KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
programy pomocy dla SR

Czy masz aktualnie grupę inwalidzką, orzeczony stopień niepełnosprawności (SN)?
Nie,
60%
 60%  [ 21 ]
Lekki SN, częściowa niezdolność do pracy,
5%
 5%  [ 2 ]
Umiarkowany SN /całkowicie niezdolny do pracy,
28%
 28%  [ 10 ]
Znaczny SN / niezdolny do samodzielnej egzystencji,
5%
 5%  [ 2 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
maciej 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 13
Skąd: Jarocin
  Wysłany: Pią Paź 05, 2007 3:26 pm   programy pomocy dla SR

Może ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia na ten temat??? PFRON, PCPR, ZUS, MGOPS, ulgi komunikacyjne. A może coś więcej?
_________________
optymizm to podstawa bez wzgledu na zdrowie, ja tym żyje ...
 
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 3:56 pm   

ZUS MOPS PCPR PEFRON duzo pisz broszurki ulotki cuda na kiju a jak co do czego to wielkie g............ :evil:
 
 
maciej 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 13
Skąd: Jarocin
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 4:16 pm   

DEDAL, no to chyba jesteś troszkę w błedzie ja na dzień dzisiejszy dostałęm dużej pomocy z ich strony. przez dwa lata z nimi mam do czynienia uzyskałe dofinansowanie blisko 40 tyś
_________________
optymizm to podstawa bez wzgledu na zdrowie, ja tym żyje ...
 
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 6:32 pm   

to ja czegos nie rozumiem składalem wniosek w PCPR na likwidacje barjer gdzies koło kwietnia do tej pory nic a nie przepraszam przysłali ze z braku funduszy sprawa nie jest rozpatrzona w MOPS dostałem zasiłek pielegnacyjny 153 zl składałem podanie o jkies dofinansowanie na leki nie dostałem nic a wiem ze rodzinom alkoholikow płaca prad daja na zime opał ubrania i tak dalej wiec gdzie sens??czekam na twoje opisy tych dofinasowan
 
 
maciej 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 13
Skąd: Jarocin
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 11:05 pm   

DEDAL, no to dziś pierwszy program uzyskiwania pieniędzy z PFRON
przede wszystkim trzeba mieć grupę inwalidzką minimum umiarkowaną w większości projektów lub jej równorzędnej w ZUS lub innej.
Homer
tu można uzyskać nawet 60 tyś jednorazowo ale domyślam się że twój przypadek się na to nie nadaje
w przypadku projektu HOMERa wiadomo że trzeba mieć w orzeczeniu napisane niepełnosprawność z powodu wzroku i minimum umiarkowaną grupę w tym przypadku można starać się o komputer za jakieś 25 tyś zł nie znam przypadku odmownego tego projektu
wniosek składa sie na początku każdego roku w oddziale PFRON (koło kwietnia termin i zmiany są co roku ogłaszane na stronie PFRON )
jeśli będzie trzeba służę pomocą wypełnienia wniosku trzeba pamiętać że w tej chwili umowę podpisujemy na 5 lat nie można go sprzedać wymienić itp.
_________________
optymizm to podstawa bez wzgledu na zdrowie, ja tym żyje ...
 
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 11:00 am   

maciej, mam orzeczony znaczny stopień wiec mysle ze chyba sie kwalifikuje bo wiekszego stopnia juz nie ma :grin:
 
 
maciej 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 13
Skąd: Jarocin
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 3:21 pm   

no to możesz w pełni korzystać z każdego programu jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowo program homer to ci pomogę i jak tylko znjadę chwile opisze następny a jest ich jeszcze kilka ale trudno tu pisać w kilku zdaniach. samego mówienia to jest nawet 5 godzin
_________________
optymizm to podstawa bez wzgledu na zdrowie, ja tym żyje ...
 
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 10:54 am   

no wiec zaczołem ale tak jak napisałem PCPR nie rozpattrzyło mojego podania bo niby brak finansow,ale osobiście podejrzewam ze jak wszedzie i tam jest ogromna korupcja i znajomosci ręka ręke smaruje :evil: :evil: :evil: :evil:
 
 
maciej 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 13
Skąd: Jarocin
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 1:33 pm   

programy PFRON
http://www.pfron.org.pl/z...ph?OpenFrameset
_________________
optymizm to podstawa bez wzgledu na zdrowie, ja tym żyje ...
 
 
 
damdam 
składak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: 50°91' N, 15°73' E
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 10:01 pm   

maciej napisał/a:
średnio raz na semestr idzie zarobić
maciej napisał/a:
kolejne pieniążki do kieszeni
maciej napisał/a:
dwa programy z których idzie coś wyciągnąć
Patrząc na te zwroty martwi mnie troszkę Twoje podejście do tematu, a to:
maciej napisał/a:
można sobie wakacje zrobić gratis z dziewczyną
to już chyba przegięcie.

Poza tym proszę o mniej chaotyczne pisanie. Wiele z Twoich postów poprawiam, ale wielu myśli po prostu nie rozumiem. Poza tym mnóstwo błędów ortograficznych. Wszyscy mamy słaby wzrok ale to nie zwalnia nas z obowiązku poprawnego pisania. Polecam przeglądarkę Firefox z doinstalowanym słownikiem, który sprawdza błędy ortograficzne na bieżąco podczas pisania. Niestety z logicznymi i stylistycznymi trzeba sobie samemu poradzić.
Ja np nie rozumiem tego:
maciej napisał/a:
700zł *100% =1400zł
:(
Purystą językowym nie jestem, ale proszę o choć trochę logiki bo potem zalewa nas mnóstwo niepotrzebnych pytań. Popraw, proszę, swoją myśl aby informacje te służyły wielu forumowiczom.
_________________
pozdrowionka Damian
 
 
 
maciej 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 13
Skąd: Jarocin
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 10:29 pm   

Panie administratorze, jeśli uważasz, że mój pomysł przedstawienia programów na forum jest błędem, to mam pytania:
Pierwsze, które mnie boli najbardziej

1. czy osoba niepełnosprawna, która ma nikłe możliwości dochodowe (przede wszystkim osoby niepełnosprawne z powodu wzroku, np. SR ) mająca rentę nie większą niż 524,78 zł przy rozwalonym funduszu zdrowia, może być według pana osobą samodzielną? Przynajmniej finansowo? osobę, która musi zapłacić minimum 1500 zł za soczewki? Czy pan zdaje sobie sprawę z braku komfortu psychicznego takiej osoby?

2. czy pan zdaje sobie sprawę z tego ile pieniędzy między innymi w tym roku idzie na odprawki naszych posłów ?
A na waszym forum jest nie jeden post, w którym napisane jest tak: ”PCPR itp. nie przyznają pieniędzy bo nie ma pieniędzy ” . jak by pan znał zasady oraz sposób przyznawania pieniędzy na poszczególne jednostki , mogli byśmy dyskutować .
Zeszłego roku polityka naszego parlamentu spowodowała kolosalne straty dla osób niepełnosprawnych (pieniądze nie dotarły)

Podsumowując: czy osobie chorej dodatek rzędu średniego dodatkowego dochodu, jaki można uzyskać (czysto teoretycznie )200zł miesięcznie, biorąc kryterium dochodowe (odpowiednio niskie dochody na osobę) PFRON to za dużo??? Otóż: to jest kropla w morzu potrzeb takich osób! A i tak niewielu z nich wie nawet o tym, ze takie pieniądze mogliby uzyskać, bo one im się po prostu należą.
Dodam jeszcze tyle, tych pieniędzy nie idzie stracić na wódkę, papierosy!!!!!! Z każdego grosza trzeba się rozliczyć dokładnie!
Następne pytanie:

3. czy to forum jest kierowane tylko dla osób zdrowych i bogatych ? bo przyznaję, że coraz częściej mam takie wrażenie.
Moja „choinka słowna i kolorystyczna” jest spowodowana brakiem możliwości przejrzystego czytania postów na forum i możliwości poprawek. poniżej ma pan stronę którą ja mogę przy pomocy komputera przeczytać . waszej się niestety nie da.
Ostre kolory !!
Kontrast!!!!
Cieszy mnie że tyle osób z SR nie musi tego stosować i być może nie wiedzą co to program powiększający mówiąco. Tylko pozazdrościć! Ja bez soczewek nie widzę….

http://www.pfron.org.pl/z...xt?OpenFrameset

4. czyli rozumiem że pana zdaniem można na forum niegrzecznie mi zwracać uwagę w ten sposób. To świadczy o wysokiej kulturze osobistej pana administratora! szkoda że administrator nie wie co to email, wiadomość prywatna.

5. często takie osoby niepełnosprawne jak ja, czy wielu innych, którzy wypowiadają się na tym forum i które spełniają kryterium przyznania jakiegokolwiek dofinansowania, nie rzadko kosztują państwo nawet 3 tyś miesięcznie. A czy nie byłoby prościej zastosować metody aktywności społecznej i zawodowej kosztem 200zł miesięcznie? Czy to za dużo??
Posumowanie: gdyby było inaczej, dawno by PFRON padł i nie pisano by nowych projektów i chwała Bogu, bo inne rozwiązania typu: ulgi podatkowe są tylko dla bogaczy. By odliczyć podatek trzeb go najpierw zarobić. Myślę że administratorzy tego forum nie klasyfikują się do tych projektów, są za bogaci.

W mojej miejscowości każda osoba, której w ten sposób pomogłem, dziś pracuje. I stara się dopasować wykształcenie do potrzeb rynku pracy, biorąc pod uwagę swoją niepełnosprawność.
Przepraszam tylko za jedno: moje błędy ortograficzne. Wiem, że stylistyka moja tez daje dużo do myślenia, ale nie każdy potrafi być takim logicznym pisarzem jak pan administrator!

http://www.pfron.org.pl/z...xt?OpenFrameset
_________________
optymizm to podstawa bez wzgledu na zdrowie, ja tym żyje ...
Ostatnio zmieniony przez maciej Pon Paź 08, 2007 9:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 9:28 pm   

damdam, to nie jest tak ze chcemy w jakis sposob zarobic lub cos w tym stylu na tym ze posiadamy grupe i cos sie nam nalezy,bo kiedy przychodzi dzien w ktorym dokonujesz wyboru czy leki czy na zycie a twoim wnioskiem MOPS lub GOPS podtarł sobie tyłek to sformuowania typu dodatkwa kasa lub dodatkowe pieniadze to pikuś.Trzeba tego doświadczyc wtedy mozna to głębiej zrozumieć
 
 
damdam 
składak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: 50°91' N, 15°73' E
Wysłany: Wto Paź 09, 2007 9:06 am   

Po pierwsze nie negowałem jakiegokolwiek sposobu na dofinansowanie dla stożkowców a tylko sposób prezentacji możliwości ("wakacje z dziewczyną"). Z pewnością w zapisie przedmiotowym finansowania czegoś takiego nie uwzględniono.

Panie macieju: Uwagę zwróciłem bardzo grzecznie! I proszę tutaj nie pisać o jakiejkolwiek niegrzeczności!. Wg mnie to właśnie Pan jest sprawcą takowej obnażając brak szacunku dla rozmówców poprzez właśnie taki styl wypowiadania się ale nie tylko.
Uwaga tyczyła się kolorowanek i stylu pisania, z którego aby cokolwiek zrozumieć trzeba było każdy Pana post przeczytać kilkukrotnie a i tak nie gwarantowało to sukcesu. Kolorowanka występowała w odniesieniu np do ... numeru podpunktu, reszta tekstu była czarna. Nie wiem jak to pomaga w lepszej przejrzystości tekstu ale jak dla mnie lepiej zrobić interlinie między akapitami. Nie uważam też aby stożkowcy źle czytali kolory, przeszkadzał im kontrast (dla słabowidzących jest on raczej pożądany). Sam bez soczewek nic nie widzę ale kolory odróżniam.

Z resztą postu nie będę polemizował ponieważ autor po uprzednio zapisanej odpowiedzi zwyczajnie zmienił zdanie i dokonał gruntownej jego edycji.

Widać moje uwagi pomogły bo styl autora się poprawił. O to właśnie chodziło.
_________________
pozdrowionka Damian
 
 
 
endriu 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 59
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 8:47 pm   

moze ktos napisac jak to jest z tym komputerem dla homera,dokladniej chodzi mi o to w jakiej wysokosci jest dofinansowanie i ile trzeba wylozyc z wlasnej kieszeni i jaki zestaw mozna kupic
 
 
maciejfx 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 39
Skąd: Hrubieszów okolice
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 10:33 am   

nie zabierałem głosu już dawno , ale popieram Macieja - mojego imiennika zresztą.
rozmawiałem z nim poza forum i ma moje pełne poparcie.
a że ma taki a nie inny styl...
no cóż żyjemy w wolnym kraju .
ja już kiedyś odniosłem wrazenie że kilka osób na Forum , nie ma problemów finansowych i nie wie o czym mówią inni.
troszkę empatii.
_________________
jest takie rosyjskie przysłowie ;
nadzieja umiera ostatnia...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: