił usunięcia intacsów. Jakoś gdy robiłem ten zabieg to zapewniono mnie, że jest on całkowicie odwracalny. Będę musiał w wekend przysiąść i poszukać w innych miejscowościach klinik okulistycznych. Czasami oko mam całe we łzach, więc tak się nie da funkcjonować za bardzo:(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: