KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Ile kropli wkrapiać podaczas dnia ?
Autor Wiadomość
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 7:03 am   

leon, dlatego napisałem według mojej okulistki, a nie że tak jest na 100% :)
Co do odbiałczania - moja lekarz specjalista wymieniła jeden składnik kropli, które zawierają Aquify i zawierały Clens100, który za to odpowiada, nie pamiętam jaki i nawet nie mogę do tego dojść sam, bo innych kropli ani ulotek nie posiadam :)
W każdym bądź razie użyłem raz jakiś tam Bausch&Lomb i konsystencja, uczucie po wkropleniu były inne i podobno tego składnika nie zawierały.
Co do konserwantów - to podaj, które krople są podobne do Aquify i nie maja konserwantów i ile są ważne po otwarciu (oraz cenę) - zapytam mojej specjalistki co o nich sądzi :)
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 2:42 pm   

bazooka napisał/a:
Co do konserwantów - to podaj, które krople są podobne do Aquify i nie maja konserwantów i ile są ważne po otwarciu (oraz cenę) - zapytam mojej specjalistki co o nich sądzi

np. hyabak i hylo-comod - podobnie jak aquify ich głównym składnikiem jest hialuronian sodu. jeśli się nie mylę ważne po otwarciu odpowiednio 2 i 3 miesiące. dzięki temu, że mają specjalne dozowniki nie wymagają konserwantów. cena bardzo zbliżona, ok. 30 zł. a Twoja okulista, dr Pankowska, Ci ich nie poleci, bo Ci ich nie sprzeda z gigantyczną marżą. są do kupienia w aptece :)
bazooka napisał/a:
W każdym bądź razie użyłem raz jakiś tam Bausch&Lomb i konsystencja, uczucie po wkropleniu były inne i podobno tego składnika nie zawierały.

na podstawie własnego doświadczenie mogę stwierdzić, że różne krople dają różne odczucia, czasami nawet pomimo bardzo podobnego składu. polecam przetestowanie kilku rodzajów i wybór Twoim zdaniem najlepszych, bo jak możesz przeczytać na forum, każdy ma swoich faworytów. racja, aquify dają rzeczywiście większe poczucie ulgi, ale te konserwanty... ogólnie do częstego stosowania, a niestety na takie jesteśmy skazani, poleca się krople bez konserwantów, bo są łagodniejsze dla oka i nie powodują uczuleń. sam to zaobserwowałem, bo gdy stosuję długo aquify (2-3 opakowania pod rząd) oczy mają tendencję do czerwienienia się, prawdopodobnie ze względu na konserwanty właśnie. zmieniam krople i wszystko niepożądane objawy znikają, a gdy po jakimś czasie zastosuję aquify znowu jest ok. także wygląda na to, że to jest bardzo indywidualna kwestia :) a wspomniane clens100 używałem raz i z tego co pamiętam, to po ich użyciu oczy szczypały, więc więcej ich nie używałem.
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 2:53 pm   

leon napisał/a:
bo Ci ich nie sprzeda z gigantyczną marżą

hehe - kupiłem od niej tylko jeden raz, po pierwszej wizycie. Aquify kupuje prawdopodobnie najtaniej w Trójmieście - 28zeta :)

Dzięki za info - poczytam, porównam jeśli się da w necie :)

Co do uczuleń, Clens100 były ideałem, a następne idealne są Aquify - nie miałem więc powodów do innych testów :) Clens100 były bardziej wydajne, rzadziej kropiłem - no niestety nie widać i nie słychać już o nich od ponad roku :(
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 11, 2009 11:43 pm   

bazooka napisał/a:
Aquify kupuje prawdopodobnie najtaniej w Trójmieście - 28zeta

to gdzie Ty je po tyle kupujesz? :)
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Pon Paź 12, 2009 4:30 pm   

Nie zgadłbyś: Fielmann :)

Co do wspomnianych przez Ciebie wyżej kropli moja dr. przyznała, że nie mają konserwantów jednak nie spełniają w 100% roli kropli do soczewek twardych...
Nie znam się na tym więc podważać opinii jej nie będę tymbardziej, że zaznaczyłem chwilę przedtem, iż kropli u niej nie kupuję :)
Ocenę tego faktu pozostawmy innym specjalistom - jeśli znasz takiego opinię to podziel się.
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
macondo 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączyła: 02 Lut 2010
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 2:40 pm   

Hylo comod ma te zalete, ze jest wazny faktyczni duzo dluzej niz reszta kropli przez ta swoja pompke, ktora aplikuje krople, jednak nie przsepadam za nim. moje ulubione krople to GenTeal, teraz tez ich uzywam zeby nawilzyc oko (jestem 5 dzien po xlinking), polecam wyprobowac
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: