KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ania_kielce
Śro Lip 16, 2008 1:47 pm
moje poczatki z SR
Autor Wiadomość
bartek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 2
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 12:10 am   moje poczatki z SR

Hej!

Czytam to forum od jakiegoś czasu i pomyślałem, że może warto by się przedstawić. Mam na imię Bartek (jak widac ;) ), jestem z Warszawy i mam 23 lata.

Zacząłem podejrzewać stożek w lecie ubiegłego roku. Pojawiło się wtedy podwójne widzenie, które było widoczne tylko po ciemku, gdy patrzyłem na pojedyńczy punkt światła. Nie dość, że był on podwójny, to jeszcze trochę mi się "rozciągał" w dół. We wrześniu poszedłem do okulisty, który skierował mnie na topografię oka. W grudniu dostałem skierowanie do p. Szymanka na dokładniejsze badania i ewentualne wyrobienie twardych soczewek, co zrobiłem tydzień temu. Za dwa tygodnie będą już gotowe i zacznę je nosić. W sumie stożek nie przeszkadza mi tak bardzo, ale właśnie to jest dla mnie powodem, by zatrzymać jego rozwój. Obecny moment jest najlepszy. Najlepiej będzie, jeśli mi się stożek ustabilizuje teraz, a nie gdy już prawie nic nie będę widział.

Mój stożek nie jest w zaawansowanej fazie, bez okularów mam 50% widzenia, z okularami (-0,75 D, cylindry) mam 100%. Został wcześnie wykryty w zasadzie tylko dlatego, że mój ojciec również ma stożek, więc byłem wyczulony na to, że go też mogę mieć. Jego stożek jest dość zaawansowany, ale od wielu lat stoi w miejscu i nawet podobno trochę się cofnął. Co dobrze rokuje na przyszłość :D

Na razie nie myślę o żadnych operacjach ani zabiegach. W moim przypadku na to za wcześnie, ale już teraz zdaję sobie sprawę z tego, że mogę mieć wiele problemów, które opisujecie na forum. Dlatego Was czytam i zbieram informacje.

Fajnie, że tu jesteście :)
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 9:09 am   

Piszesz ze dobierasz szkla i chcesz zatrzymac rozwoj stozka hmmmm moze moja wiedza jest nie wielka ale troche wiem i o ile mi wiadomo twardziele to tylko korekcja widzenie a nie sposob na zatrzymanie choroby poczytaj o x-linking skoro masz nie wielki to ta metoda moze powstrzymac rozwoj choroby
_________________
"Być nie mieć"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: