KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
KOMPUTER DLA HOMERA!
Autor Wiadomość
Adriano

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 9
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 7:56 pm   KOMPUTER DLA HOMERA!

http://www.gazetapodatnik...mera-a_3467.htm Co o tym sądzicie? Osoby ze stożkiem mogą ubiegać się o tego typu pomoc?;d
 
 
sreberko 


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączyła: 08 Mar 2008
Posty: 57
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 9:06 pm   

O tego typu pomoc mogą sie starać osoby z orzeczeniem o niepełnosprawnosci ...uczące sie badz pracujace :)
_________________
Każdy ma w sobie coś dobrego...nawet bardzo małego lecz wartościowego
 
 
 
Adriano

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 9
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 9:19 pm   

Ale wydaje mi się że kto "posiada" stożek rogówki to ma orzeczenie o częściowej niepełnosprawności?!
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Sob Maj 30, 2009 11:47 am   

Nie. To nie tak. Musisz taki orzeczenie dostać "odgórnie". I z tego co się oreintuję, osoba ubiegająca się o tego typu dotację musi miec stopien conajmniej umiarkowany. Chyba, ze teraz już zmienili.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
sreberko 


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączyła: 08 Mar 2008
Posty: 57
Wysłany: Sob Maj 30, 2009 8:38 pm   

Tak umiarkowany lub znaczny :) Składanie wniosków do 4 czerwca
A więcej tu :) http://www.pfron.org.pl/p...omera_2003.html
_________________
Każdy ma w sobie coś dobrego...nawet bardzo małego lecz wartościowego
 
 
 
irek-28- 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 1:17 pm   

Coś mnie podkusiło żeby skorzystać z tego programu ale to chyba był jakiś diabeł. Napisze tylko tyle ta instytucja ma pomagać osoba niepełnosprawnym a ja mam wrażenie że robi dokładnie coś innego. Może podam jeden mały przykład, co to jest zestaw komputerowy zdaniem pani z tej pięknej instytucji to jest jednostka centralna i koniec kropka. A najlepsze jest to w drukach które mają pomóc wypełnieniu tych formularzy jest napisane że zestaw komputerowy to monitor , jednostka centralna, myszka klawiatura itd. Więc składanie tego wniosku na zestaw komputerowy stało się stratą czasu i jak na razie kosztowało mnie kupę nerwów w każdym bądź razie jak ktoś lubi sporty ekstremalne to polecam tą instytucje, jak w każdym bądź razie nie planuje juz ich odwiedzać byłem parę razy i za każdym razem mam wrażenie jak bym przeszkadzał zero informacji.
 
 
endriu 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 59
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 7:03 pm   

ja mam komputer z homera(jak sie to zalatwia pierwszy raz jest ciezko,caly opis przez pfron co jest co jest zakrecony)najlepiej sie udac do sklepu altix http://www.altix.pl/ oni sa bardzo pomocni

Adresaci programu

1. Adresatami programu są:
1. pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne, z zastrzeżeniem postanowień rozdziału IV ust. 6,
2. dzieci i młodzież w wieku do lat 18 niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.
2. Jeżeli treść dokumentów wymienionych w ust. 1 pkt 1) i 2) nie wskazuje na przyczynę orzeczenia o niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności, dokumentem potwierdzającym rodzaj schorzenia uprawniającego do udziału w programie jest zaświadczenie wydane przez lekarza okulistę.


jezeli wszystko dobrze sie wypelni mozna dostac fajny prezent
ja mam taki zakupiony w zeszlym roku

podstawowy sprzęt komputerowy i oprogramowanie

jc(e8400,2x2gb,p5kpro,500gb,radeonhd4870winvistaoffice)
hp4172,voyager8gb ,itd

specjalistyczny sprzęt komputerowy, elektroniczny i oprogramowanie nie mniej niż 2% ceny jego zakupu

monitor samsungt240,dyktafon,lunar,mobile speak,magnifer

jak powyzej widac bardzo fajny sprzet,kazdego zachecam do skorzystania z homera bo jest stworzony zeby nam pomoc

Pomoc finansowa udzielana w ramach programu osobom z dysfunkcją narządu wzroku na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz specjalistycznych urządzeń ma umożliwić im:

1. zatrudnienie i samodzielną pracę w różnych dziedzinach lub kontynuowanie dotychczasowej pracy zawodowej,
2. podjęcie lub kontynuowanie nauki oraz pogłębianie wiedzy,
3. zdobycie umiejętności pozwalających na usamodzielnienie się.


pozdro dla wszystkich stozkowcow :lol:
 
 
Platon 


Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 4:57 pm   

Witam ! :lol: Dostałem właśnie dotacje z "Homera" i chciałem zapytać się kogoś, kto już w tym brał udział, czy znacie jakiś sklep, który akceptuje ten program (obdzwoniłem już ich trochę i nie ma chętnych) i nie jest drogi. Dobrze aby był z Wrocławia. Trochę (to delikatnie stwierdzone) mnie to już wścieka.
Pozdrawiam Wszystkich :lol:
 
 
B3st


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 7
Skąd: BYTOM
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 7:07 am   

www.altix.pl << tam masz;)
Jest nawet oddział Wrocław.
_________________
"Życie nasze składa się z krótkich momentów
Cudownych chwil czy przykrych incydentów"
 
 
Platon 


Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 4:44 pm   

Dzięki Ci B3st. :mrgreen: :mrgreen: . Trzymaj się. Jesteś The Best!! :smile: :grin:
 
 
frond 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 5:44 pm   

W 2007r. załatwiałem wszystko w Komputroniku w CH Reduda w Warszawie - były tam osoby, które "znały temat", wszystko odbyło się sprawnie.
 
 
Platon 


Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Paź 01, 2009 7:13 pm   

Dzięki Ci frond. Sprawdzam co mają we Wrocławiu. Przyda się . Pozdrawiam :o :o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: