KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Lacrimal
Autor Wiadomość
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 10:11 am   Lacrimal

Stosuję krople do oczu lacrimal, głównie z powodu niskiej ceny, jednak nie jestem przekonany czy mozna je stosować na soczewkę. Lekarza nie pytam, bo wiadomo co poleci, te które sam sprzedaje. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi kroplami?
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 11:58 am   

czy są one bez konserwantów?
jeżeli tak to powinny być ok i nie zniszczyć soczewki, no chyba, że powodują nieprzyjemne uczucie po zakropieniu nimi to może lepiej zmień na inne.
_________________
 
 
bez 


Rok wykrycia SR: 1992
Dołączyła: 04 Lip 2007
Posty: 6
Skąd: rybnik
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 5:56 pm   

ja stosuje krople lacrimal od wielu lat i jestem z nich zadowolona,nie zauważyłam by miały niekorzystny wpływ na soczewkę,normalnie zakrapiam oczy majac soczewki
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 9:35 am   

Tutaj jest opis tych kropelek, nie wiem dlaczego lekarze nam ich nie polecają... .
http://www.i-apteka.pl/p/..._(2_x_5ml).html
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 11:56 am   

bo są za tanie :mrgreen:
_________________
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Sob Mar 29, 2008 9:27 am   

Zakupiłem te kropelki, bardzo fajne bo male opakowanie i tanie :mrgreen: .
Tylko znowu przeczytałem ulotke ...sam nie wiem po co i przeraziłem się troche gdy napisano tam, iż zakrapiać oczy po wyjęciu soczewek miękkich (fakt miękkich soczewekpomijam) :roll: a założyć powtórnie soczewki po około 30 minutach :roll: . Wkropiłem sobie już ich troszeczkę oczywiście nie wyjmując soczewek i póki co nic się nie dzieje....mam nadzieje,że nie ma opcji by soczewki uległy zniszczeniu :?: bo już by mnie to totalnie dobiło, chociaż po składzie chemicznym nie zaauważyłem by były jaieś dziwne składnik, które mogą zaskodzić

[ Dodano: Sob Mar 29, 2008 8:34 am ]
martwi mnie tylko jeden składnik tych kropli "alkohol poliwinylowy", jest główną substancją czynną (kiedyś czymś takim o ile dobrze pamiętam czyściłem płyty CD :mrgreen: ... płyty czyści dobrze
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: