KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Soczewki hybrydowe - widzenie
Autor Wiadomość
Sprite19

Rok wykrycia SR: 2015
Dołączył: 24 Wrz 2016
Posty: 8
Wysłany: Pon Mar 29, 2021 5:06 pm   Soczewki hybrydowe - widzenie

Witam. Od kilku dni posiadam soczewki hybrydowe EyeBrid. Stożek 2/3 stopień a na drugim oku 3 stopień. Nigdy wcześniej nie miałem ani okularów ani soczewek. Po kilku dniach ich użytkowania jest dobrze, ostrość bardzo się poprawiła odczytam z tablicy 80/90 procent gdzie bez soczewek mam 30-40 procent, widzę dużo dużo lepiej ale liczyłem na to że będzie idealnie bo wiele osób mówi ze w soczewkach zapomina o stożku a u mnie jest niestety tak że nadal pozostały mi objawy stożka, dwóją mi się litery itd choć nie tak bardzo i ostrość jest lepsza więc dużo więcej przeczytam ale nadal się obraz podwaja. Czy to jest normalne przy soczewkach czy po prostu tak dobrane? Powiedziano mi że to wszystko co można zrobić tymi soczewkami na moich oczach.. Komfort noszenia jest super bez problemu cały dzień przechodzę i ich nie czuję. Czasami mam wrażenie że po zewnętrznych stronach robi mi się takie zamglenie chyba że to jest spowodowane brakiem nawilżania oczu, za mało kropli? Proszę o pomoc i rady czy soczewki są złe dobrane czy po prostu hybrydy nie eliminują całkowicie objawów stożka?
 
 
62krzych 

Rok wykrycia SR: 1979
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: Wto Sie 10, 2021 2:28 am   

Ja hybrydy nosze od dwudziestu kilka lat.
Nie narzekam, serio.
_________________
Pozdrawiam
 
 
piotr_dw 

Rok wykrycia SR: 2020
Dołączył: 17 Sty 2021
Posty: 1
Skąd: Tomaszów Lub
Wysłany: Pon Gru 20, 2021 11:44 am   

Na wstępie chcę się przywitać. Jest to mój pierwszy post więc cześć.
ja noszę od roku soczewki twarde i nie mogę narzekać, wprawdzie nie nosiłem innych więc trudno jest mi ocenić komfort.

Chciałem natomiast wspomnieć o samym widzeniu. Mianowicie na lewym oku nadal obraz mam lekko rozmazany, czyli stożek nie został w pełni zniwelowany. Rozmazanie przeniosło się jednak z dołu na górę. Co ciekawe zdarzyło mi się kilka razy pomylić soczewki prawą z lewą i nawet podczas noszenia prawej soczewki na lewym oku stożek nadal jest, gdy na prawej jest całkowicie zniwelowany. Wprawdzie na prawym oku stożek jest znacznie mniejszy niż na lewym, ale zdziwiło mnie to, że obie soczewki nie korygują stożka.

Zastanawiam się czy jest możliwość całkowitej korekcji stożka. Być może dobierając innego typu soczewki można to skorygować. Macie jakieś pomysły?
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Czw Lut 24, 2022 4:52 pm   

przy takim widzeniu pomysl o MyOring, mozesz zapomnieć o soczewkach na zawsze
 
 
 
GSR 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 361
Wysłany: Czw Mar 03, 2022 4:54 pm   

ptaszeek napisał/a:
przy takim widzeniu pomysl o MyOring, mozesz zapomnieć o soczewkach na zawsze


Rozwin
 
 
kanonier14 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 40
Wysłany: Nie Maj 28, 2023 9:22 am   

Cześć,
nosiłem soczewki hybrydowe 3 lata (dodam, ze dobierałem je juz po przeszczepach rogówki) i widzenie w nich było perfekcyjne. Nie miałem żadnych objaw stożka. Do tej pory miałem soczewki firmy SynergEyes.
2 msc temu dobierałem znowu soczewki tym razem spróbowałem z firma EyeBrid no i po prostu nie siadły mi te soczewki. Czuc je było wyraznie w oku, troche mi przeszkadzaly w przeciwiwnstwie do tych z firmy SynergEyes, więc możę to kwestia producenta. Ostatecznie nie wzialem EyeBirdów i wybralem miniskeralne, a stara hybryda siedzi w pojeniczku i bedzie uzywana tylko do sportu.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 02, 2023 10:59 am   

patrz- a ja z hybrydamimiałem odwrotne boje. synergyeyes do bani. a eyebrid w ogole nie odczuwalne na oku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: