KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ania_kielce
Czw Wrz 27, 2007 7:35 am
Płyny do soczewek twardych
Autor Wiadomość
Zen 
Administrator

Rok wykrycia SR: 2003
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 18
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 8:57 pm   Płyny do soczewek twardych

Jakich stosujecie płyny do mycia i przechowywania soczewek?
ja stosowałem dwa Bostony no i niestety oczy mi po nim troche puchły wiec teraz zmieniłem na Total Care i jest OK.
Do przechowywania stosuje Saline firmy Bausch & Lomb.
Teraz pytanie
Czy istnieją jakieś krople do nawilżania oka i zarazem działajace kojaco dla oka?
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 2:18 pm   

Ja stosuje do soczewek płyn 3in1 Solo Care Hard (wcześniej stosowałem Bostona ale mi nie służył).
Co do nawilżania oczu w soczewkach polecam Hylo Comod krople nawilżające do wszystkich rodzajów soczewek kontaktowych - dla mnie są jedynymi nawilżającymi kroplami, które działają i które można lać w oko z soczewką.
Pozdro.
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 8:47 pm   

ja używam płynu do mysia i przechowywania soczewek: Piiloset O2

natomiast kropli nawilżających HYABAK
_________________
 
 
dziango


Rok wykrycia SR: 1991
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 12
Wysłany: Śro Paź 26, 2005 10:22 pm   

ja uzywam bostona i jest spoko. nie robi roznicy jaki plyn a z tym to przynajmniej nie musze sie bawic w dodatkowe mydelko.
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pią Paź 28, 2005 8:15 pm   

a ja odkąd mam new soczewki zmieniłam płyn na Piiloset O2 dodatkowo po zdjęciu soczewki czyszczę żelem i wrzucam do płynu na noc
_________________
 
 
parch 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 5
  Wysłany: Śro Maj 17, 2006 11:18 pm   3 płyny

Stosowałem Bostona, ale po kilku godzinach noszenia soczewek miałem dosyć. Używam teraz starym sposobem 3 płynów Bauscha - mydełko, płyn do przechowywania i roztwór soli fizjologicznej. Teraz jest w porządku, chociaż potrafi mnie dopaść ból. Do nawilżania używam płynu renu w niebieskim pudełeczku albo bauscha.
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 11:34 pm   

jako że nosze miękką [1 jednodniowe moisty] pod twardą, korzystam z płynów do miękkich [solo care i complete], bo podobno nie zaszkodzą twardym, a gdybym zakładal twardą w płynie na miękką to mógłby być problem.
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 3:37 pm   

no plyn do miekkich soczewek nie szkodzi ale nie czyszcza tak dokladnie jak plyny do twardzieli, wiem bo na poczatku moj byly niedouczony lekarz mi kazal je stosowac, a potem gdy te soczewki obejrzal "fachowiec" dziwil sie ze cos widzialam takie byly zasyfione
_________________
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 9:30 pm   

Wydaje mi się że jak zakładam miękką a na nią twardą to twarda nie powinna mięć odrobiny płynu do twardych. chyba że się mylę? obecnie używam one day acuvue moist.
na każdym płynie do twardych czytałem "nie stosować do miękkich"
a z czyszczeniem: stosuję mydełko bausha i tabletki odbiałczające.
hm mowisz że niewystarczające.

Zaryzykować jednak płyn do twardych mimo soczewki miękkiej pod twardą?
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 9:44 pm   

nie wiem, najlepiej zapytaj swojego lekarza!
_________________
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 9:50 pm   

pytalem, im jest wszystko jedno.
 
 
Maria70 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 41
Skąd: OPOLE
Wysłany: Sob Sty 05, 2008 9:27 pm   

Witam !!Ja używam do twardych szkieł kontaktowych- płynny do miękich szkieł i robię to od 5lat i wszystko jest ok , wiec mam pytanie czy ktoś jeszcze tak robi ?
 
 
jarex 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 9
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 10:55 pm   

Do twardych Boston, a na miękką jako podkładkę pod twarda Solo Care Aqua. W zasadzie jest ok. Kiedyś był Solo do twardych, a z braku laku był płyn. mydełko Bausch i sól fizjologzna, ale to dla mnie za dużo i z tym mydełkiem nie radziłem sobie :lol:
 
 
CYNAMONA 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 4
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 1:30 pm   

Witam,


czy używa ktoś do czyszczenia soli fizjologicznej?
Do tej pory używałam mydełka, EYEYE B5 do przechowywania i jakiegoś do płukania np. EYEYE lub Boston (do miękkich). Teraz zmieniłam soczewki na nowe u innego lekarza i kazano mi zamiast pukania w tym płynie do miękkich, używać soli fizjoligicznej...ktoś może używa?
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 2:15 pm   

No ja myje, płukam i przechowuje soczewki w eyeye b5 active (3in1) czasami płukałem soczewki solą fizjologiczną jak myłem je mydełkiem concare. Ale bardziej skłaniał bym się za płukaniem płynem niż solą fizjologiczną (nigdy dłużej tego nie robiłem tzn zdarzało mi się płukanie solą fizjologiczną parę razy w miesiącu ale nie każdego dnia)
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: