KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
inwalidztwo???
Autor Wiadomość
Witold 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 160
Skąd: Ustroń, Katowice
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 8:35 am   No więc tak

W Warszawie, Do 26 roku zycia student ma tę zniżkę niezależnie od stopnia niepełnosprawności. Ale jak zaczyna pracować, musi mieć minimum umiarkowany.
Problem jest jednka taki, że musisz mieć warszawski meldunek.
Ponieważ tego typu ulgi są "powiatowe".
_________________
Uwierzyć że pacjent to nie petent.
 
 
karolb1984 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 60
Skąd: kicin
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 8:03 am   

jak ja jechalem sam pkp mam stopien umiarkowany to mialem polowe ulgi a w poznaniu na mpk mam za darmo i moge jezdzic sam
 
 
 
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro Wrz 24, 2008 11:20 am   

To teraz ja dodam cos od siebie w tym temacie poczytalem Was i pelen optymizmu zlozylem papiery zarowno do Zusu jak do Komisji Orzekanaia Niepelnosprawnosci ( Tetmajera ).Te "komisje" to istna parodia nikt WOGOLE nie sprawdzal jak ja widze :!: .Zarowno na pierwszej "komisji" Zusowkiej jak i na odwolawczej sprawdzano czy jestem wstanie dostac dlonmi do podlogi :!: :roll: tyle badan... pytali jak widze wiec powiedzialem ,ze wieczorem ludzi nie rozpoznaje w ciagu dnia tez mam z tym problemy ( w soczewkach) jak widac to za malo obie komisja odrzucily moj wniosek o rente socjalna.
Na komisji do orzekania nie pelnosprawnosci tylko wypelnialy papiery i ZERO badan sprawdzania jak widze , zastanawiam sie czy jest sens sie odwolywac sie o te marnne (150 zl) ?
Na ostatniej wizycie kontrolnej dowiedzialem sie tego co sie spodziewalem ,ze te gorsze oko na ktorym nosze twardziela nadaje sie juz praktycznie do przeszczepu dr. powiedzial ,ze nie da sie polepszyc widzenia twardzielami .Wierzyc mu czy jechac i gdzies indziej probowac? ( bylem tylko w OkoLaser ale to samo mi powiedziano - nie gwarantuja ,ze dobiora lepiej)
_________________
admin :P
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 8:24 pm   

argun napisał/a:
zastanawiam sie czy jest sens sie odwolywac sie o te marnne (150 zl) ?



A czemu piszesz "150 zł". Jak dostaniesz "lekki" to nic nie będziesz miał (ale próbuj oczywiście, nie chcę Cię zniechęcać)

argun napisał/a:
Na ostatniej wizycie kontrolnej dowiedzialem sie tego co sie spodziewalem ,ze te gorsze oko na ktorym nosze twardziela nadaje sie juz praktycznie do przeszczepu dr. powiedzial ,ze nie da sie polepszyc widzenia twardzielami .Wierzyc mu czy jechac i gdzies indziej probowac? ( bylem tylko w OkoLaser ale to samo mi powiedziano - nie gwarantuja ,ze dobiora lepiej)


Jedź do prof. Wylęgały do K-c.
 
 
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 9:33 am   

Myslalem ,ze kazdemu stopniu niepelnosprawnosci nalezy sie ( nawet lekkiemu ,na wyzszy nie liczylem) dodatek pielegnacyjny.To wogole sa jakies z posiadana orzecznia st. lekkiego jakies profity?

Żeby cytowanie Ci "wychodzilo" poprawnie to trzeba przed cytowanym tekstem wpisac [/quote] tu txt [quote] tylko w odwrotnej kolejnosci ze sleszem po cytowanym tekscie , ( choc sam cytuj powinno wystarczyc :) )
_________________
admin :P
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 7:54 pm   

argun napisał/a:
Myslalem ,ze kazdemu stopniu niepelnosprawnosci nalezy sie ( nawet lekkiemu ,na wyzszy nie liczylem) dodatek pielegnacyjny.To wogole sa jakies z posiadana orzecznia st. lekkiego jakies profity?


podobno można coś odliczyć od podatku (ale to już wyjaśniał kol. Witold:)
Nie mogą Cię zatrudniać dłużej niż 8 h dziennie i 40 tygodniowo bez Twojej zgody (ale innych chyba też nie mogą) i masz 0,5 h dłuższą przerwę w pracy (przy systemie 8-mio godzinnym).
No i możesz się starać o pracę dla osób posiadających orzeczenie (czasem w ogł. o pracę to jest warunkiem przyjęcia)
 
 
JestemMichal 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 119
Skąd: London, UK
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 8:39 pm   

dewaluacja napisał/a:
No i możesz się starać o pracę dla osób posiadających orzeczenie (czasem w ogł. o pracę to jest warunkiem przyjęcia)

Wersja dla desperatów, chyba, że ktoś naprawdę potrzebuje pieniędzy albo nie widzi nic złego w typowym kombinatorstwie.
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 10:41 pm   

JestemMichal napisał/a:
dewaluacja napisał/a:
No i możesz się starać o pracę dla osób posiadających orzeczenie (czasem w ogł. o pracę to jest warunkiem przyjęcia)

Wersja dla desperatów, chyba, że ktoś naprawdę potrzebuje pieniędzy albo nie widzi nic złego w typowym kombinatorstwie.



co do "desperatów"- zgodzę się, ale dlaczego mówisz, że trzeba być "kombinatorem"? Masz orzeczenie, więc się starasz o takie stanowisko (miałam na myśli pracę zgodnie z kwalifikacjami, nie "byleco"). Widziałam ogłoszenie dla informatyków z orzeczoną grupą (czy rzeczywiście kogoś szukali, to już inna sprawa).
 
 
JestemMichal 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 119
Skąd: London, UK
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 8:38 am   

dewaluacja napisał/a:
co do "desperatów"- zgodzę się, ale dlaczego mówisz, że trzeba być "kombinatorem"? Masz orzeczenie, więc się starasz o takie stanowisko (miałam na myśli pracę zgodnie z kwalifikacjami, nie "byleco"). Widziałam ogłoszenie dla informatyków z orzeczoną grupą (czy rzeczywiście kogoś szukali, to już inna sprawa).

Miałem na myśli oferujących pracę, nie jej szukających. Taki pracodawca - kombinator już od samego początku próbuje zaoszczędzić więc nie spodziewałbym się u niego wielkiej kariery zrobić. Stąd opcja "na desperata" jeżeli ktoś faktycznie ma problemy ze znalezieniem pracy. Zakłady zamknięte i jakieś inne odmiany firm, które zatrudniają inwalidów mają większe profity z przeróżnych dotacji niż z faktycznej działalności firmy stąd takie teraz parcie na inwalidów jest zapewne. Tam nikt nie szuka wydajnego pracownika, tam trzeba tylko kolejne nazwisko na liście z niebieskim znaczkiem. Chciałbym, by było inaczej ale skrawek rzeczywistości, który poznałem tak właśnie wygląda. Nie znam jednak całości, więc obym się mylił.
_________________
Intacs subiektywnie | Stożek wg Dr Lombardi
 
 
FOMFNY

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 09, 2008 11:16 pm   

Witold napisał/a:
krismartin napisał/a:
Witek masz chyba 1 lub 2 grupę niepełnosprawności . Bo tylko tym grupom są przyznawane ulgi . Dla lekkiego stopnia nie znalazłem ulg . Jak wiesz coś więcej to pisz .


Witaj. Nie masz racji. ustawa mówi wyraźnie - napisałem to już powyżej:
Warunkiem odliczenia wydatków jest posiadanie przez osobę, której dotyczy wydatek:

orzeczenia o zakwalifikowaniu przez organy orzekające do jednego z trzech stopni niepełnosprawności, określonych w odrębnych przepisach
Jest to sprawdzona interpretacja. Przed zabiegiem na oko miałem umiarkowany stopień, teraz mam lekki.

[/b]

[ Dodano: Pią Sie 22, 2008 7:46 am ]
A pomyłka wynika ztego, że mylisz ustawowy zapis o I lub II grupę inwalicztwa, z grupami niepelnosprawności.
A to dwie zupełnie inne sprawy.
Zresztą nie wiem czy wiesz, że człowiek z 1 okiem, też dostaje lekki stopień niepełnosprawności...
To zresztą nie wszytsko. Jedyna róznica w stopniach niepełnosprawności, jaka faktycznie występuje ma zanczenie dla pracodawcy, który zatrudnia takie osoby. Chodzi tu o refundację składki "51" na ZUS.
I tak, o ile się nie mylę"
znaczacy - 160% refundacji
umiarkowany - 130 %
lekki - 60%

Ale gdy prowadzacy firme samodzielnie ma orzeczenie o niepełnosprawności, niezaleznie od stopnia, dostaje refundacje składki - 1005.

Wit

[ Dodano: Pią Sie 22, 2008 7:46 am ]
miło być 100%, nie 1005. :mrgreen:


Czy jest dofinansowanie do wynagrodzenia (zakład pracy) w przypadku posiada którejś z grupy niepełnosprawności?
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 7:55 am   

Cytat:
Czy jest dofinansowanie do wynagrodzenia (zakład pracy) w przypadku posiada którejś z grupy niepełnosprawności?


tak, jest dofinansowanie do wynagrodzeń jeżeli liczba pracowników przekracza 25 osób, wówczas zakład pracy musi zatrudniać 6% os. niepełnosprawnych by mieć dofinansowanie lub płacić składki na ZFRON - w zakładzie pracy otwartym
w zakładzie pracy chronionej nie wiem jak to jest
_________________
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 8:39 am   

tylko pytanie, czy pracodawca jest zobowiązany wypłacic tą "nadwyżkę" pracownikowi, czy "dziwnym trafem" może zatrzymac ją sobie? Czy żeby uzyskac ten zwrot nie wystarczy zatrudniac tylko 1 osobe niepełnosprawną?
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 9:48 am   

Zatrudniona 1 osoba w zakładzie lub firmie z orzeczeniem to na ta osobe pracodawca dostaje refundacje wynagrodzenia z PFRON,ale pracodawca nie jest zobowiazany wypłcac tą zwyżke która otrzymuje za 1 lub 2 grupe to juz zależy od jego dobrej woli
_________________
"Być nie mieć"
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 9:26 am   

tak jest refundacja na tę 1 osobę ale to jest dofinansowanie dla pracodawcy a nie dla pracownika,
ma to zachęcić zakłady do zatrudniania takich osób
_________________
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 8:31 am   

cześc,
Czy odliczacie coś (jeśli tak to co?) od podatku mając lekki stopień? Niby coś można, ale jakoś nie moge znaleźc, co?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: