KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak poznać że soczewka jest zepsuta?
Autor Wiadomość
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Lut 21, 2021 1:26 pm   Jak poznać że soczewka jest zepsuta?

Z moją hybrydą od kilku tygodni coś się zaczęło dziać. Jakby gorzej przylegała do oka i je podrażniała. Ostatni tydzień w ogóle nie mogłam jej założyć. Po założeniu czułam jakby coś bardzo mocno wbijało mi się w oko i powodowało potworny ból. Gdy ją ściągałam ból przechodził. Po tym wywnioskowałam że soczewka najprawdopodobniej się zepsuła. Gdy macam po niej palcem nie wyczuwam jednak niczego ostrego. Czuć to dopiero na oku gdy ją założę. Teraz moje pytanie po czym poznaliście że soczewka już nie nadaje się do użytku i trzeba ją wymienić? I tak wam wielkie szczęście że soczewka wytrzymała mi aż 5 lat. Jest więc niesamowicie wysłużona.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2021 7:28 pm   

No to skoro ma 5 lat to faktycznie do wymiany. Mogła zarosnąć osadami, mogła zmniejszyć swoją tlenoprzepuszczalnosc, mogła się także zmienić geometria twojego oka i soczewka zwyczajnie nie pasi do oka.
I standardowo przywalę się do czyszczenia soczewek. Czym ją czyścisz i ewentualnie odbialczasz?
 
 
Dynia

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 408
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Lut 22, 2021 10:11 am   

BioTrue - tylko i wyłącznie. Dzisiaj mąż obejrzał soczewkę i okazuje się że się rozkleiła w jednym miejscu.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 22, 2021 6:11 pm   

Moje oko nie toleruje biotrue. W ogóle nie czyściło moich soczewek. Używam płynów oksydacyjnych.

Ale skoro rozkleiła się miękka część to wiadomo że trza nową
 
 
Anastasis 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 53
Wysłany: Wto Lut 23, 2021 4:41 pm   

Dla mnie bio true wrażenie po stosowaniu, że słabo dezynfekują, miałem często stany zapalne, używałem innych płynów, specjalista też u mnie ich nie polecał, nie chcę przez to powiedzieć, ze dla inej osoby muszą być niewłaściwe, to tylko moje doświadcze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: