KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
NIE TRZEĆ OCZU!!!
Autor Wiadomość
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
  Wysłany: Czw Lip 12, 2007 1:05 am   NIE TRZEĆ OCZU!!!

cytat z anglojęzycznej strony KC SUPPORT:

Cytat:
Disease Progression

Unfortunately, it is impossible to predict the rate of progression in a person diagnosed with Keratoconus. The factors that cause progression are not known. Progression can vary from person to person. The disease may advance rapidly and stop as suddenly as it started only for this cycle to repeat months or years later. Instead of a cycle, it may gradually advance slowly for 10 to 20 years and then remain stable. Keratoconus progression is normally measured in years rather than weeks or months.Some doctors believe that there is a relationship between the onset of the disease and the severity of the disease. One factor that has been linked, although not proven, is eye rubbing. This has been said to increase progression. Many doctors recommend that KCer's abstain from eye rubbing. Any surgery that weakens or thins the cornea can also increase progression. Cosmetic eye surgery such as LASIK should never be performed on a Keratoconic eye. Factors such as heavy and prolonged computer use and general eye strain have not been linked to Keratoconus progression.


Wniosek:

Nie trzeć oczu!!!!!
 
 
Romano 
stożkowy strażak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 67
Skąd: k/Łowicza
Wysłany: Sob Lip 14, 2007 9:37 am   

Nie wiem jak to jest z tym tarciem oczu. Ja swoje tre ile w lezie zwłascza jak zdejmuje szkła(nie moge sie powstrzymać). Stożek od kilku lat w miare stabilny. Pewnie jest tak że komu ma sie stożek rozwinąc to czy on bedzie tarł oczy czy nie to i tak nie powstrzyma choroby. Myśle że niekorzystne jest tarcie w tedy gdy sożek "rośnie"
_________________
gasić keratoconus ile się da
 
 
camouflage 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 8
Skąd: k/Biłgoraja
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 11:16 pm   

Mnie lekarz ogólnie powiedział, że tarcie oczy podrażnia wierzchnią warstwę stożka co może zwiększyć podrażnienia i wzmożyć swędzenie... oprócz tego może być chwilowa poprawa widzenia w wyniku wpuklenia się keratoconus'a... ale ja i tak się do tego nie stosuję, a zwłaszcza na wiosnę i w lecie...w okresie pylenia...wtedy tarcie oczu to już w moim przypadku odruch bezwarunkowy :P
 
 
 
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 12:41 am   

skoro w okresie pylenia, to pewnie jest to efekt alergii
 
 
camouflage 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 8
Skąd: k/Biłgoraja
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 3:59 pm   

No tak... tylko, że tarcie oczu faktycznie pogarsza sytuację :/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: