KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: damdam
Czw Kwi 05, 2007 1:57 pm
1 międzynarodowa konferencja dot. SR
Autor Wiadomość
damdam 
składak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: 50°91' N, 15°73' E
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 8:44 pm   1 międzynarodowa konferencja dot. SR

otrzymaliśmy zaproszenie od francuskiej grupy wsparcia dla dotkniętych stożkiem rogówki na pierwszą międzynarodową konferencję dot. stożka rogówki.
Wydaje mi się, że bardziej pożądanymi gośćmi na takim spotkaniu byliby sami lekarze ale jest ona otwarta również dla innych osób, Przedstawiam więc poniżej wycinek z maila z zaproszeniem...
Cytat:
I am writing to you to invite you to the 1st European Conference on Keratoconus which is to be held in Toulouse next November 30th. The main topic of this one-day event is Post-operative ectasia. Participating doctors will be from different European countries.

We will have the opportunity to sit in on the medical presentations (which in itself will be highly interesting) and also meet together to "talk shop" and pool experiences. The organizers have offered us the use of a meeting room to meet. Depending on who shows up and what people think, we could even envisage some sort of Eurpean collaboration which might be useful in dealing with European institutions, including Eurordis.

We are writing to groups in the United Kingdom, Germany, Sweden Italy, Spain, Holland, Bulgaria, Romania and Russia (even though they are non-EU). There may be other groups I'm not aware of.

Here is the tentative program:
-----------------------------
Keratoconus Pathogenesis (the researchers in Toulouse have localized the chromosome and are working to find out which gene causes KC. They will undoubtedly present their research.)

Epidemiology of Keratoconus and ectasias

Detecting post-operative ectasia

Detecting forme fruste keratoconus. Should I operate or not?

PRK or LASIK?

New surgical alternatives in 2007

New therapies (implants, intracorneal rings, cross-linking‌)

What type of keratoplasty for 2007?

--------------------------

All the medical presentations will be in English or simultaneously translated.

Money is – when isn't it? - a problem. We are working on finding cheap accommodation in Toulouse. Fortunately, there are more and more cheap flights to Toulouse, which is a beautiful city.


Może coś wspólnie uradzimy w tym temacie i np uda się wysłać delegację z Polski...
_________________
pozdrowionka Damian
 
 
 
Kopiernik 


Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 134
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 8:32 pm   

damdam napisał/a:
New therapies (implants, intracorneal rings, cross-linking‌)


Jakie "implants"? Ktoś wie o co chodzi?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 11:13 am   

pewnie sztuczna rogówka albo wychodowana...
 
 
V2F 

Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 1
Skąd: France (Paris)
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 5:12 pm   

Dear friends,

You will find more information on the Eurokeratoconus 2007 Congress on this web site :

www.keratocone.eu

Kindest regards and congratulations for your excellent web site!
Vincent
Association kératocône - France
Site : www.keratocone.net
Forums : www.v2f.org/forum
_________________
www.keratocone.eu
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 8:29 pm   

28 lutego 2008 roku byłam na kontrolnej wizycie u dr Szymanka w stolicy... gawędząc z miłymi Paniami w rejestracji czy jak to sie u nich zwie gdy chciałam zostawić kolejny raz nasze wizytówki dowiedziałam się, że Pan doktor był na konferencji we Francji o której to dowiedział się z naszej strony keratoconus.pl o której to dowiedział się z tych pozostawionych poprzednio przeze mnie wizytówek :)

Więc wróciłam do gabinetu zapytać o czym tam rozprawiano i.... dyskusja była głównie o xlinkingu, nowościach w tej metodzie i na czym ona polega. Tak oto w skrócie mogę przedstawić treść konferencji. Doktor podziękował, że mógł na niej być (dzięki nam :mrgreen: ) i powiedział, że była ciekawa.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: