KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
03.2011 zdiagnozowano u mnie SR wyniki Topografi oka
Autor Wiadomość
Bogus Ch. 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 11:09 am   03.2011 zdiagnozowano u mnie SR wyniki Topografi oka

Witam wszystkich forumowiczów ,niestety i u mnie zdiagnozowano tą przypadłość podczas badań okresowych do pracy ,niestety czytają opinie o wysiłku fizycznym będę musiał pożegnać się ze sportami siłowymi które są moim życiem ,czekam teraz półtora miesiąca na wizytę u lekarza który zajmuje się tą chorobą ,w linkach umieszczam moje wyniki z Topografii oczu .Prosiłbym o ich weryfikacje w miarę możliwości ,jeśli ktoś się na tym zna ,jak bardzo zaawansowany jest u mnie SR
pozdrawiam wszystkich

http://img535.imageshack.us/i/20110312463.jpg/ http://img860.imageshack.us/i/20110312464.jpg/
 
 
 
diagoras 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 14
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 3:13 pm   

Bogus Ch. napisał/a:
niestety i u mnie zdiagnozowano tą przypadłość podczas badań okresowych do pracy
Szczerze współczuję Kolego!
Bogus Ch. napisał/a:
w linkach umieszczam moje wyniki z Topografii oczu
Nie znam się i zapewne nie pomogę, jednak na tzw. chłopski rozum widzę, że tak naprawdę w jednym oku masz stożek a w drugim być może się dopiero kształtuje. Jaka jest Twoje obecne widzenie? Według wykresu,to na jedno oko powinieneś chyba jeszcze całkiem nieźle widzieć.
Tak jak pisałem wyżej nie znam się, ale pamiętam jak było na moim wykresie wiele lat temu. Był on może mniej skomplikowany niż obecnie Twój, ale również już było wyraźnie widać oko zaatakowane stożkiem.
Pozdrawiam
 
 
 
agrawa 

Rok wykrycia SR: 1993
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 2:08 pm   

Kolego spokojnie ja tez miałem taka topografie z tego co widzę to jeszcze całkiem dobrze widzisz, u mnie wykresy są w 2/3 niebieskie a nadal widzę co Do sportu wysiłkowego to raczej daj spokój szkoda zdrowia ps sam musiałem zrezygnować z pływania.
pozdrawiam
 
 
 
marian 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 3:37 pm   

Hej Agrawa! Nie kumam czemu zrezygnowałeś z pływania?! Przecież można pływać w okularach... Bo chyba nie zrezygnowałeś dlatego, że pływanie wiąże się z nadmiernym wysiłkiem?! Ja staram się trzymać jakoś formę, jeżdżę rowerem, pływam, biegam i delikatnie ćwiczę na siłowni (no nie mam aspiracji na kulturystę...) Miałem przeszczep warstwowy i konsultowałem ten temat z lekarzem... W końcu nie możemy nadmierna troską o SR doprowadzić się do otyłości i zawału serca. Uważam że nie można przeginać ani w jedną ani w drugą stronę... :grin:
_________________
Mariusz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: