KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ania_kielce
Wto Lut 26, 2008 2:14 pm
stożek a wojsko
Autor Wiadomość
damdam 
składak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: 50°91' N, 15°73' E
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 6:48 pm   

boby napisał/a:
tam powiedzieli mi że z wojskiem mam spokój tylko że skoro na pierwszej stawce (około 5 lat temu) dostałem kat "a" (stożek był minimalny i trudny do diagnozy) to musze przejść przez procedure bo wojsko nie uznaje że ktoś był zdolny do służby a potem nie

Ja też na pierwszej miałem kat. A. Potem studia i po studiach sam złożyłem wniosek (zawierający tylko potwierdzenie SR wystawione prze mojego okulistę, u którego nawet nie leczyłem się na SR) o ponowne przeprowadzenie komisji lekarskiej. Wysłali do swojego okulisty a po powrocie otrzymałem E (niezdolny w czasie wojny i pokoju). I tak jest do dziś. Nie wiem czy wpływ na to miał również roku ukończenia studiów (przepisywali do rezerwy) ale raczej wątpię.
_________________
pozdrowionka Damian
 
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 11:44 am   

No dobra :) to mam fajną zagadkę :P P

Mam kat. A : ) z paragrafem o wzroku - wtedy astygmatyzm (badanie na szybkiego bylo robione - bo Pani, ktora badala byla już w płaszczu:P )

Co ciekawe, mam też prawo jazdy kat. B bezterminowo : )


I teraz moje pytanie: chcialbym ponownie podjesc do komisji lekarskiej, żeby mieć już papier, że się do wojska nie nadaję :P - ale czy w to może wpłynać w jakiś sposób na moje prawo jazdy? :> Mogą mi je odebrać, lub zmienić na terminowe? :-)

Pzdr..
 
 
 
irek-28- 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 11:56 am   

Mogą ci odebrać albo kazać ci zrobić badania i najgorsze jest w tym że tam gdzie cie wyślą. Ja podam to na przykładzie orzecznictwa niepełnosprawności ja ci wydają orzeczenie na wzrok czyli 0-4o i nie daj boże ci się zachce karty parkingowej to cie zaraz namierzą i wtedy masz po prawku.
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 3:39 pm   

Wiec tak na poczatku powiem ze posiadam prawko kat a,b,t bezterminowe posiadam tez karte parkingową z orzecznictwa i nikt mi prawka nie zabierze niem takiej opcji bo po pierwsze mam bezterminowe a po drugie moge prowadzic w szkłach choc w szkach nie chodze,nie prowadze bo słabo widze ale prawko mam i nikt mi go nie zabierze.za przykład moge podac ze znam kgos kto miał terminowe potem wykryto mu stozek zrobił przeszczep bez soczew nie widzi praktycznie nic a teraz stawał i dostał bezterminowe.Co do woja to trzeba stanac zjakims papierkiem ze sie ma stozek ale bez twardzieli i po sprawie
_________________
"Być nie mieć"
 
 
irek-28- 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 6:56 pm   

Ja ci podam na przykładzie Katowic nie wiem jak to wygląda w Polsce , więc jak ci orzekną niepełnosprawność wzrokową to zaraz to idzie do wydziału komunikacji. A co do wojska dostałem kategorie E od razu jakoś mnie tam nie chcieli. Podam przykład mojego znajomego tylko na innej chorobie, więc popadł w euforie że sobie załatwił wojsko że nie musi iść, ale czar prysnął wezwanie do wydziału komunikacji oczywiści chodziło o prawo jazdy powtórne badania pod kątem chory i po prawku.
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 7:12 pm   

hmm... ale nie można zrobic tak, ze na badanie wzroku na komisje lekarską pójdę bez soczewek, a na badanie wzroku (w razie czego) w wydziale kom. z soczewkami ? :) )
 
 
 
malek 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 27, 2007 3:47 pm   

ja też mam kat. D Z tym, że na komisji lekarskiej w ogóle nie wiedziałem jeszcze, że mam stożek... Dostałem skierowanie na dodatkowe badania i dostałem D. Oczywiście na tych dodatkowych badanich też mi nie zdiagnozowali stożka :evil:
 
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Gru 27, 2007 5:55 pm   

a jak to sie ma do prawa jazdy Twojego ? :)
 
 
 
malek 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 28, 2007 8:06 pm   

Jak byłem na komisji jeszcze nie miałem prawa jazdy.

Jakiś czas po zdaniu egzaminu dostałem wezwania na badania (sorry ale już nie pamiętam gdzie, ale były to dość szczegółowe badania łącznie z psychologiem :wink: , kosztowały wtedy coś ok 200zł ).

Od wezwania mogłem się jednak odwołać i tak zrobiłem. Odwołanie zostało przyjęte i nie musiałem robić tych zleconych badań - zostały uznane te te robione w nauce jazdy (prawko na 3 lata). Po upływie tych 3 lat poszedłem na drugie badania, gdzie dostałem prawko już bezterminowo - ale wiadomo jak to u nas jest.

W międzyczasie byłem u lekarza, który twierdził, że do amatorskiego prawa jazdy wystarcza pełna ostrość widzenia na jedno oko.
 
 
 
mastel 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 124
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Sob Gru 29, 2007 11:26 am   

malek napisał/a:
Jakiś czas po zdaniu egzaminu dostałem wezwania na badania (sorry ale już nie pamiętam gdzie, ale były to dość szczegółowe badania łącznie z psychologiem :wink: , kosztowały wtedy coś ok 200zł ).


Miałeś badania w jednym z Ośrodków Medycyny Przemysłowej

malek napisał/a:
W międzyczasie byłem u lekarza, który twierdził, że do amatorskiego prawa jazdy wystarcza pełna ostrość widzenia na jedno oko.


opisałem to na pierwszej stronie tego wątku - Ostrość wzroku
każdego oka osobno oraz przy patrzeniu razem nie mniej niż 0,5
_________________
Nie jest źle, a dobrze wcale...
 
 
merlin7 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 6
Skąd: Okolice Kielc
Wysłany: Śro Lut 06, 2008 2:57 pm   

To jak dostane kategorie D czy E na komisji wojskowej to i do pracy mnie chyba nie przyjmia(chodzi mi o Panstwoiwa Straz Pozarna)
_________________
Ja jestem Sprite a stożek pragnienie:)))
 
 
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 2:59 pm   

ja mam kat. E ma nadzieje ,ze przy ubieganiu sie o rente mi to pomorze :)
_________________
admin :P
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 7:39 pm   

merlin7 napisał/a:
To jak dostane kategorie D czy E na komisji wojskowej to i do pracy mnie chyba nie przyjmia(chodzi mi o Panstwoiwa Straz Pozarna)

No, niestety, ale tak chyba będzie :cry: przy czym jesli nawet byłaby jakaś "furtka" to w trosce o samego siebie bym tam się nie pchał, dlatego że przy pożarach występuje mnóstwo toksycznych związków chemicznych + bardzo wysoka temperatura, co bardzo niekorzystnie może wpłynąc na Twoje soczewki (głównie wysoka temp.) Pamiętam, jak kiedyś odbywałem kurs ratownika medycznego to prowadzący wspominał że poszkodowani w pożarach, którzy noszą szkła kontaktowe mogą je mieć "zwulkanizowane" z gałką oczną. Chodzi o wysoką temperature z jaką mieli do czynienia. Drastyczne ale prawdziwe.
 
 
cezary

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 12
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 1:30 pm   

czesc ja chce isc do wojska ale ze stozkiem to może byc kłopot czy zna ktos sposób jak to obejśc oczywiscie nie robiac przeszczepu rogówki;

[ Dodano: Nie Mar 23, 2008 1:30 pm ]
czy przy takim schorzeniu mozna ubiegac sie o rente?
 
 
kbam

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 23
Wysłany: Śro Kwi 09, 2008 8:01 pm   

Dostałem dzisiaj bilecik do wojska. Oczywiście bede składał wniosek o powtórną komisję lekarską. Czy na takiej komisji wystarczy przynieść jakieś zaświadczenia od okulistki że sie ma stożek, jakieś mapy rogówki i być w soczewkach? (widzenie 0.9) Czy nie wystarczy sam fakt posiadania stożka i na czas komisji lepiej jest zdjąć soczewki , nic nie widzieć i przeczytać ledwo pierwszy rząd z tablicy ? Dodam ze wolalbym byc w soczewkach bo bez nich bede poruszal sie troche po omacku.
Pytam bo widze ze sporo osob przeszlo juz takie komisje , natomiast nie doczytalem sie szczegolow.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: